بر بام بازار دوشنبه 17 تیر ماه…

248
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 17 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 8Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

خب طبق انتظار امروز شاهد ریزش بسیاری از صنایع بودیم.اتفاقی که مطمئنا در آینده به نفع حرفه ای ها تمام می شود چرا که به سهم شان فرصت تنفس را داده است.فردا برای نقدینگی و خرید تاپیکو عجله نکنید چون این بار نمی توانند بد قلقی کنند چون سابقه ی درخشانی ندارد.در خصوص تاپیکو مطلبی خواهیم گذاشت تا مطالعه بفرمایید.شاخص خیلی وقت است در اشباع مانده و کاهش امروز بیشتر منفی می شد تا امیدمان به رشد قوت بیشتری بگیرد.

یک نکته ی آموزشی یاد گرفتم و می خواهم شما هم فرا بگیرید و آن هم این که عرضه ی اولیه یکی از راه های کنترل بازار هایی است که طی مدت مشخصی رشد بی وقفه را تجربه کرده اند.

ارزش معاملات    2.438 میلیارد ریال

حجم معاملات    709.789    میلیون عدد

 

$$$                3320

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

فعلا برد با این گروه ها شده.جبران صبر سهامداران در حال انجام پذیرفتن است.بهترین ها را دیروز اعلام کردیم.در خصوص ایران خودرو شایعه شده است در حال فروش زمین مازاد خود می باشد.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

امروز سشرق محترم گزارش داد که 185 ریال از 255 پیش بینی خالص را پوشش داده است و این یعنی 72%.اما بازار چه واکنشی داد؟ منفی و به دنبال آن همه ی گروه معلق و دلیل آن هم این بود که همه انتظار تعدیل داشتند.

*گروه ساختمان

گروه به جز کرمان و ثنوسا فعلا یاوری ندارد.گفتیم که فعلا نقدینگی زدایی شده است.ضمنا در خصوص ثاباد می شنویم که قصد افزایش سرمایه دارد.اما خودمان که با شرکت تماس گرفتیم گفتند فعلا کاری انجام نگرفته…

*گروه قند و نبات

به به به این گروه و بد به حال کسانی که در این صنعت سهم غایب دارند.اما از کجا معلوم برخی سهام غایب نظیر مرودشت بهتر از این چند روز مثبت نخورند؟

در کل اقبال به گروه چند روزی است شروع شده و بهتر هم می شود.حقیقتا خودمان قشرین را پیشنهاد دادیم ولی نتوانستیم بخریم.حجم معاملات سهم به مبنا نرسید.

*گروه بانکـی ،

چه حرکت جالبی داشتند این گروه.رنج خوبی در این صنعت کشیده شد و اگر از بعضی بازارگردانی ها بگذریم شاید به این نتیجه برسیم که گروه همچنان پتانسیل دارد.خبر ونوین+بنیاد ملت+قدرت پست بانک…

*در گروه موادغذایی

غاذر در یک هفته 20% و تمام.چه قدر در عرضه خساست به خرج می دهند.گروه وضعیت خوبی دارد.قیمت شیر به 1110 رسیده و بازگشایی دو نماد غبشهر و مارگارین و البته سایر روغنی ها نفس تازه ای به گروه می بخشد…

*در گروه پتروشیمی

متانول ساز ها مثبت و باقی در حال تعادل منفی هستند.در خصوص شفن باید گفت سهم در 2900 مقاومت دارد و محکوم به استراحت است.این نماد 20 روز پیش بازگشایی شد و شاید 25% بازدهی داده است.خلاصه طبق هارمونیک پایه در 127% مقاومت دارد و حوالی 2600-2500 حمایت می شود.پارسان هم گفتیم که در فلان قیمت عرضه دارد.وپترو هم آرام و قرار ندارد.در خصوص شیران از تعدیل مثبتش می گویند.زاگرس هم در حال بهبودی در خصوص شایعه بی تعدیل.

اما در خصوص سینا چند روزی است که حقوقی فروشنده است.سهم از دید بنیادی یا دقیق عمل می کند یا محتاطانه.سهم از دید تکنیکی دروضع خوبی تا 580 است.اما دامنه ای مقاومتی از همان ناحیه تا 610 دارد.برای دوست عزیزی که چند روزی سوال می کند تحلیل تکنیکی جداگانه قرار می دهم.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

گروه فلزی فولای فسرب فخوز و فراور از برترین ها بودند.فعلا اصل کاری ها جانی ندارند.اما از ذوب و فولاد خوب یاد می شود.در خصوص فاسمین اخیرا کف سه قلوی خوبی شکل گرفته بود و امروز به هدفش رسید.تثبیت بر روی 730 هدف 880 را در پی خواهد داشت.فاسمین صورت خود را با دلار 2450 و نرخ سرب و روی فلزات لندن تنظیم کرده و به آن حساس است.

*در خصوص پالایشگاهی ها

فعلا در انتظاریم ببینیم چه بلایی بر سرشان خواهد امد.در خصوص شتران شنیده ایم سود خود را به 1560 رسانده که تعدیل منفی محسوب می شود.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلینماد ک…
نوشته بعدیقند چهار محال و رسیدن به یک مرز مهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

4 نظرها

  1. سلام آقای عباس زاده ممنون به خاطر پاسخهاتون من امروز معادن وتوکا غدیر و شسینا را فروختم که چون به صحبتهای شما گوش دادم خوب سود کردم به نظرتون در مورد این چند سهم چیست و اینکه آیا بازار فردا هم به خاطر عرضه ی تاپیکو منفی میشود باز هم ممنون به خاطر پاسخهاتون.

نطر گذاشتن