بر بام بازار دوشنبه 13 خرداد ماه…

242
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 13 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 3Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

تعلل نگارش خلاصه و دیر این چند روز گزارش را بر ما ببخشید چرا که شخصا اسیر امتحانات دانشگاه هستم….

برویم سراغ اخباری که امروز منتشر شده:

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران از عرضه قریب‌الوقوع «تی‌پی‌کو» در بازار سرمایه خبر داد. حسن قالیباف‌اصل که درباره آخرین وضعیت عرضه‌های اولیه در بورس تهران سخن می‌گفت، افزود: هلدینگ دارویی تامین موسوم به «تی‌پی‌کو» برای ورود به بورس تهران درخواست پذیرش داده است و هم‌‌اکنون اطلاعات تکمیلی آن درحال ارسال به سازمان بورس برای ثبت و تبدیل شرکت به سهامی عام است. او از «تی‌پی‌کو» به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ دارویی کشور یاد کرد که می‌تواند در خردادماه سال جاری بورسی شود.

از آن طرف هم محمد رضا فرزین دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها در حاشیه نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران‌، گفت: من موضوع افزایش قیمت بنزین در سال جاری را تکذیب می‌کنم و دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد زیرا افزایش قیمت بنزین منوط به ورود به اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها دارد.

در خصوص کوتاه مدت شاخص نیز اشباع میبینیم.(آپدیت تا دیروز)

 

ارزش معاملات    1,881.113 میلیارد ریال

حجم معاملات      462.596  میلیون عدد

 

 $$$                 3620

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

خب امروز نوسانات رو بالا را در خور گروه دیدیم.

ببینیم سایپا رکورد میزند یا خیر.لیزینگ ایران گویا معاملات بلوکی در پیش دارد.سهم خوش نوسانی است شاید تا هفته های دیگر به 145 تومان برسد!سایپا آذین هنوز درجا میزند.

 

*گروه بانکـی ،

 

کمی خستگی که دیروز وعده اش را دادیم در گروه خود نمایی کرده است و صف های خرید میلیونی را به چالش کشیده.اما با این حال پست بانک و انصار در حداکثر معامله شدند.شخصا برای آینده می خواهم معاملات بانک ملت را در نظر بگیرم چون انگار از این میهمانی جا مانده بود.

 

 

*در ساختمانیها

فعلا وضع گروه مناسب نیست.ثغرب همچنان سهامداران را ناراضی نگه داشته و از آن طرف سرمایه گذاری مسکن حمایت نمی کند.ثشرق نتوانست ادامه دهد و استراحت کرد.در کل حس عدم اعتماد به گروه بالاست تا حدی که شاید عقب مانده ترین گروه بورسی باشد.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

اوضاع خوب این گروه کم بود امروز نیز از این خبر های خوب منتشر شده که انجمن صنفی با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی (تورم کلی و بخش صنعت) اقدام به افزایش قیمت انواع سیمان از ۵/۱۴ تا ۲۱ درصد کرد که رضایتمندی صنعتگران سیمان و سهامداران و سرمایه‌گذاران را درپی داشت. به نظر می‌رسد با افزایش قیمت سیمان، بخش کوچکی از فشارهای تورمی بر این صنعت جبران شده و سهامداران و سرمایه‌گذاران برای افزایش سهام یا سرمایه‌گذاری‌های جدید ترغیب کند.سهمی از این گروه نمانده تا کسی را خوشحال نکند.

 

 

* قندیها ،

این اعضا کمی دل نگرانند.اما خیلی وقت است که تکانی نخورده اند.قشهد قزوین قلرست را خدمتتان عرض کردیم فعلا از بهترین هایند.می گویند قمرو نیز خوب است اما و اگر بگذارند.

 

*در گروه موادغذایی

کالبر خسته شده لذا در طول روز این تقاضا می شکند و دوباره پا میگیرد.برایش بهتر است تا 430 استراحت کند.مهرام نیز فعلا در کماست.

