بر بام بازار دوشنبه 27 آبان ماه…

258
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 27 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 18Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

فرآیند معاملات آنگونه طی شد که در نهایت شاخص سبز شدشاید عمده دلیل آن را بتوان گردن شاخص ساز ها انداخت.گرچه که خبر های خوبی به گوش نمی رسد اما امیدواری همچنان برقرار است.خبری از گزارش های آنچنانی هم نیست.اما دو روز مانده به مذاکرات ظاهرا بعضی ها به پیشواز رفته اند.با این اوصاف نمی توان بازار را مثبت یا منفی دانست.پیش بینی مان در خصوص برآیند این هفته نوسان و تعادل است.از طرفی هم عامل دیگری که این نوسان را دامن خواهد زد بحث فشار فروش های تسویه ای و پس از آن خالی شدن این اجبار است.

 

شنیده های امروز:

برنامه فروش بلوک 7.85درصدی ایران خودرو توسط ورنا و قابلیت تعدیل مثبت عایدی بیش از 20 درصدی با توجه به بهای تمام شده 2287 ریالی خودرو برای ورنا

افزایش نرخ فروش محصولات،کاهش بهای تمام شده تولید نسبت به مفروضات بودجه و امکان تعدیل مثبت بیش از 25 درصدی کچینی.

کاهش بهای تمام شده کالای فروش رفته و افزایش نرخ فروش محصولات در نماد دپارس، قابلیت تعدیل مثبت 37 درصدی درآمد و دستیابی به سود 6000 ریالی در گزارش 9 و 12 ماهه

گفته شده در پی بهره برداری از پروژه بهینه سازی و افزیش ظرفیت سیمان آبیک از 3500 تن به 8500 تن در روز،سفارس که مالکیت 99 درصدی این سهم را در اختیار دارد بزودی تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی به بازار اعلام خواهد کرد خاطر نشان میسازد که ارزش جایگزینی سفارس 2000 تومان،خالص ارزش داراییهای آن 500 تومان و ارزش ذاتی سهم 400 تومان می باشد.

گفته شده با برداشت سنگ آهن در معدن خواف سنگان که بهره برداری آن در اختیار واحیا می باشد،همچنین به سوددهی برخی از پروژه های ارزشمند این شرکت طی نیمه دوم سالجاری،این هلدینگ معدنی که دارای 30 شرکت زیر مجموعه می باشد با تعدیل مثبت 41.6 درصدی روبرو شده که بزودی و طی گزارشات ادواری به بازار اعلام خواهد شد صف خرید این سهم در بازار امروز در این راستا ارزیابی می شود.

شنیده شده حکم دعوی مالیاتی 45 میلیارد تومانی شاراک در دادگاه به نفع این شرکت صادر شده است. شاراک از این محل در سال گذشته ذخیره گرفته بود که اینک قابل بازگشت و تبدیل به سود است که به ازای هر سهم 375 ریال و غیر مستمر است.

*گروه خودرو و لیزینگ

اوضاع خودرو خیلی مناسب نیست.اگر چه که مذاکرات مثبت شود می توان انتظار یک رالی مقطعی اما پر قدرت را از آنان داشت.امروز به جز خگستر ولصنم خپارس خمحور تمحرکه باقی اعضا منفی بودند.

*سیمانی ها  

گروه سیمان نیز اوضاع خوبی دارند همچنان.شنیده شده که گویا حقوقی قصد خرید از حقیقی را دارد لذا سهم را قرمز می کنند.در هر حال توصیه به هوشیاری داریم.سشرق با توجه به طرح توسعه این گونه دنبال می شود.

 

*گروه پالایشگاه

همچنان اصلاحی شاید به زودی زود بازگردند.انتظار داریم فعلا نوسانی ببینیم.در این بین شپنا شبریز از بهترین های میان مدتی اند.

*گروه بانک

عجیب گروه در میانه ی راه بازگشت.به نظر می رسد شاخص گروه همچنان حمایت می شود.انتظار داریم که دو سه روزی مثبت باشند.امروز گروه هیجانی رفتار کرد.نمی توان اطمینان داد که هیجانی بماند.

ظاهرا در بین تحریمی ها ،پست بانک و صادرات و رفاه بوده اند.

*گروه پتروشیمی

خبری شنیده شده است که ظاهرا نرخ خوراک گازی 6 سنت تعیین شده است.این خبر می تواند حسابی به نفع جم و شاراک و هلدینگ های آنان باشد.از طرفی هم اوره سازان نظیر شپدیس و شیراز بهتر معامله شدند.نرخ اوره نوسانات مثبتی را در جهان تجریه می کند.

پیروز باشید…

bashgah-banner

7 نظرها

  1. باسلام آقای عباس زاده نظر شما در موردخرید سهام چکارن چگونه است؟ باتوجه به اینکه طی یک سال گذشته قیمت این سهم از۱۶۰ تومان به ۷۰۰ تومان رسیده بازهم با افزایش قیمت آن رو به رو هستیم؟ ممنون از راهنماییهای خوبتون.

نطر گذاشتن