بر بام بازار دوشنبه 20 آبان ماه…

287
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 20 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 11Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

طبق انتظار بازار منفی اما خوبی داشتیم.فرصت برای ورود به بسیاری از گروه ها و سهام فرآهم شد.امروز در حوزه ی سیاست خارجی ورود یوکیو آمانو – دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی-به تهران سبب ساز رونق روانی در معاملات شد.این وضعیت در واقع خبر های دیروز که در خصوص عدم توافق بود را کمرنگ و تعدیل کرد.در این خصوص شنیده شده است که احتمال توافقاتی دیگر در خصوص بحث های هسته ای نیز وجود دارد.به همین دلیل می توان یکی از علل بهتر شروع شدن بازار را این امر عنوان کرد.

اصلاح زمانی بازار به نفع همه خواهد بود.پیشنهاد دارم سهم های خوبی را انتخاب کنید.از سهم های خوب می توان به آنهایی اشاره کرد که در بازار منفی در مثبت یا در حد صفر معامله می شوند.

شاخص به زودی زود استراحت خود را تمام خواهد کرد.صحبت هایی نیز از رفع تحریم سوئیف وجود دارد که می تواند در صورت صحت انفجاری در بانک و البته در گروه خودرو ایجاد کند.در هر حال برای خبر های خوب و حتی هر خبری دیگر باید انتظار کشید.چرا که هنوز مذاکرات ادامه و نوسان بازار تمام نخواهد شد.

شنیده های امروز:

 

افزایش خالص ارزش داراییهای هر سهم پارسان به بیش از 1600 تومان و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 75 درصدی آن.

افزایش ارزش سرمایه گذاریهای وپاسار از بابت مالکیت این بانک بر میدکو و نیروگاه سیکل ترکیبی آن و امکان تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی سود هر سهم و قابلیت رشد قیمتی سهم.

افزایش ارزش دفتری هر سهم وبصادر به بیش از 130 تومان، قابلیت تعدیل مثبت 200 درصدی سود هر سهم از بابت فروش نیروگاه.

پیش بینی های شنیده شده:

 

مپنا:در این نماد از خریدهای گسترده چند شرکت سرمایه گذاری  و زیر مجموعه های امید خبر میرسد از سوی دیگر این اعتقاد وجود دارد که به دلیل مجمعی که سهم در 25 آبان در پیش دارد برخی از نوسانگیرها و خریداران اعتباری نیز از این روز اقدام به عرضه سهم در هر قیمتی خواهند نمود.

بررسی شاخص فلزات اساسی نشان می دهد این گروه با افت 7 درصدی از 43310 به شاخص 40314 رسیده است و یکی دو روز آتی برخورد معامله گران و حمایت کنندگان نقش تعیین کننده ای را در روند گروه خواهد داشت.
در نماد فولاد برخورد به حمایت 410 تومان جالب توجه می باشد ، ;فاسمین نیز در محدوده منفی امروز به نقطه جالب حمایت رسیده است سهمی که با تعدیل 52 درصدی 13درصد افت را متحمل شده است
در نماد ذوب نیز محدوده 360-365 تومان گویی به 14هفته قبل بازگشته در این نماد شنیده ها از منتفی شدن افزایش سرمایه و موکول شدن آن به اوایل سال حکایت دارد.

از تعدیل منفی 47 تا 60 تومان در نماد وایران خودرو شنیده می شود ، به نظر می رسد در این گروه به خصوص در کوتاه مدت باید دقت نمود چی میخریم و برای چی میخریم.
البته اشاره به کوتاه مدت است ، در حال حاضر خودرویی  ها پیگیر دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ارزی میباشند امری که وزیر نیز آن را تایید نموده و ایشان نیز پیگیر تسهیلات و کمک به این گروه و افزایش تولید در سال 93 می باشد .
از سوی دیگر یکی از پیشنهادات غرب به ایرات در جلسه ژنو لغو تحریم خودرو بوده است ، هفته بعد همزمان با برگزاری جلسات ورق می تواند به نفع گروه برگردد.

