بر بام بازار دوشنبه 29 آبان…

274
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 29 آبان...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 19Rating:

سلام عزیزانخبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بازار امروز را چه دیده باشید چه ندیده باشید،امروز نوبت رنگ قرمز بود،چون دیروز رنگ سبز را داشتیم!

سردرگمی در معامله گران مشهود است،مذاکرات آینده،نرخ ارز مبادلاتی،وضعیت قیمت های جهانی،عوارض گمرکی و … کدامیک بر کدام صنعت چه تاثیری دارند؟؟

 

و برسیم به نحوه ی معاملات گروه های صنعت:

 

*دوباره با گروه خودرو  شروع میکنیم،خودویی ها امروز هم کار خودشان را با درصد های کامل مثبت و صف های خرید به پایان بردند برای سهامداران این گروه امیدواریم که این رنگ های سبز موقتی نباشد.تقریبا همه ی اعضا مثبت بودند.خودرو خساپا خاور از برترین های تقاضا بودند.


*گروه بانکی را معمولی ارزیابی میکنیم،وانصار وکار از درصد های بالا و سمایه با توجه به بازگشایی و دامنه ی 50 درصد و بعد از آن وتجارت در منفی زیر یک را از منفی ترین میبینیم.

وبملت هم منتظر معاملات شبندر بود که فعلا انجام نشد.

 

*ساختمانیها وضعشان فرقی نکرده،نماد های ثشرق ثامان در خور توجه بودند.

 

*در گروه سرمایه گذاری  به جز وآذر،وساپا، وملت که درخور توجه بودند بقیه ی اعضا حال مساعدی نداشتند. غدیر هم که از زیر مجموعه ها انتظار میکشد نزدیک ترین و قوی ترین حمایتش 426 تا 430 خواهد بود که امیدواریم به آن نرسد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

قندی ها به تعادل رسیدند،امروز خبری از شور و هیجان نبود،قهکمت در تقریبا تا مثبت کامل رفت،قزوین قشکر قشیر قنقش و قنیشا صف های فروش کمی را تجربه می کنند.


*در گروه موادغذایی هم غپینو در کانون توجه است،بقیه هم منفی یا صف فروش.

*گروه کاشی و سرامیک  بهتر از دیروز ظاهر شدند، کسعدی و کهرام امروز در وضعیت مثبت.

*گروه  سیمانی ها  سرود از بقیه بهتر معامله شد. سدور هم در رتبه ی بعدیست.تسویه بدهی ارزی هنوز این گروه را اذیت میکند.


*در گروه پتروشیمی بازارگیج کننده س بعضی به دلیل رشد و تعدیل معاملات خوبی رقم زدند و بیشتر اعضا نگران نرخ خوراک و عوارض صادراتند.نرخ خوراک قرار است تا 350 بالا رود.

 شفارا دومین روز منفی بالای 3 درصد خود را تجربه کرد.

بیشتر نماد های مطرح کم رونق شده و با رنگ منفی عرصه را ترک کردند،وپترو هم اوضاع خوبی را متصور نیست.

شفارس شسینا در مثبت کامل و  شسم در 3.50%+

 

*و اما فلزات اساسی،

امروز فلزات اساسی وضعیت بدی را رقم زدند،از منفی های معاملاتی فخوز فاسمین فملی فولاد گرفته تا صف فروش فایرا فرآور فنورد والبته ذوب. بورس کالا هم خیالش نیست…

امروز معاملات “زنگان” را داشتیم،بر روی 1950 هم صف خرید چشمگیری ندارد،امید است با این اوضاع بزرگان فلزی این تازه وارد کام سهامداران را تلخ نکند.


*در خصوص پالایشگاهی ها  هم شبندر  با 22 میلیون صف فروش ناشی از وضعیت معامله ی بلوکی امروز در رده ی برترین عرضه کننده قرار گرفت.شبریز هم صف خرید خود را دارد اما حجم کافی برای مثبت امروز را نه.بقیه هم کم و بیش منفی.

 

امروز همراه و اخابر متعادل تر از قبل و افت قیمتی را در حد یک درصد تجربه کردند.

 

در گروه برقی هم از بسوییچ و بالبر نام میبیریم که بهترین عملکرد و بالاترین درصد های مثبت را داشتند.بشهاب هم صف فروش را تجربه میکند.

بترانس هم به خاطر رفع مشکل دادگاهی و معاملات بلوکی اش از دیروز و موکول شدن به 14 آذر صف خرید 8 میلیونی تشکیل داد.

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی را با توجه به حکشتی،حپترو،رمپنا،رتکو را کاملا مثبت ارزیابی شدند.توریل را در نظر نگرفتیم ولی در 1.40%- معامله شد.

 

حفاری اگرچه در ابتدای معاملات رفتار عجیبی از خود نشان داد و با پر و خالی شدن صف خرید دلهره ای را ایجاد کرد اما در نهایت به دلیل اشباع از خرید به تعادل رسید و در 2570  و 3.17%+ به کار خود پایان داد.

فاراک نسبت به دیروز کم هیجان تر نشان داد اما با مثبت کامل بسته شد.

فاذر را شاهد بودیم که با توجه به عرضه های شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نفت در ساعات ابتدایی کمی بی حال شده بود اما با صف خرید و مثبت کامل به عرصه بازگشت.

وایران هم پس از درجا زدن های پی در پی در هفته های پیش امروز تقاضای بهتری داشت.

 

 

با آرزوی موفقیت

 

Practice makes perfect

 

 

                                                                                                                         

bashgah-banner
نوشته قبلیشپدیس،پارسان،شبندر،ذوب،
نوشته بعدیفولاژ
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن