بر بام بازار دوشنبه 08 مهر ماه…

254
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 08 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 30Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

بازار امروز نکاتی را به همراه داشت.امروز در وضعیت معاملات شاهد حرکات پیووتی بسیاری از سهام بودیم.در بسیاری از گروه های صنعت دیده شده که همگی تغییرات و نوسانات بسیاری را تجربه کردند.در یک کلام بهتر بگویم بازار به سمت گروه های وزین تر و حجم تر شیفت پیدا کرده و فعلا خبری را نمی توان در بانک و خودرو و سایرینی که قبلا داعیه دار بودند پیدا کرد.

وضعیت دلار و اصلاحات قیمتی جذاب های قدیمی بازار، این وضعیت را رقم زده است.به نظر می رسد از طرفی با نزدیکی به گزارش های 6 ماهه باید انتظارات بیشتر به سمت گروه های فلزات اساسی،کانه های فلزی،شیمیایی و نفتی جذب شود.البته که نمی توان قاطعانه گفت که سایر گروه ها بدون خریدار می مانند چرا که یقین داریم به زودی اعضای گروه خودرو و بانک پس از اصلاحات موقتی به رشد دوباره ی خود ادامه می دهند.

اما در حوزه ی سیاست خارجی از جان کری شنیده شده که آمریکا با لغو تحریم ها مشکلی ندارد.اما سه شرط اصلی برای این امر گذاشته شده است که می توان از آن ها به تعلیق غنی سازی بیش از 20% و خروج آبهای سنگین از فاز های هسته ای اشاره کرد.

در سیاست داخل هم ظاهرا رئیس جمهور طرح خطوط هوایی ایران-آمریکا را تحت بررسی قرار داده است.

ارزش معاملات    3499 میلیارد ریال

حجم معاملات    630  میلیون عدد

 

$$$            3020 (14:30)

شنیده های امروز:

این که فسرب از سایر نمادهای گروه عقب تر است درست است اما بازگشایی کارخانه که با تغییر استاندار صورت خواهد گرفت فاز اول رشد را در نماد به راه خواهد انداخت .فسرب در این گروه پرریسک و عمدتا نوسانگیرها در آن فعال می باشند.
فسرب در محدودهه 220-230در حال رنج زدن میباشد که انتظار اخبار مثبت از فعالیت شرکت نماد را به 280 تا 310 تومان سوق خواهد داد.در بدترین شرایط کف قیمت سهم 190
در صورت راه اندازی خط تولید سرب که حجم بالایی دارد شرایط بسیار مثبتی رادر آینده پیدا خواهد کرد برنامه صادرات 65درصد با نرخ ارز 2450 تومان در بودجه اولیه گنجانده شده است.

در صورتی فاسمین که بتواند از محدوده 810 با حجم بالا گذر کند اهداف بعدی را تا 950 تومان میتوان در نظر گرفت این گروه نیمه دوم سال با شرایط مساعدی همراه خواهد بود به خصوص آنکه فاسمین نرخ تسعییر ارز را 2450 تومان در بودجه اولیه براورد نموده و در 3ماهه 25درصد از سود 1084 ریال را پوشش داده طبق اطلاعیه شرکت فاسمین از مهر ماه با بهره برداری از طرح دندی به ظرفیت تولید شمش روی این شرکت 6 هزار تن افزوده شده است.

بحث یا شایعه افزایش نرخ ارز در بودجه 93 و افزایش تا 43 درصدی قیمت بنزین بار روانی مثبتی را در گروه ایجاد کرده است.
در شبندر گفته می شود با تامین مالی که قول آن داده شده است طرح توسعه بنزین سازی تا پایان سال 92 به بهره برداری خواهد رسید.
شپنا نیز که در ماه جاری افتتاح طرح توسعه را در دستور کار دارد.
شاوان نیز با معامله بلوکی در آبان ماه روبرو است که از غدیر و پارسان به عنوان خریداران جدی یاد می کنند.
در شبریز بحث افزایش سرمایه 100 درصدی و در شپنا افزایش 300درصد از دو محل انباشته و آورده در ماه های اخیر شنیده می شود.

نکته حائز اهمیت در بازار دیروز تمایل گروه به شروع فاز جدید رشد بود اما عرضه کننگان قدرتمندی در برابر این حرکت ایستادگی نمودند به نظر میرسد عدم تحرک مدت اخیر پالایشی ها ، پتانسیل رشد مجدد را در گروه ایجاد نمود.

دیروز شاهد حجم قابل قبولی از معامله سهم شتران در بازار بودیم از سوی دیگر در برابر تزریق این حجم عرضه کنندگان جدی نیز دارد . تعدیل شتران در حالی در گزارش 6ماهه جدی شده است که این شرکت در 3ماهه اول از 38درصد از براورد  59001  ریال را پوشش داده است.