شایعه نعدیل مثبت لاوان پس از تایید مدیر عامل میتواند شرایط گروه را تغییر دهد در این بین از تعدیل 30 درصدی لاوان سخن به میان آمده است به نظر میرسد امروز شاهد بهبود معاملات گروه باشیم اما نکته مهم خروج بخش عمده ای از نقدینگی از پالایشی ها میباشد که دوام روند رشد را با ابهام مواجه می سازد از سوی دیگر عدم افزایش سرمایه شتران نیز طبه بدی به این نماد وارد ساخته زیرا ارزندگی نماد در افزایش سرمایه متبلور می شود  .
به نظر نگارنده یک فاز اصلاحی دیگر نیز در کمین گروه می باشد در این میان دو نماد شپنا و شبریز با دید میان مدت مناسب و کم ریسک ارزیابی می شود.

آزادسازی فوری 3 میلیارد دلار از مجموع 50 میلیارد دلار درآمدهای بلوکه‌شده ایران و کاهش تحریم‌ها در بخش پتروشیمی، فلزات گرانبها و صنعت خودرو را ارائه شده این کاهش تحریم‌ها نیز ارزشی حدود 16.5 میلیارد دلار برای ایران درآمد ایجاد می‌کند.

معاملات دیروز غبشهر در محدوده 4500 تومان مشکوک بود به نظر میرسد افت بیشتر را متحمل نشود و از امروز با حمایت جدی تری مواجه شود به خصوص با تحولات احتمالی و بشهر با فروش صافولا بهشهر.

وبشهر این نماد پس از گذر از 350 تومان سیگنال خرید را صادر نمود . در اختیار داشتن بیش از 30 درصد ونوین  ،افزایش سود آوری صنایع شیر و فروش صافولا بهشهر رشد و حجم معاملات بالای نماد را میتواند تایید کند. هدف فعلی نماد 440 تومان اما خرید کم ریسک در اصلاح بعدی سهم می باشد.

ولصنم این نماد 16.97 و 9.18 درصد دو نماد واتی و وصنعت را در اختیار دارد که انتظار داریم با توجه به نزدیکی به پایان سال مالی و بحث تقسیم سود و عدم لحاظ سود این مجموعه از دو نماد یاد شده سودی معادل حداقل 180 ریال عایدش شود و سود 259 ریال را تا 45 تومان افزایش دهد البته برخی از منابع از سود 60 تومانی نیز سخن می گویند اما نکته مهم افزایش محتمل سود این لیزینگ می باشد حجم معاملات مناسبی را نیز دارد گذر از مقاومت 220 هدف میان مدت با همان حدضرر 200 تومان را میتواند280 در نظر گرفت.

سدور در محدوده 1100 تومان از چسبندگی قیمت و حمایت حائز اهمیتی برخوردار است. تا مادامی که بالای 1300 بسته نشود روند نزول با کف 1100 پایدار خواهد بود.

تایرا این نماد در محدوده 315-320تومان مورد حمایت قرار خواهد گرفت ، سهامدار عمده تایرا سایپا با مالکیت 27 درصدی می باشد . سایپا قصد فروش و واگذاری این نماد را دارد.این مطلب به منزل اطلاع رسانی می باشد.

برترین گروه های امروز:

دارو

دلیل:تداوم روند مثبت به دلیل فصل تعدیلات در زیرمجموعه ها

ساختمان

عقب افتادن از بازار به دلیل عدم جذابیت

خودرو

تقویت احتمال تسهیلات در امر مراودات+ عدم افزایش نرخ های نرخ سپرده به سود این گروه و تمام گروه هاست.

پیشنهاد های بررسی امروز:

وصنعت

فخوز

bashgah-banner nokhbegan-start

7 نظرها

    • متاسفانه بازار کالایی مسکن ربطی به بازار معاملات سهام گروه شان ندارد.گروه مسکن از ضعیف ترین گروه های بورسی هستند که به دلیل عدم جذابیت از یک سو و تهدیداتی که می شوند نظیر تاخیر در تحویل پروژه یا تخصیص وام با بهره های کلان،نمی توان روی آنها حساب ویژه ای باز کرد.در خصوص گروه دارویی به دلیل اینکه رشد زیادی داشته اند نمی توان توصیه ی اکید نسبت به ورود داشت.

نطر گذاشتن