 

*در گروه پتروشیمی

خب این صنعت پر طرفدار هنوز جان در بدن دارد و فعلا رنگ سبز را برگزیده.انگار چشم اعضا بیشتر به فارس گرم است تا پدرشان. فارس عجب سهم با مزه ای شده از منفی امروز به صف خرید نیز کشیده شده است مارون قرار است سود بالایی را برای سهامدارانش توزیع نماید. برخی ها از رقم 570 تومان برای این سود سخن به میان آورده اند که مطمئنا این قضیه به نفع پدر نیز تمام خواهد شد.گفته شده از زیر مجموعه ها قرار است خبری شود.پارسان از نظر قیمتی در نقطه ی مناسبی قرار دارد اما از نظر زمانی به نظرم خیر و باید یکم دیگر درجا بزند.و شیران از زمانی که خبر مصونیتش از بالا بردن خوراک آمده بود همچنان غرش می کند.شاراک را از قلم نمی اندازیم که این چند روز پس از بازگشایی همچنان پر طرفدار است وقرار است تا 1200 برود.وپترو کمی بیشتر منفی بخورد جذاب تر خواهد شد.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

نقل قول:کنور قیمت های بیش از 4700 تومان را نیز تجربه کرد.کنوری که بالاخره جزئیات افزایش سرمایه اش را اعلام کرد. شرکت قصد افزایش سرمایه 422ر796 میلیون ریالی( حدودا 332 درصد) از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی (422ر496 میلیون ریال) و سود انباشته (000ر300 میلیون ریال) را دارد. موضوع افزایش سرمایه نیز تأمین مالی و جبران مخارج سرمایه ای احداث کارخانۀ گندله سازی با ظرفیت 550 هزار تن در سال می باشد.با توجه به این افزایش سرمایه و افتتاح طرح های توسعه مهم شرکت در سال جاری دید میان مدت و بلند مدت به سهم یکی از گزینه های خوب سرمایه گذاری است.کروی نیز همینطور ادامه دهد 240-260-290 را خواهد دید.گویا فلزات جهانی حالشان خوب شده.زنگان هم هدف تئوریکش 320 است.

فرآور فنوال و فجر هم از پیش کسوتان مثبت بودن این گروه در زمان کم آوردن اصل کاری ها هستند.

در خبر ها داشتیم که سنگ آهن و نقره افزایش قیمت را تجربه کرده بودند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، علی بیگ زاده، رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص توقف نماد شرکت پالایش نفت تهران اظهار داشت: با توجه به گزارش ارسالی شرکت مبنی بر ابهام در یارانه دریافتی، بابت ماده اکتان افزا  این شرکت، نماد شتران” تا تکمیل اطلاعات مربوطه متوقف گردید.

امروز شراز هم از مثبت تا منفی کشیده شد و بالاخره فروش شد.

شرانل هم خیلی میلی به بالاتر رفتن از خود نشان نداده است.

*در گروه دارویی

در خصوص دارو دیروز کمی شما را ترساندیم و امیدواریم ترسیده باشید و کمی نقد شده باشید تا در این اصلاح که احتمالا کسب انرژی برای ادامه ی راه است،سود خود را کم نکنید.به حمایت چند سهم میپردازیم:

1-      عبیدی 390

2-      سینا 960-920-870

3-      کوثر 190-175

 

نقل قول: رشد گروه سیمان نماد را با افزایش ارزش مواجه ساخته از سوی دیکر گذر از 130 تومان اهداف حداقلی وصنعت را میتوان  160-175 میتواند براورد نمود
سهم امسال با تعدیل مناسب 50تومانی همراه خواهد شد.

اما مپنا با نزدیک شدن به کف کانالش کمی نظرمان را جلب کرده است.احتمالا چند روز آینده چرخش قیمتی داشته باشیم…

 

همواره پر سود باشید… 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن