بر بام بازار دوشنبه 21 بهمن ماه…

241
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 21 بهمن ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Feb 10Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

تسلیت می گوییم به این همه بی اعتباری و بی اعتمادی در بازار سرمایه و البته کمی هم نفوذ به حمایتی که از آن به 80600 یاد کردیم.

درگیری های تصمیماتی بین شورای نگهبان و سازمان و صنف های حمایتی از صنعت پتروشیمی کار را فعلا به جایی نرسانده.از حداقل کردن 15 سنت برای خوراک گازی ها تا نرخ بازگشت سرمایه ی کمتر از 30% ظاهرا…

امروز در ابتدای بازار دل دل کردن بازار را تجربه کردیم.شاخص تب و تاب رفتن به سمت 81 هزار را داشت اما با گذر زمان نه خریداری نه حمایتی نه ورود حقوقی و نه خبری…

از اواسط بازار استارت ریزش خورد.همراه با تبدیل درصد های معاملاتی نماد های پالایشی بعد خودرو و بعد بانک.

پس از این ماجرا ها هم افت دسته جمعی و شاخص نامبارک بورس.

اوصاف بازار سکه از نوسان و رونق افتاده است و بازار مسکن با خبر های چپ و راست تحت تاثیر است.نمی توان این مورد را از قلم انداخت که نزدیک نوروز مسکن ثابت می ماند.شنیده هایی داریم که حکایت از خروج نقدینگی از بورس به مسکن دارد…

نظری جامع به گروه ها داشته باشیم:

*گروه خودرو و لیزینگ

خودرو خودرو  و خودرو…

این سهم بلند شود بقیه هم رشد خواهند کرد.این رفتار گروه است و به نوعی اسف بار…

خودرویی که زیان دارد و در حال حاضر با قیمت های 95 معامله می گردد بنده نمی دونم چطور مدت ها پیش نزدیکای 400 صف خرید داشت و الان نزدیکای 300 صف فروش.

خبهمن و ولصنم و زامیاد هم اوضاع بنیادی خوبی دارند همچنان صف فروش.در خصوص بلوک پارسیان هم ایران خودرو گفته تا پایان سال حتمی خواهد شد.

*سیمانی ها  

سیمان به نظر بنده رشدی خواهد داشت.در این بین می توان به سیمان خاش توجهات را معطوف کرد چراکه مقاومتی خوب در ریزش از خود نشان داده.

*گروه بانک

مدت هاست که گفتیم این گروه بالایی ندارد.حداقل در کوتاه مدت.شاخص گروه در حمایت است.مدت هاست که اکثر گروه ها در حمایتند و از فروش اشباع.چیزی که لازم داریم یک سیگنال ورود مطمئن هست.ملت پاسارگاد تجارت را برتر از بقیه می دانیم.فقط بنیادی البته.

*گروه پالایشگاه

گروهی که مدت هاست این منفی بازار را به خود دیده و خریده.این گروه ظاهرا تراکم بالایی دارد.در هر صورت گفتیم و باز هم میگوییم:خبری باید بیاید تا سروری بازار به آنها بازگردد.

شبندر می توان راهی 1800 هم بشود.شرط آن هم تثبت بر روی 1550 است.

*گروه پتروشیمی

موافقید با این گروه خداحافظی کنیم یا خیر؟

هر چند تاپیکو گفته است که 5 تومان احتمال تعدیل منفی ماست.فارس هم معمولا در امان است به بهانه هایی.در مورد سایر

پترو ها که خوراک گازی ندارند صحبتی نیست.محکوم به رشدند.

*گروه ساختمان

این گروه هم رشد خواهند داشت.

پنجمین سهم را شنبه اعلام خواهم کرد…

کاربران گرامی نظرات کارشناسان در مورد بازار و برخی از سهم ها را در اینجا بخوانید..

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیکدال به زبان تحلیلها
نوشته بعدیکدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

  1. بازار در سال 92 سود خود را داده و این برای مسئولین کافی است آن ها برای سال 93 نیز باید بورس را داشته باشند زیرا بازار های دیگر امید به رشد و تبلغ ندارند سود اوراق مشارکت 23درصد و…. در این موقع بدترین برنامه ریزی بود ولی در زمانی که بورس بالا می رفت مسئولین اعلام می کردند سود بانکی و اوراق تا آخر سال تغییر نمی کند.

  2. با سلام اتفاقا با وضعیت بازار داغون فعلی تا حدی امیدوار کننده بود….لاقل دردی به دردهایمان اضافه نکرد!!!!!!!!!ممنون……….کاش یه کم مسولان به فکر حقیقی ها و سرمایه بر باد رفته انها بودند…ولی خدا جای حق نشسته………..به امید روزهای سبز

نطر گذاشتن