بر بام بازار دوشنبه 30 اردیبهشت ماه…

168
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 30 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 20Rating:

 
 
 
 
احوال شـاخص

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

بالاخره پس از اصلاحی که نمودار از آن خبر می داد شاخص با همپوشانی تکنیکی خط روند و Fibo 38%  بلند و Fibo 50% کوتاه ؛ و بنیادی ناشی از اصلاحات خبری و شفاف سازی های جدید بالاخره روی مثبت خود را نشان داد.هر چند اعتقاد به درجا زدن شاخص وجود دارد اما حامیانی قوی هم به همراه خواهد داشت.

امروز در اثنای بازار مطلبی را درج کردیم در مورد خوراک پتروشیمی ها که توصیه دارم آن را ملاحظه کنید…(اینجا کلیک کنید)


 

ارزش معاملات      926.828     میلیارد ریال

حجم معاملات       223.924     عدد

 

 $$$                 3460

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

چشم سهامداران روشن،این گروه با رسیدن شاخص شان به محدوده های حمایتی از یک طرف و مهمتر فعالیت دوباره ای که به تامین نقدینگی شان کمک می کند(شروع پیش فروش و شفاف سازی های جدید) رنگ سبز را زمینه ی کاری شان قرار دادند.سایپا زامیاد خگستر خاور و ختوقا از برترین ها.گفتن ندارد اما همچنان مراقب باشید.لیزینگ رایان سایپا هم اوج گرفت.

 

*گروه بانکـی ،

دی مراقب است که به 120 نزدیک نشود.ملت هم گفته شد که کمی کار دارد.پست بانک دوباره جان گرفته و از حوالی 480 بازگشت.حمایت خوبی است اما مقاومت خوبی هم در راه دارد 520 از مقاومت هایی است که به راحتی شکسته نمی شود.

 

*در ساختمانیها،

امروز ثغرب رشد کرد.خب انتظاری هم نداشتیم بالاخره از روی قیمتی که عرضه شده بود بازگشت.آ س پ و ثتران هم در اوایل حرکتشان کم آوردند.کرمان از روی حمایت نسبی دوباره اقدام به حرکت کرد.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

سیمانی ها از چهار بعد حائز اهمیت شده اند…

1-      نرخ ارزشان

2-      صادراتشان

3-      کف نموداری شان

4-      تاخیر فاز دوم شان

قبلا در خصوص اهداف برخی ها نوشتیم.این گروه با ریسک بالا منتظر سرمایه گذاران کوتاه مدتند.بلند مدتی ها برایشان بهتر است.غرب و درود از بهترین ها بوده و هستند.

 

* قندیها ،

افت سنگینی را این گروه تجربه می کنند.شاخص شان در محدوده ی حمایت است ولی قدرت فروشنده شان هم بالاست.

در خصوص قمرو گفته شده که تعدیل خوبی به بازار ارائه خواهد کرد از  آن سرف هم اگر تکلیف نرخ ارز روشن شود و احتمالا 2400 باشد این گروه به دلیل اختلال صادرات با حجم تقاضا ی خوبی مواجه خواهند شد.

 

*در گروه موادغذایی

این گروه هم انگار با سیمانی ها رقابت دارد.این گروه هم مطمئنا از نرخ ارز،حظ و بهره ای هم خواهد برد.غگل با تعدیل خوبش و بازگشایی یک هفته ای و تقدیم 40% به سهامدارانش گروه را تقویت کرده است.

 

*در گروه پتروشیمی

این روزها خبر هایی از افتتاح طرح جدیدی در زیر مجموعه های فارس به گوش می رسد. گفتنی است واحد سولفورزدایی پتروشیمی نوری از بهمن ماه سال گذشته راه اندازی شده و به زودی به طور رسمی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

حتما مطلبی که در بخش گزارش بازار را آوردیم بخوانید تا بهتر تصمیم بگیرید و بدانید که چرا شیران و در آینده شاراک و شخارک مثبت تر می شوند…

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

انتشار خبر افزایش سرمایه  60درصدی ذوب از محل تجدید ارزیابی برای سهم مثبت بود گفته شده سهم در گزارش 12ماهه با تعدیل اندکی نیز همراه است.این امر با 280 که حمایت سهم شمرده می شود تلاقی داشت.از آن طرف کچاد در گزارشی اثرات حق انتفاع پروانه بهره برداری (بند ۴۴ لایحه بودجه سال ۹۲ کشور) بر پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به اسفند ۹۲ را تشریح کرده است: بنابر اعلام شرکت این موضوع باعث کاهشی به میزان ۲۲۷ ریال (معادل ۱۲.۲ درصد) از عایدی خالص هر سهم در سال ۹۲ و رساندن آن به مبلغ ۱۶۳۵ ریال خواهد شد.

از آن طرف دوباره کنور قدرتش را به رخ کشید و بهترین عملکرد را داشت.

دیروز در خصوص فباهنر و زنگان گفتیم که مستعد ترین در حال حاضرند.فولاد به عنوان لیدر گروه کمی دو دل است.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

…. شراز،شپنا،شبریز جدا…..شبندر و شاوان هم جدا….

شپاس و شرانل هم که اون وسط فیض می برند…تا کی باید منتظر تامین اجتماعی نشست خدا می داند.

 

 

همواره پر سود باشید…

 

  

 
 
bashgah-banner nokhbegan-start

14 نظرها

نطر گذاشتن