بر بام بازار دوشنبه 18 شهریور ماه…

200
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 18 شهریور ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 9Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

امروز در راستای معاملات دیروز شاهد بهتر بودن اوضاع بودیم.اوضاع را با بازار اشتباه نگیرید.چون در بازار هنوز قوت نگرفته است اما شرایط بهتر شده.به عبارتی بازار واکسینه شده به این اتفاقات و ما هستیم که غبطه ی می خوریم که چرا با سهم های ناب نظیر ذوب و فولاد و شیران و غبشهر و ونفت و … این طور بر خورد می شود.

می خواستیم بگوییم که بازار احتمالا امروزش را در فاز احتیاط به سر خواهد برد اما دیدیم که خبری از احتیاط نیست و بسیاری دست به خرید هستند.البته ممکن است خیلی از اساتید بگویند برآیند بازار منفی بود یا حجم معاملات دلچسب نبود.بله صحیح است اما بهتر است شرایط روحی سرمایه گذاران و میل به خرید را مد نظر داشته باشید.حتی امروز گفته شد فرصت خروج بود و اخباری مبنی بر به تعویق افتادن مذاکرات هم شنیده شد.اما شخصا خود و دوستان خود را تشویق به هیچ کاری نکردم  و ترجیح دادم سهام خوب خود را نگه دارم.دوستان هم استراتژی خود را در بخش نظرات وارد کنند تا همه به نتیجه ی واحد برسیم.

در کدال امروز وآتی را داشتیم که با وجود کاهش میزان پوشش در 6 ماهه نسبت به گزارش حسابرسی نشده اقبال خوبی داشت.

در پتروشیمی ها شاهد معاملات مثبت بودیم.مسلما باز هم یکی از گروه هایی که در گزارش های شش ماهه تعدیل مثبت خواهند داد همین گروه می باشد .افزایش نرخ ارز نیز بر ایجاد جو مثبت نسبی در گروه موثر بوده است.

تاپیکو به بیش از 380 تومان رسید.گفته می شود سهم را تا مجمع تا بیش از 390 تومان خواهند رساند

معامله بلوکی در فارس و همانطور که قبلا نیز اشاره کرده بودیم احتمال تحقق سود مناسب در زیر مجموعه های شرکت باعث شده سهم فعلا در حوالی 900 تومان نوسان داشته باشد و خیلی افت نداشته باشد

در پالایشگاهی ها صف خرید شاوان تدام یافت و با توجه به احتمال افتتاح طرح توسعه و افزایش ظرفیت با اقبال روبرو شده است

شپنا باز گشایی شد و افت بیش از 6 درصدی قیمت سهم باعث شد که سهم بیش از 4.6 میلیون سهم معامله شود

سرمایه گذاری پردیس ملک خود در میرداماد را فروخته  و از این بابت 165 ریال به سود هر سهم سال جاری شرکت اضافه خواهد شد.سهم قبل از این با خبر مزایده این ملک تا قیمت های بیش از 170 تومان نیز صعود کرده بود که با جو منفی بازار به کمتر از 150 تومان نیز رسیده بود

وصندوق معاملات مثبتی داشت.واقعا سقوط سهم به کمتر از 500 تومان اگر اتفاق می افتاد کمی عجیب بود و به همین دلیل در قیمت های بیش از 510 تومان با حمایت روبرو شد.

وتوسم به بیش از 180 تومان رسید لیکن متعادل بود .دیروز بررسی کردیم که حداقل سود شرکت در گزارش بعدی 50 تومان می باشد که با توجه به ناو 280 تومانی توانایی رشد تا بیش از 190 تومان را دارد.

وسدید اعلام کرده هیچ اتفاق خاصی در سود هر سهم شرکت رخ نداده و آخرین پیش بینی نیز مورد تایید می باشد.

قندی ها در دو دسته معاملات مثبت و منفی داشتند . رئیس انجمن تولید کنندگان شکر گفته به عقیده وی از این پس شکر با قیمت 1900 تومان در درب کارخانه به فروش می رسد که با افزایش هزینه های دیگر پیش بینی می شود قیمت یک بسته 900 گرمی به حدود 2500 تومان افزایش یابد.

سیمانی ها هم در معاملات امروز شرایط نسبتا بهتری داشتند و البته سهام با پی بر ای بالا فعلا صف فروش دارند. سفارس امروز برای تعدیل و برگزاری مجمع سالانه متوقف شد.شرکت که برای سال مالی 93 مبلغ 51 تومان به ازای هر سهم اعلام کرده بود سود تلفیقی خود را برای سال مذکور 656 ریال پیش بینی کرده است.این سود برای سال 92 مبلغ 289 ریال به ازای هر سهم بوده است.

در گروه فولاد خبر احتمال آزاد سازی فولاد را داریم در حالی مجوز صادرات محصولات فولادی با محدودیت سهمیه 40 هزار تن صادر شده است که تولیدکنندگان محصولات فولادی این سهمیه را کافی نمی‌دانند.سال گذشته در پی محدودیت‌های ارزی به وجود آمده و همچنین در راستای تامین نیاز بازار داخلی صادرات محصولات فولادی ممنوع اعلام شد. در همین حال به تازگی ستاد تنظیم بازار با آزادسازی صادرات محصولات فولادی با شرط سهمیه 40 هزار تن موافقت کرده است. سهمیه‌ای که تولیدکنندگان محصولات فولادی آن را قبول ندارند.

