بر بام بازار دوشنبه 15 مهر ماه…

216
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 15 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 7Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

امروز کمی کمتر در خدمتتان هستم و فقط شنیده ها را منتقل می کنم.

ارزش معاملات    3927 میلیارد ریال

حجم معاملات    663  میلیون عدد

 

$$$            3040 (14:30)

صدرا باز هم روی هوا …

داستان از انعقاد قرارداد با کشور دوست ونزوئلا آغاز شده است جایی که قرار دادی بسته شده کشتی ساخته شده اما پیش دریافتی دریافت نشده است و حال که زمان تحویل و دریافت پول فرارسیده کشور مذکور که زمانی عهد برادری بسته بودند از خرید و پرداخت پول خودداری می کنند و حتی این قرار داد را کتمان می کنند!!

“” شرکت نفتی ونزوئلا حاضر به تحویل کشتی‌های نفتکش 113 هزار تنی ساخت ایران نیست
6 سال قبل با موافقت روسای وقت جمهور ایران و ونزوئلا، قراردادی بین شرکت ملی نفت ونزوئلا و صدرا به منظور ساخت چهار فروند کشتی نفتکس به ارزش تقریبی 200 میلیون دلار امضا شد. از این رو برای نخستین بار، یک شرکت فراساحلی ایران موفق شد بدون کوچکترین تاخیری و مطابق با برنامه زمان بندی اولین کشتی نفتکش افراماکس 113 هزار تنی را زمستان سال گذشته در مراسمی رسمی تحویل شرکت ملی نفت ونزوئلا دهد.

در این بین با توافق بین دو طرف، مقرر شده بود برای ساخت و تحویل این کشتی‌های نفتکش 42 میلیون یورو به عنوان پیش پرداخت شود، ضمن آنکه هزینه قرارداد هر یک از نفتکش‌ها حدود 57 میلیون یورو است. با این وجود، پس از تحویل اولین کشتی نفتکش توسط ایران به ونزوئلا، این کشور نفت‌خیز عضو سازمان اوپک از پرداخت مطالبات نفتی خود به ایران به دلایل نامشخصی خودداری کرده است. تاخیر ونزوئلا در پرداخت منابع مالی حاصل از کشتی‌های نفتکش،حتی مورد مذاکرات مستقیم محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق ایران و نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در حاشیه اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در مسکو هم قرار گرفته بود.

با این حال، مسئولان صدرا از طلب حدود 21 میلیون دلاری از شرکت ملی نفت ونزوئلا خبر داده و تاکید می‌کنند: این مبلغ بخشی از تعهدات مالی ونزوئلا بابت ساخت سه کشتی نفتکش باقیمانده است. سلمان ضربی مدیر کارخانه کشتی‌سازی جزیره صنعتی صدرا در گفتگو با مهر با اشاره به امتناع ونزوئلا از تحویل کشتی های نفتکش ساخته شده توسط ایران، گفت: ونزوئلائی ها به دلایل نامشخصی کشتی نفتکش را تحویل نمی گیرند و در این بین پیگیری‌های حقوقی در جریان است. این مقام مسئول با بیان اینکه بابت کشتی نفتکش افراماکس 21 میلیون یورو از ونزوئلا طلبکار هستیم، تصریح کرد: در صورت رفع مشکلات موجود و تحویل کشتی به ونزوئلا بخش عمده مشکلات صدرا رفع می‌شود””

سدرا با انتظار این خبر از سطح حمایت حساس 250 نیز به پایین شکست و در انتظار رسیدن به اهداف 200تا150 تومانی میباشد باید دید چه خواهد شد آیا صدرا از هوا به زمین خواهد آمد با شرایط دیگری رقم خواهد خورد.

گفته میشود طی هفته آینده با انتشار گزارش ها آماده بازگشایی خواهند بود این شایعه مطرح شده است که غبشهر تعدیلی بیش از 20درصد و غمارگ با محدودیت نوسان و تعدیل زیر 20بازگشایی خواهد شد باید دید شرایط بازار به کدام سو خواهد رفت اما در حالت فعلی و تایید این گرارش غمارگ با صف خرید مواجه خواهد شد
در غبشهر نیز به زودی افزایش سرمایه اعمال خواهد شد که کماکان ارزندگی سهم را افزایش خواهد داد.

