بر بام بازار دوشنبه 31 تیر ماه…

215
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 31 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 22Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

همچنان شاهد اقبال به بازار هستیم.این بازار امروز را جدای از اخابر و فخوز و غدیر و رمپنا بیشتر باید مدیون خودرو ها دانست که هر روز به سبز بودنشان اضافه می گردد.این گروه از افت دلار مستفیض شده و با اخبار سیاسی مبنی بر توافقات که هنوز تایید نشده خوش پتانسیل شده اند.

در این بین خبر های خوبی از وبهمن و وساپا و خمحور و خگستر می شنویم.

در گروه سیمانی به جز دشتستان باثی اوضاع روبراهی ندارند.البته که نگهداری لیدر ها نظیر ستران می تواند در بلند مدت خوب ارزیابی شود.

در گروه شیمیایی ها شاهد استحکام شپترو و شیراز و کرماشا و شپدیس هستیم.شکربن نیز امروز با رسیدن به کف کانال خیزشی داشت اما باید توجه داشت که سهم واگرایی دارد.شیران نیز امروز با تعدیل 10.8 درصدی نتوانست رضایت خاطر سهامداران را جلب کند.

در دارویی ها شاهد اصلاح هستیم البته عبیدی و جابر از دید نموداری هنوز به رنگ قرمز در نیامده اند.دتماد نیز با واگرایی اش قصد اصلاح دارد اما به نظر نمی رسد این اصلاح طول بکشد.

در گروه کاشی و سرامیک جدای از آنهایی که به قصد تعدیل خداحافظی کردند شاهد اوج کترام کساوه و کسرام هستیم.این گروه نیز به مناسبت افزایش نرخ برخاستند.

اما در قند ونبات شنیده ها حاکی از اعمال افزایش نرخ به 1900 در صورت ادامه ی واردات شکر است.در این بین همچنان قند لرستان نمودار خوبی را دارد.

اما در فلزات زنگان توانسته در 3 ماهه پوشش 34% بدهد.از آن طرف فخاس گزارش زیبایی تقدیم بازار کرد که در آن برای 92، 22% تعدیل اعلام شده بود.در این بین گفته می شود حواستان به فملی باشد تا اگر بر روی 350 تثبیت شد…

تجهیزاتی ها نیز با گزارش فاراک مزین شدند.فاراک توانسته EPS 92 را 60% تعدیل دهد.برای مپنا خبر های انعقاد قراردادهایی با عراق نیز به گوش می رسد.

در گروه غذایی همچنان اقبال داریم.البته این اقبال طبق شنیده ها پس از اصلاح بیشتر خواهد شد.به خصوص برای غمارگ و بهشهر.گرجی نیز برای 3 ماه 21% پوشش داشته است.

گروه بعدی که برای پایان سال مناسب به نظر می رسند احتمالا پالایشگاهی ها باشند.شرانل نیز دوباره با برخورد به 1400 بازگشت.این سهم با گزارش بهران خوب شده بود که اکنون باید نظاره گر فرسایش ان باشیم.

در نهایت صندوق با اعتبار بالاتری روبروست.به خصوص در زمان بازگشایی پالایشگاه ها و البته برگ برنده ای به نام جم.امروز سکاب نیز توانست طبق گزارش 160 ریال سود برای 3 ماه بسازد.

در خصوص بانکها امروز تجارت 21 تومان DPS تقسیم کرد و افزایش سرمایه 100% را در پی دارد.پست بانک نیز افزایش سرمایه 400% را دارد.

نقل قول :

از شبریز خبر میرسد مرداد ماه طرح بنزین‌سازی این پالایشگاه افتتاح خواهد شد.
با تکمیل این طرح ظرفیت این واحد پالایشی 20 هزار بشکه افزایش خواهد یافت و حدود یک میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 به تولید کشور افزوده خواهد شد.

ملت 160  ریال از سود 444 ریال در مجمع تقسیم نمود این در شرایطی است که در ماه های پیش رو ملت آماده افزایش سرمایه از 33 به 40 هزارمیلیارد ریالی میشود.ملت بیشترین تراز ارزی مثبت را درمیان بانکی ها برخوردار است.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبانک ملت و مجمع …
نوشته بعدیحتوکا و نقطه ی حمایتی مهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

15 نظرها

    • گروه قندی تا وقتی که سایر بازار جذابیت داشته باشند و خبری خوبی در آستین نداشته باشند به همین منوال خواهد بود.زمزمه ی اعمال افزایش نرخ از اوایل مرداد ماه وجود دارد.قثابت در 555 مقاومت دارد و پس از آن در 620.تثبیت این نقطه تا 650 سهم را در تایم ماهانه بالا خواهد برد و پس از آن تا 800.در حال حاضر برای سهم انتظار درجا زدن دارم.

    • بترانس در حوالی 400 مقاومت دارد.انتظار برای بازگشایی را نمی توان با اطمینان تضمین کرد.اما با توجه به وضعیت مناسب گروه برقی و احتمال بالایی برای گسترش فعالیت هایشان می توان انتظار مثبتی از آنها داشت.420 یکی دیگر از مقاومت هاست که می توان در صورت تثبیت آن تا 600 نیز به سهم امیدوار بود.

نطر گذاشتن