بر بام بازار دوشنبه 28 مرداد ماه…

315
گزارش بازار
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 28 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 19Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

همچنان در جا زدن بازار ناشی از عوامل سیستماتیک ،برآیندی معادل تبدیل صفوف خرید و فروش و سرگردانی خریدار و فروشنده ها را در بر دارد.

این روزها شایعاتی در بازار می پیچد که نبض دماسنج را مختل کرده.این شایعات زمان خود را دارد بدین معنی که وقتی شاهد رنج کشیدن در بورس باشیم،این شایعات ظهور پیدا می کنند.

اخیرا اعلام شده است که قرار است بودجه ی کل کشور را دستخوش تغییراتی کنند با توجه به این احتمال سهم مالیات در آن احتمال دارد افزایشی باشد.این عامل را چند ماه پیش بررسی کردیم.

ضمن این مطلب دیروز گویا تماسی بین سران دیپلماسی ایران و 5+1 انجام گرفته و کاترین اشتون تاکید بر از سر گیری مذاکرات دارد.

و در نهایت به این خبر توجه کنید:

وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت از رهکار دولت تدبیر و امید برای ارزان کردن قیمتها در بازار خبر داد و گفت: مقرر شد نرخ ارز برای کلیه کالاهای وارداتی 2500 تومان و برای کالاهای اساسی 1226 تومان باشد، ضمن اینکه قرار شد قیمت کالاها در بازار براساس ارز 1226 تومان محاسبه و تعیین شود ولی دولت در پایان سال از محل بودجه یا منابع دیگر مابه‌التفاوت آن را به واردکنندگان بدهد.

 

ارزش معاملات    2073 میلیارد ریال

حجم معاملات   648 میلیون عدد

 

$$$            3150 (13:30)

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

گروه خودرو به زیبایی صف فروش شده بود.اگرچه حقوقی ها اقدام به جمع آوری می کردند اما بالاخره این شفاف سازی های سایپا و ایران خودرو کار دست بازار داد.در این شفاف سازی ها آمده است که این هنوز تغییر با اهمیتی متوجه شرکت ها نشده است.از طرفی هم انتظار نوسانگیری و استراحت قیمتی از اعضا می رود.در خصوص گروه بهمن شنیده شده که ورودی به چند سیمانی کرده است،از جمله سغرب و سپاهان.و در مجموع قصد دارد ماهیت سرمایه گذاری خود را تغییر و بهبود بخشد . توصیه داریم که قیمت مناسبی شکارش کنید ودر میان مدت انتظار داشته باشید.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

وضعیت بهتری برای گروه ایجاد شده است.در شاخص گروه صنعت آرام آرام استارت حمایت در حال زده شدن است.برای سیمان سپاهان با توجه به قرار گرفتن در منطقه ی PRZ انتظار رشد قیمتی را دارم.سفارس و سغرب نیز از سهم ها میان مدتی و بنیادی این گروه هستند.

*گروه بانکـی ،

در خصوص بانک توصیه به نگهداری در میان مدت را داریم.اگرچه امروز با توجه به خبری که منتشر شد اظهارات منفی نیز ایجاد شد.هنوز مشخص نیست که آیا بانک مرکزی دستور افزایش اندوخته را صادر خواهد کرد یا خیر.این خبر می تواند گروه را قرمز رنگ کند.

*در گروه موادغذایی

اظهاراتی در خصوص غسالم شده است.در خصوص غالبر نیز افزایش سرمایه ی 500% از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را ظاهرا در دستور کار قرار داده است.در اواخر بازار شاهد اقبال مشکوکی به گروه بودیم.امروز غبشهر هم رنج 5 درصدی را نصیب سفته بازان کرد.

*در گروه پتروشیمی

در این گروه شنیده شده ظاهرا صحبت با وزیر به نفع گروه تمام خواهد شد.در این صورت باید ببینیم نرخ جدید خوراک گاز و مایع چگونه خواهد شد.هنوز هاله های ابهام را می توان در معاملات شیراز و مارون و کرماشا دید.اظهارات بسیار مثیتی در خصوص شاراک و حاشیه سودش نیز شنیده می شود

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

نقل قول:

طبق شفاف سازی فسزب این شرکت از این که از طرف استاندار دستور تعطیلی را دریافت کرده شکایت دارد.گویا جدیدا این شرکت اخیرا خاکی غنی از سرب را دریافت کرده که اکنون با این آلایندگی اختلال در تولیدش ایجاد شده است.نمودار فسرب نیز انگار در حال تشکیل CUP است.نماد های اصلی این گروه هنوز در حال درجا زدن هستند

در گروه ارتباطات نیز شاهد بودیم که از طرف وزیر ارتباطات افزایش نرخ و تعرفه فعلا منتفیست.و بترانس نیز بالاخره لغو تحریمش آمد…

bashgah-banner
نوشته قبلیرتاپ و بررسی نوسانات سهم
نوشته بعدیعملکرد بسیار خوب وصندوق ..!!
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

6 نظرها

نطر گذاشتن