بر بام بازار دوشنبه 11 دی…

202
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 11 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 31Rating:

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به فعالان بازار

 

         

احوال شـاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز با رشد زیاد 744.29 طاقت نیاورد سهامداران را نگران کند. اخابر فملی کگل کچاد شپدیس پارسان از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد هیجان انگیز 2.01    درصدی شاخص شدند.در تایم هفتگی شاخص امیدوارکننده تر به نظر می آید اما در روزانه نظر دادن سخت است به خصوص زمانی که مثبت امروز را در قالب پول بک در تایم روزنه میتوان انگاشت اما تایم های بالاتر حامیان شاخصند.اگر اخابر مسئولیت غیبت شبندر وشبریز و کرماشا و شیراز را گردن بگیرد مدار 38000 در دسترس خواهد بود.

درگیری ها در خصوص جایگزینی نرخ مبادلاتی نسبت به نرخ آزاد در خصوص قیمت گذاری ادامه دارد.

همچنین نگرانی ها افزایش یافته و ترس سهامداران ناشی از بستن نماد های معاملاتی به هر بهانه ای نظیر ارائه ی شفافیت یا بررسی مجدد یا حتی کنترل بازار موجبات تعلل را نسبت به معاملات برخی نماد ها به خصوص پتروشیمی ها فراهم کرده است.

 

امروز ارزش معاملات در حدود 1,460.799 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص    37,860.60  واحد.

 

$ محدوده 3.250

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، گروه امروز خودرو را کمی متفاوت دیدیم گرچه که قصه همان است و بس.

خفناور دو سه روز است که صف خرید و صف فروش میشود و امروز روز صف خرید و در نهایت مثبت سنگینش بود. خمحرکه پس از دو روز منفی سنگین به مدار مثبت بالا بازگشته..خبهمن در حال نزدیک شدن به اولین حمایتش است.

خوساز به یکه تازی زیبایش ادامه داد و خگستر در 215 متوقف است که این حوالی برایش حیاتیست. خاور متعادل به نظر رسید.خکار هم در منفی معامله شد.

بدترین عملکرد امروز را به خبهمن خرینگ نسبت می دهیم.

* لیزینگی  ولصنم بعد از بی توجهی دو روزه به مدار سبز بازگشته اما بقیه اعضا حال خوشی ندارند.

 

*گروه بانکـی

گروه بانکی که نقل و نبات روز های اخیر بود امروزش را متعادل کرد که سه سناریو برایش در نظر میگیریم:اول اینکه افراد جایگزین بهتری برای نقدینگی شان پیدا کردند.دوم اینکه متوجه شدند که گروه هنوز پتانسیل کافی ندارد و سوم اینکه اعضا در حال استراحت اند که این نشانگر ضعف رالی جدید است.

بانک صادرات همچنان پیشتاز است و این در حالی است که اخبار متناقض به گوش میرسد.

بعد از آن به نوین اشاره دارم که بهتر از بقیه معامله شده.

بانک های سرمایه و انصار دی ملت و پارسیان که دیروز مورد اقبال بودند امروز را قرمز تمام کردند.

گردشگری که تغییر خاصی نداشت اما وپست در درصد های منفی به خوبی از گره معاملاتی اش پذیرایی کرد.

 

*در  ساختمانیها ساختمان با وجود پتانسیل های خوبش این روزها کمی درجا اما رو به بالا زده اما هنوز قدرت کافی برای صعود نیافته چرا که افزایش بهای تمام شده ناشی از ارز جبران نشده.

امروز هم کرمان در راستای دیروز پر اقبال اما وساخت دیگر همانند دیروز نیست و کرمان را تنها گذاشت و ثفارس را به جای خود گذاشت.آ س پ و ثشرق منفی شدند.امروز ثتران  و ثشرق منفی بیشتری نسبت به سایرین خوردند.


*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید تقاضاهایش را از دست داده. وغدیر نشان داد که کم نمیاورد اما هنوز پرقدرت نشده وصنعت هم در حداکثر متقاضی دارد. امروز وسپه به منفی هم رسید.ونیکی تکلیفش را با خود نمیداند. وتوشه متعادل و مثبت بود وبانک که دیروز منفی بالایی داشت امروز را با صف خرید به پایان برد.وملت همچنان منفی و  در نهایت پردیس افت داشت.

