بر بام بازار دوشنبه 14 مرداد ماه…

246
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 14 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 5Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

خب در حوزه ی سیاست خارجی وزرا مشخص شده اند.وزیر نفت آقای زنگنه و طیب نیا وزیر اقتصاد.امیدواریم راهی برای برون رفت کشور از تحریم پیدا شود.اما به گفته ی خبر گذاری تسنیم وزیر اقتصاد پیشنهادی حسن روحانی به مجلس شورای اسلامی با بیان “اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با اعمال اصلاحاتی در دستورکار دولت یازدهم قرار می‌گیرد، گفت: شرایط کلان و نهادی لازم برای آغاز فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها باید فراهم شود.

بازار همچنان در فاز استراحت مانده و چنانچه که شاهدیم اثری از سرمایه گذاری های میان مدت و صحیح وجود ندارد.این روز ها اصل بر نوسانگیری شده چرا که اولا خبر های خوب در خصوص سهام خوب فراموش شده اند.دوما بازیگران این روز ها با مثبت و منفی های کوچک اسیر هیجان شده اند.سوما به دلیل رنج بودن بازار و بی سویه بودن آن افراد هر لحظه با شنیدن خبر هایی  اقدام به معاملات می کنند.

این روز ها توصیه می کنیم که هیجانی نخرید و هیجانی نفروشید.حمایت و مقاومت ها را رعایت کنید و با مدیریت سرمایه اقدام به معاملات ماهانه و نه روزانه بکنید.

برویم سراغ گروه های صنعت:

در گروه ساختمانی آنهایی که رشد کمتر و بهانه ی محکمتری از نمودارشان دارند، بهتر ظاهر شدند.ثشرق،وتوس بهتر ظاهر شدند.خبر های مثبتی از ونوین آمده که روحی به وساخت داده است.وساخت 72% از پرتفوی خود را به بانک اقتصاد نوین اختصاص داده است.

این روز ها از خگستر می شنویم.سهمی که مشکوک به الگوی هارمونیک از نوع ریزشی است.اما کماکان در حمایت است و این حمایت همانطور که دیدیم مستحکم نیست و نتوانسته با مجموع اخبار صف تقاضا را برای سهم ایجاد کند.خفناور هم موقعیت خوبی پیدا کرده است است.برای میان مدت 389 عدد خوبی است.

گروه بانکی همچنان بی رمق اما وظیفه ی سبز شدن گروه بر عهده ی پست بانکی است که مدت ها پیش با شکست روند نزولی چندین ماهه پر تقاضا دنبال می شود.اهداف میان مدت بالای 1000 تومان است.

بالاخره چراغ گروه پالایشگاه روشن شد.شبهرن و شنفت بهتر معامله شدند.نفت بهران 33% درصد تعدیل مثبت و 29% پوشش 3 ماهه داشته است.

شنفت نیز با 58% تعدیل مثبت و 36% پوشش مواجه شده است.

اعضای گروه سیمان امروز اوقاتی تلخی داشتند.نظر کارشناسان سایت خودمان و دیگران این بوده که با این اصلاح قیمتی و با توجه به پایان یافتن ماه مبارک ورق برخواهد گشت.

و در گروه پتروشیمی گزارش شفاف سازی شخارک را داشتیم که بعد از آن هم توقف نماد برای تعدیل EPS.به نظر می رسد گروه با این فاکتور و انتشار اخبار و گمانه زنی هایی در خصوص سهم با تهدید جدی تری روبرو شوند.

از شیران گفته میشود که معامله ای دو طرفه با شپنا شکل خواهد گرفت شپنا شیران را بخرد و واتی نیز بخشی از شپنا را این میتواند یکی از دلایل افت واتی باشد.

یک نکته را به یاد داشته باشید:مینیمم سود خارک 720 و زاگرس 900 خواهد بود.

اما در خصوص فارس شنیده شده در پی ورود زیر مجموعه هایش به فرابورس است.این خبر + واگرایی در تایم یک ساعته ی فارس صف 9 میلیونی را رقم زد.

در خصوص مپنا نیز شفاف سازی داشتیم.مدیر عامل این شرکت اعلام نمود که شنیده های تعدیل و قرارداد های جدید و وصول مطالبات بی پشتوانه است…!

در گروه رایانه شنیده شده رکیش در پی توسعه ی فعالیت خود است.برای این نماد 900 حمایت خوبی خواهد بود.

شاهد رشد کنور از کف کانال بودیم.بهترین موقعیت از نظر تکنیکی را داشت.خرید 1300 و فروش 1500 برای کوتاه مدتی ها.15% سود.2% هم سهم کارگزارتان.میدکو نیز سف خریدش خبر از افزایش سرمایه می دهد.

اما موتوژن گزارش خوبی ارائه کرد.این شرکت در 9 ماهه موفق به پوشش 83 درصدی شده است و موفق به تعدیل 49 درصدی شده است.تجارت نیز در 3 ماهه نتوانست خوب ظاهر شود.3 ماهه 19% پوشش دارد.اما نمی توان در خصوص بانکی این کونه اظهار نظر کرد چراکه بسیاری از اقلام آنها مطئمنا 3 ماهه شناسایی نمی شود.

و در انتها اخابر را از یاد نبرید.اخابر با خبری افزایش نرخ پالس روبروست و دید تکنیکی خوبی دارد که در سایت قرار دادیم.

پیروز باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیپرسش و پاسخ نیمه دوم مرداد ماه
نوشته بعدیشفاف سازی خارک
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

8 نظرها

 1. سلام خسته نباشید.
  ازتون درخواستى دارم.
  خریدهاى شکربن من روى 447 511 576 به میزان16000 سهم بوده است
  همونطور که میدونید الان توى ضرر زیادى هستم.
  نظرتون رو میخوام بدونم.امید به بازگشت شکربن هست؟
  خبرى از افزایش سرماىه و سود فروش زمین شکربن دارید؟
  ممنون میشم کمکم کنید.

نطر گذاشتن