بر بام بازار دوشنبه 14 بهمن ماه…

278
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 14 بهمن ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Feb 3Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

عجب بازاری شده است.دیروز بازار خوکی و امروز بازار گوسفندی.خوشحالم که دوستان کاملا و به طور تئوریک و عملی مفهوم این دو نوع بازار را درک کردند.ترجیحا نظری در خصوص حرکات کوتاه مدت شاخص نخواهیم داد چرا که هدف بندی کردیم و قرار گذاشتیم که شاخص یک ریزش و پس از آن یک رشد را تجربه خواهد کرد.این پروسه تکرار می شود تا اینکه از دید زمانی به مرحله ی رشد اصلی نزدیک شویم.با این تفاسیر نوسان و پارازیت های کوتاه مدت را از این پس به عنوان تحلیل عنوان نخواهیم کرد.

امروز چند خبر بازار را تحت تاثیر قرار داد.اول بازگشت خودرو بود که احتمالا ناشی از انتشار خبر واگذاری بلوک پارسیان است.همین حرکت باعث شد بسیاری از صفوف فروش جمع شود.به طور مثال خفناور را داشتیم که بسیار زیبا نوسان گیری کردند وساپا خساپا ولصنم و … .البته خبهمن هم بود که بیشتر به نظر می رسید به دلیل بازدید رنو از بهمن صورت گرفت.در هر صورت وضعیت فوق نوسانی پیش بینی می شود.نمی توانم بگویم که دیگر رشد نداریم.درست است که نموداری و بنیادی جا برای رشد فراهم است اما نکته ای بسیار مهم بوده و خودنمایی می کند،ذات و اعتماد بازار است که باید به این پروسه کمک کند.به همین دلیل است که توصیه دارم صبر خود را بالا ببرید.البته در مثبت خوردن ها نه در روند های نزولی.دوم هم شاید بتوان استقامت مخابرات را مثال زد که بی نظیر بود.در مجموع بازار با کمک عوامل واسطه از منفی کمی عقب نشینی کرد.

اما در خصوص گروه فلزات و معدنی هم ظاهرا خبر آمده که نرخ 30% فروش برای بهره ی مالکانه قرار است به 20 تا 25% تنزل پیدا کند که می تواند خبری خوش برای شرکت هایی از این دسته باشد.

در خصوص گروه دارو نیز با توجه به گزارش های نه چندان دلچسب و بازاری نامطمئن کمی تحت تاثیر قرار گرفته و فعلا در لاک دفاعی به سر می برند.اما گروه حمل و نقل و بیمه می توانند با برگشت بازار از اولین های برتر ها باشند.از آن طرف هم سیمانی ها با توجه به خبر عدم تخفیف مازوت و گازشان عملا نشان دادند که موج 4 همچنان ادامه دارد.

در نهایت با گروه برقی و پیمانکاری روبروییم که می توانند در نوع خود متمایز باشند.این تمایز از آن بعد خواهد بود که اولا خبری تایید نشده از رشد بهای برق داریم.و ثانیا صادرات و واردات حتی به آمریکا با توجه به اخذ مجوز خزانه داری یکی از شرکت های امریکایی در خصوص ارائه ی خدمات صادرات به ایران می تواند شرکت های که به طور عام ارزبر بودند را بهبود بخشد.

شنیده های بازار:

شنیده ها حکایت از قرارداد جدید ساخت و نصب 1000دستگاه CNG توسط تکنوتار و ارزیابی افزایش فروش وسودآوری سهم در آینده نزدیک دارند.

شنیده ها حکایت از برنامه قریب الوقوع  افزایش سرمایه 150 درصدی کشرق و توجیه پذیربودن شرکت در مجمع فوق العاده این سهم ارزنده دارند.

به زودی پیشنهاد های بنیادی در خصوص سبد میان مدت ارائه خواهم کرد.

بررسی دقیق تر نماد تاپیکو را در اینجا بخوانید..

پیروز باشید :…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبررسی دقیقتر نماد تاپیکو
نوشته بعدیکدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

8 نظرها

 1. سلام
  جا دارد از رفتار کاملاً حرفه‌ای شما و همکارانتان در تحلیل‌هایی که طی این روزهای آشفته بازار ارایه می‌فرمایید تشکر و قدردانی نمایم.

  امیدوارم بتوانید بنده را در خصوص مشکل زیر نیز راهنمایی بفرمایید:
  بنده سغرب (خرید 900 تومن – 11.5% ضرر)، وبملت (خرید 310 تومن – 11% ضرر)، ثاخت (خرید 285 تومن – 20% ضرر) و فاسمین (خرید 1020 تومن – 6% ضرر) در سبد خودم دارم که همه این سهم‌ها به نوعی در حال آزار و اذیت هستند. به غیر از فاسمین که تمایل به نگهداری اون دارم، ترجیح می‌دم بقیه اونها رو با ضرر خارج شده و به جای آن سهامی که تا پایان سال ضرر این چند تا سهم رو جبران کنه بگیرم.

  اولاً به نظرتون این کار درستیه؟ و اگر پاسخ شما مثبت هست، دو تا از سهم‌های پیشنهادیتون رو بفرمایید.

  باز هم از لطف شما سپاسگزارم.

نطر گذاشتن