فخوز در 3ماهه اول 35درصد از سود 7769 ریال را پوشش داد در 3ماهه دوم نیز شرایط همانند 3ماهه اول میباشد از این سو انتظار سودی بیش از 1000 تومان را کارشناسان و بازار دارند اما رفتار سهم نیز نباید در گزارش دهی فراموش شود ، فخوز در چند مرحله این تعدیل را خواهد داد مرحله فعلی احتمالا 930 تومان از سوی دیگر بحث افزایش سرمایه نیز در نماد جدی شده برخی از افزایش  135تا 265 درصدی و حال نیز افزایش سرمایه 150 درصدی ازمحل تجدید ارزیابی مطرح شده که هر چه باشد به نفع سهم و سهامداران می باشد .روند قیمت نیز با گذر از  4000 اهداف جدیدی را پیش روی دارد به ترتیب 4500 و5000تومان مطئنا اصلاح قیمت برای سهامداران باید دید میان مدت و نه کوتاه مدت و سرمایه گذاران کم ریسک گزینه توجیه پذیر و مناسبی برای ورود خواهد بود.

فارس پس از یک رالی صعود به مرز1300 تومان با اصلاح قیمتی مواجه شده است گفته می شود اخباری از پوشش نامناسب سود تلفیق کار را برای فارس سخت نموده است گویا کمبود خوراک به زیر مجموعه فارس این ابهام رادر پوشش سود و نحوه گزارش دهی این نماد ایجاد نموده است ،فارس درکانال 1350-1150 قرار گرفته که لمس محدوده حمایتی توجه بخشی از بازار را به خود جلب خواهد نمود.

در شفن تعدیل جدی شده است این سهم امسال پتانسیل تحقق سود 550 تومان با توجه به تسعییر نرخ ارز و افزایش نرخ متانول را دارد از سوی دیگر بررسی روند قیمتی فن آوران نشان می دهد حرکت سهم معمولا نزدیک به زمان ارائه گزارشات شروع میشود در حال حاضر مقاومت شفن پس از انکه 3ماه در محدوده قیمتی 2000تا2400تومان در جازد 2900-2850 تومان براورد میشود، این در حالی است که در صورت اصلاح قیمت و برگشت به محدوده قبلی قیمت 24000-2500تومان میتوان مجدد سوار بر سهم شد، هدف نماد را در صورت شرایط مثبت تا پایان سال عددی مابین 3400تا4000تومان برآورد می شود.

افزایش میزان صادرات اوره در برابر کاهش قیمت فروش به زیر 290 دلار شرایط را برای افزایش سود و تعدیل سخت نموده است در این تعدیل از پردیس انتظار پوشش مناسب سود را داریم و روند قیمت نیز در میانه کانال 1700تا2300 تومان قرار دارد در صورت ارائه گزارش ضعیف نماد به پایین کانال و در صورت ارائه گزارشی مثبت همراه با توقف و تعدیل 20درصدی به بالای کانال و رسیدن به هدف 2300 تومان شیفت خواهد نمود، به عنوان گزینه خرید پیشنهاد نمی شود.

ایرانل مثبت است و هدف1750 رادارد اما شپاس بزرگ‌ترین شرکت تولید قیر خاورمیانه هنوز منفی است.
در 3ماهه24درصد از4901 ریال را پوشش داده سهم درمحدوده 2400 انباشتگی قیمت دارد بعید نیست با یک تحرک یا گزارش مثبت تا2650-2750 افزایش یابد.کف قیمت 2187

وبانک ازمحل تعدیل شاراک اماده تعدیل 14درصدی می باشد.
وبانک سود شاراک را دربودجه 280دیده که با احتساب سود 390 تومانی 10 تومان یه این نماد افزوده میشود
گذر از فاز مقاومت 550 هدف نهایی را 700 قرار می دهیم.
مقاومت اولیه 600-630

حتاید به گره رفت این سهم در فاز بعدی رشد تا750 رشد خواهد داشت اما محدوده فعلی 600 و 550به عنوان حمایت را پیش روی خود میبیند شاید کمی سخت باشد بگوییم سهم مجدد صف خرید می شود.
اما در میان مدت سهم کماکان پتانسیل های نهفته ای دارد.

در نهایت توصیه دارم به دوستان که وملت و دانا و شلعاب رو تحت نظر بگیرند.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیاتفاقات امروز، تصمیمات فردا …
نوشته بعدینماد تحت نظر ک..
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن