بر بام بازار دوشنبه 18 دی…

214
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 18 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 7Rating:

         

سلام به اهالی بازار


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

 

شاخص بازار امروز در نهایت به رشد اندک 18.01 رضایت داد. پارسان فملی  وغدیر کگل وامید کچاد ومعادن از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد 0.05 درصدی شاخص شدند.این روزها اخبار و حرف و حدیث زیاد است.از کنترل بازار و منفی کردن آن گرفته تا تعدیلات مثبت و حمایت های سازنده.از گوشه ای افزایش نرخ میشنویم و از گوشه ی دیگر لغو مجوز.از گوشه ای حمایت های نزدیک انتخابات و از گوشه ای بلوکه کردن نقدینگی و….. .

در خصوص شاخص با بررسی سطحی که داشتم میتوان بگویم که تطابق میانگین 10 روزه ی شاخص با Fibo R در 23.6% آن امروز مراقبت از این دماسنج را بر عهده داشتند.اما حقیقت موجود این است که اندیکاتور ها بی نوا شدند.

دیروز جلسه ی علنی استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس در خصوص ارائه ی نظر و شفافیت 200 نفری که بخش اعظم منابع بانک را در چنته دارند، انجام شد که متاسفانه یا خوشبختانه 264 نفر از نمایندگان مهر خاموشی بر لبان شمس الدین حسینی زدند.اصل ماجرا در خصوص معوقات بانکیست که بانک ها را ضعیف کرده و این مهم در معاملات ماه های اخیر نیز نمایان است.

 

امروز ارزش معاملات کمی در حدود  867.788 را داشتیم.

عدد شاخص    37,077 واحد.     

 

$ در زمان نوشتن گزارش محدوده 3240

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ،

خب خاور گویا هنوز سودای صف فروشش پایان نپذیرفته اما بازگشت از حوالی 77 مورد انتظار است که البته ADX آن را رد میکند.

خفناور یگرچه مثبت دارد اما متقاضی ندارد.خمحرکه همچنان پیش تازی.خبهمن نسبت به دیروز بهتر شده و اندک مثبتی هم دارد.

خوساز که آهسته و پیوسته بالا میرفت دوباره به صف فروش کشیده شد اما مجال منفی سنگین را نداد و خوساز هم بدترین عضو امروز معرفی میگردد.خگستر هم عرضه ی چهارمیلیونی در دستور دارد.در نهایت خرینگ دیگر سبز نیست و در نهایت خکاوه منفی های 5 روز پیش را جبران کرد.

* لیزینگی  گفته شد که ولساپا در نقطه ی خطرناکی قرار گرفته لذا بهانه ای شد که پس از منفی های پیاپی امروز گوشه نظری به صف خرید هم بزند.

 

*گروه بانکـی

گروه بانکی هم برگشتند به همان چند هفته پیش که استقبال نمیشدند.

بانک صادرات چهارمین روز منفی خود را در پیش گذاشت.

نوین هم دیگر خوب معامله نمی شود.

امروز ملت در راستای قبل تحرکات مثبتی هم داشت اما عموما تکنیکی بود و در آخر شاهد معاملات پست بانک هم متعادل شده گردشگری با این که مثبت شده اما متقاضی هایش کنار رفته اند.

*در  ساختمانیهاخبر خاصی نمیبینیم عموما دید تکنیکی را دلیل مثبت و منفی شدن میبینم مانند سایر گروه های مشابه.

امروز کرمان همچنان منفیست .حمایت وساخت به کمک سهم آمده ثفارس همینطور وتوس دو سه روزیست از رونق افتاده.آ س پ ثشرق همچنان قرمز. ثاباد از روز گذشته تا امروز بهتر و مثبت معامله می شود اما تاثیری بر قیمت پایانی اش نداشته.ثامان به 162 رسیده اما بدون خریدار ثمسکن در حال لمس حمایت 50 روزه اش است شکست این نقطه سلامیست به حوالی 155.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید همچنان قرمز پوش است. از وغدیر دیروز نوشتم که مراقبت 261.8 چنگال عمل کرده و در RSI نیز حمایت میبینیم. وصنعت بالاخره مثبت شده. وسپه همچنان منفی معامله میشد.ونیکی هم اسیر Fibo EX 0.618 شده (نمودار ونیکی را در مطالب شما ببینید). وتوشه دوباره عالی بود وملت مثبت شده دیروز به بازگشت آن اشاره داشتم ،صف دوم سهم را برای رفع خستگی ببینید! و در نهایت پردیس نفس ندارد.