تحلیل گران تکنیکال نیز اعتقاد دارد از زمانی که شتران از 91 هزار تومان گذر نمودوارد فاز جدید رشد تا 125هزار تومان شده است گذر از 100 تومان نیز هدف بعدی را 110 قرار میدهد.

اگر عرضه ها در سهم اجازه دهدسهم پتانسیل نوسان نسبت به سایر نمادهای هم گروه خواهد داشت.

گزارش 9 ماهه وصنا منتشر شد وطبق انتظار سود خوبی به کمک ونوین محقق ساخت.وصنا 651 ریال در 9ماهه پوشش داد و انتظار میرود تا پایان دوره700تا750 ریال پوشش دهد .سود تقسیمی نیز حداقل 60تومان خواهد بود.
اصلاح تا 250-240 شرایط مجدد برای ورود خواهد بود.

کسرا به خصوص در سال 93 و 94 با تحول  در سودآوری روبرو خواهد شد و اافزایش ظرفیت 50 درصدی شرایط شرکت بسیار رونق خواهد بخشید.
روند قیمتی سهم در کانالی با مقاومت 3200 میباشد در صورت گذر از این محدوده که بارها در گذر از آن ناموفق بوده هدف بعدی تا 4000تومان بالا خواهد رفت فعلا که سهم در محدوده 2700تا3200 در نوسان است.
پی به ای بالای سهم انتظاری است که بازار از رشد سودآوری این سهم در سال های آتی دارد به آن داده است.

طی جلسات سنگ آهنی ها با شرکت ذوب آهن، این نماد قصد خرید محصولات سنگ آهن با قیمت آزاد را دارد گویا طی این مدت توافقاتی شده است که بخشی از فروش محصولات با نرخ آزاد صورت گیرد که خبر مسرت بخشی برای نمادهای سنگ اهنی که مدتی بدون تحرک بوده اند میباشد در این بین کچاد در میان مدت شرایط مناسبی را با گذر از 700 و پایان یافتن استفاده از تقدم ها یافته هدف اولیه 900تا850 با پوشش مناسب در 6ماهه در گل گهر فروش صادراتی مناسب و پوشش 6ماهه حداقل 70 تومان کگل را 1050 تا1100 بالا خواهد کشید.
کنور نیز که 2 طرح آن تا پایان 92 به بهره برداری خواهد رسید و صادرات مناسبی رادر 3ماهه دوم داشته توان 2000تومانی شدن رادارا می باشد.

ومعادن نیز که ارزش خالص دارایی آن پتانسیل 1150تا1200 تومانی شدن را دارد با احتساب 75درصد ارزش قیمت 900-850 عدد منطقی بریا سهم می باشد که خرید رادر این قیمت ها در نیمه دوم سال ارزنده نشان می دهد.
گذر از 735 علامت خوبی برای این سهم خواهد بود.

سیگنال های مثبت امروز:

دوستان اصرار داشتند سهم معرفی کنیم.بخش معرفی این جا نیست اما نظر بنده در خصوص سهام زیر مثبت است:

کبافق – فسرب – فاسمین – دعبید – دانا و قلرست...

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبازگشت این 3 سهم به مدار
نوشته بعدیانتشار گزارش تولید و فروش فخوز …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

19 نظرها

    • خیر تفاوتی ندارند فقط یک نکته ی بازاری دارد.زمانی که بازار هیجانی صف خرید می شود سهام فرابورسی چون حجم مبنا ندارند با یک معامله هم قیمت پایانی کامل رشد میکند.اما بورسی ها درگیر صف خرید می شوند و با اینکه قیمت معامله ای سهم 4 درصد رشد می کند اما قیمت پایانی چون حجم مبنا کامل پر نشده است به 4 درصد مثبت نمی رسد.البته تشخیص اینکه در این گونه مواقع چه سهمی را بخرید که رشد 5 درصدی فرابورس نصیبتان شود تجربه می خواهد.
      برای سهامداران تازه کار در کل فرقی نمی کند.

    • سلام.وبشهر حمایت در 290 دارد.زیر مجموعه ها عملکرد خوبی داشتند و گزارش 6 ماهه وضعیت خوبی را برایش رقم خواهد زد.مخصوصا وصنا که در متن آمده است.کگاز به نظرم جا دارد اصلاح شود.بترانس میان مدتی باشید 700 تا برایش متصورم.کوتاه مدتی هستید باید زودتر میفروختید و حدود 520 یا 500 ورود می کردید.موفق باشید.

    • ذوب به این دلیل که سفته باز وارد ان شده اند محتاط باشید.سهم فرابورسی است و برای نوسان گیری جذابیت دارد.به نظر بنده شاراک اصلاح دارد و 1930 جذاب است.زاگرس در 2820 هم مقاومت دارد.جم شایعه ی تعدیل دارد.اما یادتان باشد که خیلی طرفدار ندارد و میان مدتیست.موفق باشید.

نطر گذاشتن