فولاد مبارکه امروز هم در بورس کالا معامله داشت و بیش از 220 میلیارد تومان فروش داشت .همین فروش های پرحجم باعث خواهد شد شرکت در گزارش های بعدی نیز تعدیل خوبی داشته باشد.شرایط ذوبو فخوز نیز تقریبا شبیه فولاد می باشد.

در بانکی ها سه عامل مهم می باشد.اول بحث صندوق ضمانت سپرده ها بود که احتمال لغو آن زیاد می باشد ، دوم بحث نرخ سپرده ها بود که رئیس کل بانک مرکزی خیال همه را راحت و اعلام کرده که تا پایان سال افزایش نرخ سود بانکی ها منتفی ست و سوم شایعات افزایش سرمایه ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها می باشد که اگر این موضوع هر چه زودتر عملی شود به رشد قیمتی گروه نیز کمک می کند.

ارزش معاملات    1139 میلیارد ریال

حجم معاملات    267  میلیون عدد

 

$$$            3280 (13:30)

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلی3 معدنی و سطوح حمایتی
نوشته بعدیافزایش قیمت کره و غپاک …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

9 نظرها

  1. اقای عباس زاده سلام من هم عضو سایت شما هستم و هم عضو پرشین تحلیل امشب هم طبق روال معمول هر دو گزارش رو خوندم و با کمال تعجب دیدم که هر دو گزارش عین هم حتی از لحاظ جمله بندی وسطر بندی است مثل اینکه از یک گزارش کپی کرده باشند و همان را ارایه دهند.لطفا تامل فرمایید.

    • کاربر عزیز:نظر شما را خواندم.گزارش بر بام بازار را بنده حدود ساعد 14 قرار دادم.این گزارش از طرف بنده اما به نگارش دوستان بنده که کارشناس بازار هستند درج شد.با عنایت به این که بر بام بازار با فاصله ی کوتاه تری از بازار قرار داده می شود، دلیل برای کپی نداریم و نخواهیم داشت.چطور می شود از سایتی کپی کنیم که هنوز مطلب نگذاشته است.در عین حال دوستان بسیاری از کارشناسان در چند پایگاه فعالیت دارند و ممکن از همپوشانی مطلب امری عادی و منطقی باشد اما بحث کپی کردن چیز دیگریست.پیشنهاد می کنم در ارائه ی نظرات تامل فرمایید.

  2. بنده هم موافق با ( نه خرید و نه فروش) هستم یعنی سهمهای خوب و پر پتانسیل رو فارغ از اخبارها نگه دارم و همچنین خرید جدیدی هم نداشته باشم تا اینکه خبر حمله به سوریه کاملا منتفی شود که بعید میدونم چون حمله به نظرم قطعی است و حتما کوتاه خواهد بود چون اگر حمله صورت نگیرد اوباما ابروی خودش را برباد رفته خواهد دید

    • عزیز ما بار ها گفتیم که این صنعت چیزی در آستین ندارد و واقعا هم همینطور است.ببینید بگذارید من مثالی بزنم البته اگر دوستان نگویند مثال ما هم کپی است…! این چند روز در بازار واقعا اتفاقی افتاده بود که این گونه سود ها را از جیب افراد بیرون کشید؟پاسخ منفی است و پاسخ دقیق تر این است که این وضعیت برآیند تفکر منفی بود نه حادثه ای منفی.بنده از زبان شخصی خواندم که در زمان جنگ ایران و عراق (که واقعا جنگ بود نه خبر جنگ) تنها جو منفی بازار حدود 10 روز بود و بعد از آن پول های میلیونی بود که پذیرای صابرین بود.(ان الله مع صابرین) تنیجه این که عواملی جدای از عواملی که در صنعت باید باشند اتفاق افتاده و باعث بالا رفتن این گروه شده.مثلا عنایت داشته باشید که شاخص گروه به منطقه ی خوبی از حمایت رسیده بود.پس از آن با جهشی که ناشی از ورود آقای روحانی رئیس جمهور بود حرکت خودرویی شروع شد(ناشی از امید به رفع نسبی تحریم ها و تسهیلات مراودات تجاری-رابطه با خودروسازان غربی-…).بعد از آن واقعه اکثر خودرویی ها رشد کردند و به نواحی مهمی رسیدند.از آن پس خبر های خود از اتحادیه و بزرگان(سرمایه داران و عموما کسانی که پشت سهام را با سرمایه پر کردند و بنده هم در جریانات بودم) منجر به شکسته شدن طلسم های سالانه ی نزولی در نمودار ها شد.نظیر خفناور و خودرو و خساپا و خبهمن و … که از آن به بعد ماجرا ها را تکنیکال سهم می گفت که بنده چندین نمودار در ان موقع یا قرار دادم یا برای تان نوشتم و این گونه بود که روند های نزولی به روند ها خنثی و حتی مثبت تبدیل شدند.ببینید عزیزان هر وقت این گروه ها واقعا از نظر بنیادی اتفاقی در آنها افتاد که منجر به روان سازی روند تولید و فروش و بازاریابی شان شد،آن موقع بنده را هم مطلع کنید تا در مورد تکنیکال و ورود و خروج در همین بخش به گفتگو بپردازیم.پیروز باشید.

نطر گذاشتن