امروز واتی حدود 100% افزایش قیمت را تجربه کرد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

دوباره این گروه یکبار دیگر حساسیتشان را به شاخص اعلام کردند.

سهامداران که از دیروز منتظر بودند امروز اقدام کردند و قپیرا و قنیشا قشکر قلرست قشیر قنقش قمرو قشهد رو به مرز منفی کامل رساندند.

قصفها قثابت همچنان برتری خویش را ادامه داده و قزوین بهترین عملکرد را داشت.

همچنان برای گروه وضعیت با ثباتی متصور نیستیم.

 

*در گروه موادغذایی غبهنوش کمی متعادل کرد و  غمارگ با منفی بالایی به سمت پایین رفت.

در این میان غپاک همچنان از منفی بالایی برخوردار است.غالبر و غبشهر غشاذر هم منفی بالایی داشتند.

*در گروه کاشی و سرامیک کساوه در تعادل منفیست. تنها کنیلو بهترین عملکرد را داشت . کترام کهرام کسعدی از منفی ترین های امروزند. کچینی همچنان گنگ میزند.

کاشی و سرامیک متاثر از ساختمان عمل میکنند.

*گروه سیمانی ها گروه کمی از خواب بیدار شده و تحرکاتی نشان داده که بعید به نظر میرسد غیر از عوامل تکنیکی باشد.

سفارس سغرب سدور و سهکمت پس از بازگشایی مورد توجه قرار گرفتند.

 

*در گروه پتروشیمی

شاهد بازگشت نماد هایی چون پارسان شخارک شپدیس هستیم که به درصد های خوبی رسیدند.مارون متوقف اما زاگرس تقریبا در حداکثر است .وپترو به مدار سبز وارد شده و شیران هم متعادل است. در لحظات آخر از شپترو اسقبال نشد.شدوص مثبت بالایی دارد.شپارس را میبینیم که منفی کاملی را تجربه کرده اما شکلر و شسم در مثبت بالایی را تقدیم کردند.

دوباره نگرانی ها در خصوص نرخ خوراک بالا رفته است.

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  در گروه کانی ها شاهد سبز شدن نماد ها به صورت یک صدا و تقدیم 7 الی 10 درصد بازده توسط گروه در کمتر از یک روز بودیم!! البته به جز کمنگنز که بدقلقی کرد.گروه فلزات اساسی به مدار طبیعی و مثبت بازگشتند که فاسمین زنگان فرزین فسرب فرآور و فولای صدر نشینی امروز را به عهده داشتند.

امروز فایرا و فنوال بدترین عملکرد را داشتند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  همچنان دو نماد شبهرن و شنفت  با این که از هیجان به دورند اما چراغ سبز گروه را در نبود شبریز و شبندر روشن نگه داشته اند.امروز به شخصه شاهد افزایش روغن ماشین بودم!

 

*در گروه برقی

بترانس گویا منتظر چیزی است.بسوئیچ همچنان منفی میخورد.بموتو هم در راستای دیروز.

مس کاهش داشته است.

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

خب خلاف عادت دیروز جواب نداد و مپنا دوباره مثبت شد و رتکو دوباره منفی.

تنها حتاید در کانون توجه مانده و حفارس عملکرد بدی داشت.

 

حفاری گر چه باز شد اما استقبال جالی نداشت گرچه تعدیل مثبت داده.اما فاراک  در حمایت خود حمایت شد.فاذر هم در مناطق حساسی قرار دارد نزدیکترین ناجی سهم حوالی 216 می باشد.

 

 اخابر بالاخره گره گشایی شد و نزدیک 12 درصد را به خود اختصاص داد و همچنان متقاضی دارد که سبب رشد بالای شاخص شد.اگر بتواند بالای 250 تثبیت شود و جان سهم را نگیرند به ملاقات 262-287 -301 خواهد رفت.دوستان عنایت داشته باشند که با توجه به رفع گره اخابر و صف خریدش با یک ضریب خطا منطقی خرید اکثر سهم ها در منفی کامل دیروز و فروش در مثبت کامل امروز نوسان خوبی را در 24 ساعت از آن شما میکرد و این امر قابل تشخیص بود.

 

 

 

پر سود باشید

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner
نوشته قبلیاز وغدیر چه خبر ..؟؟!!
نوشته بعدیحمایتی از بترانس
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن