بر بام بازار دوشنبه 07 بهمن ماه…

212
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 07 بهمن ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 27Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

وضعیت همچنان در حال فرسایش است.در این بازار هیچ توصیه ای به خرید نداریم چرا که از دست دادن حتی 10% مثبت بهتر از رشد 4% روز بعد است.با این حال خبردار شدیم که فردا نشست فوق العاده حقوقی برای حمایت ظاهرا 1000 میلیاردی برگزار می شود.نمی خواهم در خصوص شاخص نظری مبهم بدهم که نمی دانیم کی و کجا می ریزد.چون هارمونیک بازار نشان می دهد که می توان انتظار صعود چند هزار واحدی را داشت.به نظرمی رسد اگر این موج چهارم باشد پس یک رخوت اذیت کننده برای بازار خواهیم داشت.در هر صورت اولین سیگنال های رشد خوبی که انتظارش را داریم را باید از اواخر هفته ظاهرا دریافت کرد.

امروز در پایان وقت ظاهرا یک دستور جمعی برای جمع آوری صفوف فروش داده شد.با این اوصاف شاهد صف خرید چند میلیونی برای خودرو برای فردا هستیم.از طرفی هم گویا فرانسه قصد رابطه با پارس خودرو را دارد.البته اکثر سهم های بزرگ امروز حجم مبنا را حداقل خوردند.

در گروه سیمانی ها با توجه به این که مانند ساختمانی ها افت شان را مدتی ست که شروع کرده اند فشار فروش بالایی نداشتیم.در گروه پالایشی نگرانی ها بیش از پیش افزایش یافت چرا که قبلا در حال نوسان بر روی حمایت های خود بودند که با توجه به جو اخیر بازار انها را هم شکستند.در نهایت شراز و شبریز و در انتهای بازار شپنا مثبت شدند.

در گروه قند و نبات هم خبری نیست.این گروه قبلا نگهدارنده ی شاخص در زمان و اوضاع های بحرانی و منفی بودند.اما اکنون به قدری احساسات و هیجان در بازار موج می زند که تمام قوانین بازی را به هم ریخته است.

درگروه بانک پاسارگاد و پارسیان حرکات شایان توجهی داشتند.این گروه شاید از پیش تازان آینده مخصوصا زمان رشد بازار باشند.خبر لغو تحریم های سوئیس هم می تواند مزید بر علت قرار گیرد.

در آخر هم مخابرات را داریم که خریداران پر و پا قرصی دارد.

پیشنهاد داریم که چهار چشمی در انتظار برگشت موقت بازار باشید.

شنیده ها :

شنیده ها حکایت از کاهش بهای تمام شده کالای فروش رفته در سبحان دارو و در نتیجه افزایش سودآوری نسبت به مفروضات قبلی بودجه و انتظارات از رشد قیمت سهم در بازار دارند.

شنیده ها حکایت عزم وزارت نفت مبنی بر افزایش تخفیف نرخ خوراک مایع از 5 درصد به 10 درصد فوب خلیج فارس از ابتدای سال 93 و انتظارات از رشد قیمت سهام شاراک در سال آینده دارند.

شنیده ها حکایت کاهش بهای تمام شده کالای فروش رفته در داروسازی امین قابلیت افزایش سودآوری هر سهم نسبت به مفروضات بودجه ای و انتظارات از رشد قیمت سهم دارند.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن