بر بام بازار دوشنبه 30 دی ماه…

240
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 30 دی ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 20Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

خب این هم از دوشنبه ای که انتظارش را می کشیدیم.بالاخره این روز تاریخی آمد و نتوانست رنگی به بازار ببخشد.شاید بتوان گفت تحلیل قوی تر است.دوستان هر کاری کنیم نمی توانیم از تئوری رفتار و روان بازار رنگ نگیریم.بالاخره باید به نمودار ها احترام گذاشت و فرصتی داد تا انرژی ها جذب شود.1000 تایی های شاخص آرام آرام رنگ یکنواختی به خود گرفته و خیلی مهم جلوه نمی کند.

این روز ها نیز شنیده شده که صالح آبادی رفته و دکتر راعی در حال نشستن بر این تخت است.این هم عاملی از ریزش های اخیر یاد می شود.اما اگر دقت کنید می بینید که همه به دنبال دلیل برای ریزش هستند اما در نمودار ها دلیل نداریم بلکه پیش بینی های خوبی داریم که شاید همه ی دلایل دنیا را بتوان در آن تجمیع و خلاصه کرد.

در مجموع پیشنهاد داریم که اگر پول خود را نیاز ندارید دست به فروش های افراطی نزنید تا هفته ی بعد شاید فرصت بهتری فراهم آید.

**شنیده ها**

شنیده ها حکایت از افزایش اعطای تسهیلات و درآمدهای بانک ملت در نیمه دوم سالجاری و قابلیت تعدیل مثبت 15 درصدی سود هر سهم در گزارش 9 و 12 ماهه دارند.

شنیده ها حکایت از فروش بخشی از داراییهای ثابت وسرمایه گذاریهای وبصادر، امکان افزایش 20 درصدی سود هر سهم در گزارش 9 و 12 ماهه دارند.

شنیده ها حکایت از فروش واحدهای مسکونی و اداری ثاخت به قیمتی بیشتر از مفروضات بودجه و شناسایی درامد حاصله،افزایش انتظارات از بازدهی مطلوب در زمان بازگشایی دارند.

*گروه خودرو و لیزینگ

همچنان خمهر در حال یکه تازی است.به نظر می رسد سیل نقدینگی برای سهم در حال اتفاق است.در کل خوب توانسته از دست قرمزی های بازار فرار کند.

*گروه ساختمان

در این گروه ظاهرا ثاباد کمی خریدار دارد.صبر می کنیم تا گروه خسته گی اش را رفع کند.ثضاهد از خوب هایی بود که بد شد. با این رفتار بازار.

*سیمانی ها

در این گروه ظاهرا کما را شاهدیم.

*گروه بانک

بانک سرمایه سعی دارد خود را نبازد.وضعیت کارآفرین و تجارت هم بدین گونه است که با توجه به وضعیت بنیادی خوبشان کمتر در معرض منفی قرار گرفتند.در این میان اگر بازار برگشت وپست و صادرات را از یاد نبرید.

*گروه پالایشگاه

یکم شراز بهتر معامله شد.قبلا هم نظر شخصی ام این بود که شراز نمودار بهتری دارد.شتران امروز پوشش خوبی دارد.حدود 85 درصد در نه ماه.

 

*گروه پتروشیمی

کرماشا 1.5 % تعدیل داد.ظاهرا این گزارش ناجی سهم بود.پارسان هم رفتار زیبایی داشت.اما ریسک سیستماتیک در بازار قوی تر از این حرفاست.

بررسی دقیقتر شاخص  و مرز حمایتی آن را در اینجا میتوانید بخوانید..

پیشنهاد بررسی:

مخابرات

 پخش

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبررسی شاخص کل
نوشته بعدیگزارش کدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

1 نظر

نطر گذاشتن