بر بام بازار دوشنبه 24 تیر ماه…

239
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 24 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 15Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص

سلام خدمت کاربران عزیز؛

فعلا خبری در بازار نیست به جز حمایت های نموداری که التبه بخش بیشتر آن مرهون جمع آوری صفوف فروش از طرف حقوقی ها بود.پس از دو  روز از عرضه های هیجانی و جمع آوری توسط حقوقی ها بنا بر شنیده ها شاهد بازگشت هیجانات منفی به سمت مثبت بودیم.امروز در بسیاری از نماد ها شاهد نوسانات 8% و در فرابورسی ها 10% بودیم که ناشی از از بین رفتن صفوف فروش و احیای سهم در صف تفاضا بود.به طور نمونه می توان به کهرام اشاره کرد.جدای از این بحث این نماد در حال شکست روند نزولیست که از اوایل دی 90 شروع شده بود.این سهم را در نظر داشته باشید تا پس از تثبیت 150 بتوان نوسانی از آن گرفت.

اما در گروه پتروشیمی و نماد پارسان حمایت سهم را در 820-840 داشتیم.در این دامنه سهم قدرت ریزش نداشت.این سهم هر چه به 800 نزدیک تر شود جذابتر خواهد شد.شیران سهمی که از آن زیاد یاد می شود نیز در حال نوسان دادن بود.در خصوص واتی شفاف سازی بر روی کدال نشست که اعلام شده بود فعلا از تعدیل EPS خبری نیست.این امر سبب شد صف خرید سهم ریخته شود اما در نهایت صف میلیونی برایش چیده شد.به طور کلی گروه با حال مساعد تری ظاهر شد.از طرفی شدوص نشان داد با سبز شدن همگرویی ها عقب می کشد.شایعاتی از آزاد سازی ذخیره ی وساخت از طرف وپترو شنیده شده که ممکن است وپترو را تکانی بدهد.

در گروه فلزات فعلا بزرگان از جمله فولاد و فملی و فخوز قرمز رنگ هستند.در خصوص فولاد تعدیل 30 درصدی شنیده شده.در فملی هم برای رسیدن به 400 نیاز به شکست 340 داریم.فولای نیز این با حمایت فیبو61% از جا برخاسته و خریداران جدید دارد اما در 550 نیز مقاومتی انتظار می کشد.در گروه پالایشگاه شرانل با رسیدن به کف کانال دوباره حمایت شد.اما برای این سهم 1400 هنوز رویاست.

در گروه خودرو در اوایل بازار تقاضای زیادی متوجه ی گروه نبود اما قبل از ساعت 10 این گروه درخواست های میلیونی را تجربه کردند.هم اکنون نیز شاهدیم سایپا و خودرو و بسیاری دیگر از اعضا اگرچه مثبت بالا یا کاملی را تجربه کردند اما صف خرید خود را از دست دادند.

در گروه های سرمایه گذاری شاهد اقبال دوباره ایم.در این بین وتوشه و صنعت وملت از بهترین ها بودند.ورود چندین حقوقی فعال را در وسپه و ونیکی را هم به فال نیک می گیریم.

در گروه پر هوادار بانک نیز تجارت با 3% شروع کرد و در نهایت به 15 میلیون صف رسید.شاید دلیل این رفتار خبری در خصوص تعدیل 200% آن باشد.صادرات نیز بالاخره با صف پایان داد.اما پست بانک که این روزها درگیر شکست روند است، نیاز به تجدید قوا دارد.

و بالاخره در گروه شیرین قند و نبات قصفها قچار قهکمت قنیشا توانستند راه خود را از گروه جدا کرده و حتی صف تقاضا را تجربه کنند.

ارز در بازار آزاد 2250

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیشنیده از یک شرکت تجهیزاتی …!!
نوشته بعدیپتایر و محدوده حمایتی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

9 نظرها

نطر گذاشتن