برای واتی متقاضی پیدا شده ولی منفی اندک خورده.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

خب به جز دو سه تا سهم خبری از صف خرید و مثبت های فراگیر نبود.گرچه امیدواری به برخی نماد ها که ناشی از گزارش خوبشان بوده همچنان برقرار است.

امروز پرچم سبز در دستان قپیرا و قنیشا بود.عموما جو،جو سازگاری بود.در قپیرا معامله در حداکثر را شاهدیم ادامه دادن مثبت برای قپیرا لازم است وگرنه باید به انتظار 1390 نشست .قنیشا قمرو قشهد ( بازگشت از Fibo Ret 50%)و قنقش از مثبت های امروز و اما قصفها بدترین عضو امروز.

 

*در گروه موادغذاییغبهنوش که انگار نه انگار دیروز لیدری کرده و امروز بدون متقاضی مانده و غمارگ دوباره منفی شد باید دید به 370 می رسد تا ببینیم وارد شدن مفید است یا نه؟

در این میان غبشهر هنوز قرمز میپوشد.غپینو هم مثل سایر دوستان.غاذر پس از افزایش سرمایه به 257 رضایت داد.غپاک هم تکان هایی داشت که تاثیری خاصی نداشت.غشان هم حسابی افت کرد اما غشاذر نسبت به بقیه خوش درخشید.

*در گروه کاشی و سرامیک خب فعلا متعادلند.

کحافظ صف فروش شده و کترام دو سه روزیست که خوش اقبال شده اما کهرام زیبا تر عمل کرد.

کلوند و کنیلو هم سبز رنگ شدند.

*گروه سیمانی ها خب شاهدیم که اخبار گذشته کمرنگ شده اند اما مثبت هایی هم داشتیم.

امروز شاهد گره گشایی ساربیل بودیم که پذیرایی خوبی هم شد.سصوفی نمادی بود که لیدری را از دیروز حفظ کرده.ساروم تا زمانی که زیر 380 است انتظاری نمی رود.

بقیه اعضا ناخوش احوالند اما مثبت های اندکی هم داریم که به سکرد هم اشاره داریم.در برخی نمادها جدای از بنیادشان شاهد برخورد با مقاومتیم.

*در گروه پتروشیمی

خب پارسان نتوانست بیش از این سهامدارانش را شرمنده کند لذا با مثبت خوبی مواجه شده.اما گویا شفارا شپمچا و شپارس حرفی دیگری برای گفتن داشتند.

از سایر مثبت ها به شخارک شپدیس شیران شپترو(در صف خرید) شکلر شپاکسا شلعاب که صدر نشینی را رها کرده و از منفی ها به شفارس شسم و شسینا اشاره داریم.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی هم به تعادل رسیده از این میان نماد هایی نظیر ومعادن کبافق کنور (در حمایت Fibo Ex 300)شاهد اقبال بیشتری بودند.فرزین همچنان مثبت می خورد فخاس هم متقاضی در حداکثر دارد.فایرا هم همینطور.اوضاع فلزات جهانی خوب است.فولاد میتوانست مثبت باشد اما اندیکاتور ها نگذاشتند.

اما بدهای امروز:فباهنر و فسرب

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبهرن و شنفت همچنان پر تقاضا ماندند.

 

*در گروه برقـی

بترانس که اشاره شد همچنان مثبت است.بسوئیچ همچنان منفی میخورد.بموتو هم تغییر رنگ داد بالاخره.اما بالبر چهارمین روز مثبت بالا را تمام کرد.

مس در حوالی 8000$

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

امروز مپنا همچنان منفیست اما نه مانند گذشته و این مرهون 228 ای است که 8 بار در گذشته سد سهم بوده هر چند که این وضعیت تایید کننده ی شروع رالی جدید نیس در غیر این صورت حوالی 220 برای سهم در حکم بازدارنده است البته نه حتما.رتکو هم پس از منفی های پیاپی، مثبت بالایی را پشت سر گذاشت.

حتاید همچنان بدون عرضه کننده مثبت سنگینی را تجربه کرد.در این میان حپترو و حتوکا در قعرند.

 

حفاری چون 249 به کمکش آمده لذا صف فروش ندارد و مثبت شد. فاراک همچنان بی حال ظاهر شده.فاذر هم دیروز گفتیم در حمایت است و از 204 پرقدرت بازگشته و مثبت سنگینش را خورد.

 

 اخابر  امروز در 0.628Fibo Ret  متوقف شد.

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner
نوشته قبلیدوشنبه 18 دی
نوشته بعدیحمایتی از کمنگنز
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن