بر بام بازار دوشنبه 11 فروردین ماه…

321
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 11 فروردین ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Mar 31Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

در حاشیه بازار ، نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، صبح روز گذشته به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد. در این جلسه گزارش مرکز آمار ایران در خصوص کاهش تورم سالانه مطرح شد. بر اساس این گزارش، افزایش شاخص کل قیمت ها نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۹.۶ درصد می باشد که نسبت به همین رقم در ماه قبل (۲۲ درصد) کاهش شدیدی یافته است. به این ترتیب برای نخستین بار در سال های اخیر، در اسفندماه جهش تورمی قیمت ها وجود نداشته و اقتصاد کشور شاهد ثبات و آرامش در سطح عمومی قیمت ها بوده است.

رییس جمهور با توجه به این گزارش بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال ۱۳۹۳ و رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال مولد تاکید کرد.

در اخبار خارجی ، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از مذاکره نمایندگان این کشور با چین و هند برای منزوی کردن روسیه بواسطه تنش های بوجود آمده بر سر اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایندیا تایمز، در حالی که برخی مقامات امریکایی از همکاری واشنگتن با مسکو برای یافتن راه حلی جهت پایان دادن به بحران اوکرین سخن می گویند ماری هارف معاون سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، از گفتگوی مقامات کاخ سفید با دهلی نو و پکن برای منزوی کردن روسیه خبر داد.

هارف در این رابطه گفت : ما مذاکراتی برای منزوی کردن روسیه داشته ایم اما تا کنون از طرف های مورد مذاکره نخواسته ایم تا تحریمی را علیه مسکو اعمال کنند. ما هم اکنون به طور دیپلماتیک در حال مذاکره با کشورهای دیگر هستیم. اگر شما جریان رای گیری در شورای امنیت را به یاد بیارورد متوجه می شوید که چین به همراه روسیه در رای گیری غایب بودند بنابراین ما از طریق مذاکره درصدد هستیم پکن را با خود همراه کنیم. به گفته این مقام امریکایی، هر چند واشنگتن هنوز با هند و چین برای تحریم روسیه به توافق نرسیده اما میان واشنگتن و کشورهای اروپایی در این رابطه توافقاتی انجام شده است.

بازارهای جهانی نیز امروز در حالی کار خود را از سر می گیرند که به گزارش پایگاه اینترنتی فوربس، در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز از 33 کارشناس اقتصادی 22 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد 6 نفر به افزایش قیمت طلا طی روزهای آینده رای داده اند. بر اساس این گزارش 12 کارشناس اقتصادی پیش بینی کردند قیمت طلا در هفته جاری با کاهش روبرو خواهد شد و 4 نفر نیز اعلام کردند قیمت طلا طی روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت.

هفته گذشته نیز کارشناسان اقتصادی به کاهش قیمت طلا رای داده بودند. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با کاهش 43 دلاری معادل 3 درصدی روبرو شده و به مرز 1294 دلار رسیده است.

اکثر کارشناسان اقتصادی بر این باورند که عوامل کمی وجود دارد که می تواند موجب افزایش قیمت طلا در روزهای آینده شود. کارشناسان بین المللی بر این باورند که نگرانی سرمایه گذاران نسبت به کاهش محرک پولی فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره فشار زیادی بر قیمت طلا وارد خواهد کرد و نگرانی نسبت به بحران اوکراین نمی تواند موجب افزایش مجدد قیمت طلا شود.

برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که روند نزولی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و سطح حمایتی بعدی برای قیمت طلا در شرایط کنونی 1270 دلار خواهد بود.

در حال حاضر هر گرم طلای 18 عیار 96900 تومان قیمت دارد و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید 945000 تومان به فروش می رسد. این در حالی است که بهای اونس در محدوده 1295 دلار قرار دارد.

در بازار سهام سهام روز گذشته گروه ساختمانی با افزایش تقاضا مواجه شد. در این گروه ثاخت حوالی 180 تومان کم ریسک ارزیابی می شود و همانطور که گفتیم با خط روند صعودی چند ساله خود برخورد می کند. در همین گروه وساخت مقاومت 420 تومانی را در پیش دارد که با شکست آن می تواند تا 445 تومان نیز صعود کند.

در گروه خودرویی سایپا و زامیاد همچنان در حال تاخت و تاز هستند. به نظر می آید هر دو سهم ترند نزولی خود را حداقل تست کنند. در این گروه شنیده می شود انتقال بلوک 20 درصدی خپارس به رنا رنگ و بوی جدی تر به خود گرفته است. خپارسی که اگر بتواند از محدوده مقاومتی 225 تومان عبور کند پتانسیل رشد تا 260 تومان را نیز به لحاظ تکنیکی خواهد داشت.

اما نکته جالب در این گروه تمایل بازار به قطعه سازان است. برخی از کارشناسان بر این باورند که گروه قطعه سازی می تواند جز صنایعی باشد که بیشترین بازدهی را در سال جاری نصیب سهامداران کند. با این حال همانطور که گفتیم باید منتظر گزارشات سه ماهه نمادهای این صنعت بود.

روز گذشته صنعت رایانه و انفورماتیک نیز با افزایش تقاضا مواجه شد. مداران بازار هم در حلقه نوسانی 290 – 340 در حال حرکت است. در نماد رتاپ نیز به لطف خرید های غدیر سهم در حال رشد می باشد. به لحاظ تکنیکی الگویی همانند کنج صعودی رویت می شود. محدوده 950 تومان برای میان مدتی ها می تواند گزینه مناسبی باشد.

اما در میان تک سهم های سرشناس بازار شبندر روز گذشته با افزایش تقاضا مواجه شد. اکنون 1364 تومان که بارها نقش حمایت را ایفا کرد می تواند به عنوان یک مقاومت جدی عمل کند. برای خرید بهتر است منتظر شکست این محدوده بود.

در نماد مپنا احتمال این که در یکی از این روزها صف فروش جمع آوری شود وجود دارد. اما همچنان توصیه می کنیم در خرید این سهم عجله نکنید. مپنا در حال حاضر مستعد ریزش تا حوالی 740 تومان می باشد.

در میان نمادهای تازه وارد بازار غمینو و ارفع همچنان صف خرید هستند و پاکشو نیز با صف سنگین بی پاسخ مواجه است. در میان این سهم ها معاملات کی بی سی بسیار جالب توجه است. در روزهای اخیر یک حقیقی به جمع سهامداران بالای 1 درصد پیوسته است. نحوه معاملات به گونه ای است که هر عرضه ای بلعیده می شود. همانطور که در روزهای اول عرضه گفتیم ، در این سهم زمزمه هایی از افزایش سرمایه و تعدیل مثبت عایدی به گوش می رسد. البته خرید بعد از رشد 50 درصدی برای افرادی که از بازی های سهم خبر ندارند چندان توصیه نمی شود.

 تحلیل خکاوه در سایت قرار گرفته است.

موفق باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیبر بام بازار یک شنبه 10 فروردین ماه 93…
نوشته بعدیخکاوه چرا صف شد…؟
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن