بر بام بازار دوشنبه 25 دی…

208
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 25 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 14Rating:

         

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

 

شاخص بازار امروز به میزان 296.58 واحد بالاخره رکورد جدیدی بر فراز 38000 ایجاد کرده که بخشی در گرو گزارش های اخیر،بخشی از بورس کالا و در آخر هم مدیون Stoch و نفوذ DI+ در تایم روزانه و بالاخره هم حمایت های اخیر Fibo 23.6 خواهد بود.اما در همین نقطه در روز اول ژانویه هم شاخص ملاقاتی داشت که دوباره در روز 14 همین ماه به سراغش رفته لذا تنها نگرانی این روزها پایان ماه و هدفمندی و از دید تکنیکی مقاومت و خستگی روند است.در کل  فولاد پارسان کگل کچاد وغدیر اخابر وامید از تاثیر گذارترین امروز بودند که منجر به رشد 0.7849 درصدی شاخص شدند.سران بازار همچنان بر حبابی نبودن بازار تاکید دارند.

در خصوص هدفمندی گمانه های ضد و نقیض زیاد است.از یک طرف عزم دولت برای اجرا و از طرفی خبر ناکافی بودن نقدینگی برای واریز به حساب ها و عدم آمادگی بسترها و … جلوه نمایی میکنند.

در بخش اقتصاد شاهد آماری بودیم که گفته شده مالیات سهم بیشتری در بودجه دولت به خود گرفته است.

 

امروز ارزش معاملات خوبی در حدود  1,471.164 B را داشتیم.

حجم معاملات امروز هم به 384.185 M رسید.

عدد شاخص    38,082.80 واحد.

$3287

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، همچنان کشمکش ها در خصوص یک موضوع است.انتظار برای بازگشت از حمایت اخیر شاخص گروه در عدد 476 وجود دارد اما موقتیست چرا که شاهد غلبه ی DI– بر DI+ هستیم.

اکثر اعضا منفی هستند و این منفی خود را در اعضایی نظیر خساپا خفناور ختوقا خزامیا و خاور بیشتر نشان میدهد.حتی خبهمن هم طاقت نیاورده.

اما در این میان اشاره ای به خمحرکه داریم که پس از دو روز منفی با رنگ سبز بازار را ترک کرد.

* لیزینگی  فقط ولیز نرم و آرام به سمت بالا حرکت میکند.

 

*گروه بانکـی

با توجه به مثبت سنگینی که پست بانک امروز داشت و البته تثبیت بالایی 480 شاید بتوان 500 را هم متصور بود.

بانک صادرات هم صدقه سر اخبار اخیر تکانهایی میخورد.

نوین صف فروش شده.

شاهد بی رمقی در پاسارگاد و ملت و پارسیان هم بودیم.

بانک دی هم نتوانست به مثبت دیروز وفادار بماند.

سرمایه و انصار هم از بدترین ها.

*در  ساختمانیها

با این که احتمال در خصوص تغییر نرخ مصالح بوجود آمده گروه تحرکی ندارد.امتداد این مسیر بدین معنیست که رشد نهاده ،رشد محصول را الزاما در پی ندارد.

امروز کرمان همچنان خوش اقبال ظاهر شده . وساخت همچنان درگیر مقاومتش.ثفارس و ثامان منفی بالا وتوس بی جان اما سبز .آ س پ منفی خود را کاملتر کرده.ثمسکن هم بدقلق شده اما شاید وقتش فرا رسیده که حوالی 159 به کمکش بیاید.امروز فرابورسی ثعمرا آن را تا مثبت بالایی همراهی کرد.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید از زیر مجموعه ها مثبت خوبی داشت. وغدیر که در 507 بسته شده در همین حوالی هم با مقاومتش روبروست. وسپه کمی متعادلتر شده.Fibo Ex 61.8 همچنان برای ونیکی سد راه ایجاد کرده وساپا صف فروشش کمتر شده وصندوق هم اوضاع مناسبی ندارد وتوشه وملت  همچنان منفی.

*اما به قندی ها میرسیم…

بالاخره همه اعضا قرمز پوش شدند. جو منفی شده.اما این منفی از جنس بتاست.امروز قنیشا قثابت و قزوین افت بیشتری را متحمل شدند.

 

*در گروه موادغذاییامروز دوباره شاهد درخشش غاذر غشاذر و غشصفا بودیم.غمارگ غبشهرمنفی بالایی دارند.

*در گروه کاشی و سرامیک

کسعدی مثبت دیروز را خنثی کرده.در این میان کترام کساوه و کهرام بیشترین افت را متحمل شدند.شاهد تحرکات مثبت کنیلو نیز بودیم.

*گروه سیمانی ها

تقریبا همه ی اعضا منفی شدند.از این میان سهگمت سخزر و سدور منفی بالاتری را تجربه کردند.افزایش نرخ حامل های انرژی در این گروه تاثیر بسزایی دارد.

*در گروه پتروشیمی

پارسان همچنان پیشتازی را پیشه کرده.اما شپدیس  متعادل شد.شاراک رفته رفته پر توان شد و گزارش مثبتی هم تقدیم بازار کرد و شخارک هم در درصد های منفی بسته شد.صف وپترو متعادل شده و مثبت کامل نداشت.شفارا از تک و تا نیافتاده.شفارس در تعادل منفیست.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی همچنان در تعادلند اما به جز کروی کبافق اقبال به سایر اعضا قابل توجه تر بود کچاد کگل که صف خرید شده و البته کنور در صدر هستند.فباهنر و زنگان که بهترین های دیروز بودند منفی بالایی تجربه کردند. فخاس هم متقاضی در حداکثر دارد. فنوال به صف فروش کشیده شد.فولاد در صدر.فولای وتوکا فزرین هم از بهترین ها.

از توسعه و طرح های جدید ضد تحریمی هم زمزه ای هست.از آن طرف هم در بورس کالا رشد قیمت داشتیم.

*در خصوص پالایشگاهی ها  فعلا که متقاضیان خسته نشدند.فقط جای شبندر خالی بود.اما این دو سهم به خوبی نبود شبندر را پر کردند.

 

*در گروه برقـی

بترانس با خبر معاملات بلوکی اش صف سنگین دارد.بموتو نه تنها در حداکثر نیست بلکه منفی هم دارد بالبر با خستگی اش اعتراف کرد.

مس در حوالی 8040$

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

امروز رمپنا از حمایتش بازگشت.رتکو  تا وقتی خط روند شکسته خطرناک به نظر میرسد.

حتاید دوباره مثبت شد.در این میان توریل کم آورد اما حفارس یکه تاز شده.

 

حفاری بعد از چهار روز مثبت قرمز شد 268 حمایت بدی نیست فاراک همچنان منفی.فاذر منفی اما متعادل و در نقطه ی حیاتیست.

 

 اخابر  هم در نزدیک حمایت 227.

رکیش هم اخیرا پر تقاضا شده که مدیون واگرایی است که چند روز پیش از RSI اعلام شده بود.

 

 

پر سود باشید…

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones… 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیدوشنبه 25 دی
نوشته بعدیپرسش و پاسخ حرفه ای.دوشنبه 25 دی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن