بر بام بازار دوشنبه 13 آذر…

240
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 13 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 3Rating:
 
خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام عزیزان

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با افت  97.78 واحدی به مرز 33000 واحدی رسید و اولین روز پس از هفت روز معاملاتی اخیر از ابتدای رشدش را پشت سر گذاشت را به استراحت اختصاص داد. فولاد کچاد کگل وکار فخوز خودرو و شخارک از شاگرد اول ها بودند که منجر به افت 0.3 درصدی شاخص شدند.شاخص رو به اصلاح است. طبق نمودار در محدوده ی 33450 مقاومت داشت که ناشی از فیبو اکسپنشن 261.8% از  آخرین افت شاخص که از آواخر تابستان تا مهر ماه بود برگرفته شده است.پیش بینی من از تداوم این رالی در مرحله اول حمایت از ناحیه 32750 تا 32800 است.

 

ارزش معاملات نیز به 975.327 B رسیده است.

عدد شاخص 33,015.70 واحد

 

و

نرخ دلار اندکی کاهش داشته است.

 

اما معاملات گروه های صنعت:

 

* خودرویی ها روز اول هفته را متعادل شروع کردند.وعده های زیادی مبنی بر حمایت و وضعیت قیمتی آنان وضع آنان را کمی بهتر کرده اما وعده دادن یک بحث است و اجرا کردن یک بحث دیگر.

دوستان سهامدار نمیدانم دیروز پای درد و دل مدیران خودرویی نشستید یا خیر.اما من چند نکته از این مستند دریافتم که عینا نقل خواهم کرد:

اول اینکه به این بنده های خدا قول 2000 میلیارد تومنی رو داده بودند،

دوم اینکه که بعد از بررسی مجدد  این مبلغ تزریقی به 1000 میلیارد تومن تغییر یافت.خب حالا این ها در مرحله ی جلسات و پیگیری و رایزنی بود.سوم اینکه وقتی به مرحله ی قشنگش یعنی اجرا رسید تبدیل شد به 500 میلیارد تومان!! دوستان تموم نشده صبر کنید.و اما قسمت جالب اینجا که این مدیران گفتند که وقتی رفتیم 500 میلیارد(یک چهارم وعده ی اولیه)را بستانیم آن قدر شرایط سنگینی برای ما گذاشتند که این دفعه خودمان پشیمان شدیم……!!!!

بله دوستان این ها ساعت 10 دیشب از شبکه یک سیما پخش شد.

به علاوه اینکه طبق بررسی حدود 42 تا 50 درصد بهای تمام شده ی این صنعت از رشد قیمتی قطعات نشئت گرفته است مانند رشد قیمت مس،فولاد،آهن آلات،پلاستیک،رنگ و… .

دوستان اگر این وضعیت ادامه دار باشد از حالت رکود به بحران و پس از آن به کما و نابودی خواهد رفت،لذا صنعت خود را درست انتخاب کنید و در هنگام نوسانگیری هم مراقب باشید در تله نیوفتید.

دیروز خگستر را با 3.97 و امروزش را با صف فروش به خاطر بسپارید.البته این امکان هست که در استراحت به سر می برد اما مدت این استراحت هم مهم است.استراحت هایی که با صف فروشند عموما خطرناکند.

خودرو خاور خمحرکه خمحور خکار خزامیا خبهمن ختوقا و خرینگ همگی در درصد منفی و بعضا صف فروش بسته شدند.

بهترین عملکرد را از خکاوه(ناشی از افت زیاد)، خفناور و خشرق را داشتند.


لیزینگی ها  هم مانند دیروزند : در بین این گروه ولغدر و ولصنم تقریبا در مثبت کاملند.

 

*گروه بانکی  امروز سمایه دومین روز خود را در منفی بالایی تجربه کرد. وکار نیز در حال استراحت است و منفی بالایی خورده است.وبملت انصار نوین تجارت در منفی.سینا دی پارس و پاسارگاد متعادل و سبز پوش.

*در  ساختمانیها  سومین روزیست که متعادل شده اند. وتوس ثشرق و وساخت عملکرد بهتری نشان دادند.ثتران منفی بود. ثنوسا هم مثل دیروز صف فروش دارد. .ثامان دیگر صف فروش ندارد اما درگیر یک مقاومت است.آس پ ثباغ ثشاهد ثاخت ثاباد متعادل رو به بالا.

 

*در گروه سرمایه گذاری  وبانک به گردونه مثبت بازگشت.وصندوق منفی شد.وتوشه هم چنان در منفی به سر میبرد.اما بوعلی و ونیکی از منفی های امروز.ملت تقریبا در صف خرید.و صنعت هم مثبت بود.

*اما به قندی ها میرسیم…

قپیرا به خاطر گزارشش خوش آب و رنگ شده و درصد کامل را از آن خود کرد.قنیشا و قهکمت نیز سبز بودند.بقیه منفی.

 

در گروه موادغذایی  بهترین وضعیت برای غشهد بود و سپس غاذر غسالم غگرجی وبشهر.

غچین غپینو غالبر صف فروش.

 

* در گروه کاشی و سرامیک  در یک جمله همگی داغون.کترام کسعدی کهرام صف فروش.

*گروه سیمانی ها  هم کم وبیش نوسانیند.سغرب سکرما سکارون سهرمز بهتر از بقیه و بقیه منفی و متعادل.

 

*در گروه پتروشیمی  عموما ترجیح داشتند کمی نفسگیری کنند که فرصت خرید محسوب میشود.اما در این بین شمواد شدوص شیراز شسینا شفارا شفارس و شپارس همچنان به جلو.

زاگرس منفی بالایی خورد.

گفته شده بورس کالا قرار است هوای اینها را داشته باشد حالا ببینیم چه خواهد شد.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی ها که هم به جز منگنز که اندک منفی هم خورد همگی در مثبت بالا کنار رفتند.ذوب  و فایرا هم دو سه روزیست جالب نیستند، فخوز نیز منفی شد، فرآور فنوال فلوله فاسمین فسرب امروز هم در درصد بالا بسته شدند، فخاس کم نمی آورد.کر.ی کانا کبافق هم داعیه دارند و در درصد بالا بسته شدن و بقیه در منفی و متعادل.

امروز برای زنگان معاملات 165,460 تایی را داشتیم  2.6 میلیون متقاضی در 287.7.

فلزات جهانی هم تغییر خاصی نکرده اند.

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبندر شبریز و شنفت همگی مثبت اند.

شبریز همچنان با 7 میلیون متقاضی محکم ایستاده است.

 

*در گروه برقی  اینا هم مصداق کاشی ها هستند،امروز اوضاع همگی خراب بود.نمودار بترانس را در “وضعیت جاری بترانس” ببینید.

امروز مس هم رشد داشت.

 

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  به جز حتوکا و حکشتی بقیه در منفی اند.

رتکو امروز را با درصد بالای مثبت تمام کرد،صف مپنا به 7 میلیون رسیده.

 

حفاری در محدوده ی اشباع است و دو سه روزیست که حواشی آن تقلا میکند.

فاراک  و فاذر  نسبت به مقاومتشان کم قدرت شده اند.

*گروه رایانه به جز افرا و رتاپ بقیه منفی.


*در گروه لاستیک و پلاستیک وضعیت متعادل رو به بالاست.پاسا و پکرمان از برترین ها.

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain, No Gain

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیدوشنبه 13 آذر
نوشته بعدیتعیین یک بازه زمانی مناسب برای معاملات
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن