بر بام بازار دوشنبه 4 دی…

210
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 4 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 24Rating:


 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به فعالان بازار

 

لازم دونستم مطلبی رو خدمت سروران خودم عرض کنم.دوستان گاها گله دارند که این مطالب تحلیل نیست،خب این کاملا درست است چون این مطلب صرفا اطلاع رسانی سریع و وضعیت صنایع پس از بازار است که معمولا دو ساعت پس از آن آپ میشود تا عزیزان آگاه باشد که صنعت مورد توجه شان و یا وضع عمومی در چه حال است یا مثلا سبب ساز منفی یا مثبت بازار امروز چه گروه یا سهمی بوده تا بتوانند نسبت به تصمیم گیری بهتر مسلط تر عمل کنند و البته سریع ترین گزارش حاکی بر رویداد است که نوشته می شود.کمااینکه در این بخش از بررسی هایی هم دریغ نکردیم و گاها اشاره هایی بر وضعیت تکنیکی و حوادث پیرامون داشته ایم.لذا برای مراجعه به سر فصل تحلیل بخش های دیگر سایت منتظر بازدید شما هستند که البته پس از قرار گرفتن نسخه ی جدید سایت در دسترستان مطمئنا مطالب بیشتری جهت رضایت خاطر شما تقدیم حضورتان خواهد گردید.

همچنان معتقدیم که نظرات شما کابران گرامی موجب غنی تر شدن این رابطه ی دو طرفه میگردد.

 

با سپاس
 

 

         

احوال شـاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز با رشد بالای 701.41، 37500 را پشت سر گذاشت. فملی فولاد وغدیر شپدیس فخوز شبندر پارسان از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد بالایی  1.904  درصدی شاخص شدند.نرخ دلار همچنان  . با اینکه چشم اندازها در خصوص رشد بازار مطمئن است اما رسیدن سهم ها به ارزش ذاتی شان هم در حال سرعت گرفتن است،اما از آن طرف هم خود ارزش ذاتی از قیمت فرار میکند! در این برهه تشخیص درست ارزش ذاتی به کمک خواهد آمد که آنهم باید متناسب با آینده ترسیم شود.      

 

امروز ارزش معاملات در حدود 2,161.589 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص  37,530.70   واحد.

دولت اجازه ی افزایش نرخ حامل های انرژی را تا پایان سال نداده.

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، فرقی را در معاملات احساس نمیکنیم.دوستان نوسانگیر منتظر اخبار و نمودار باشند فقط همین.هر اتفاق پشت پرده ای هم نظیر جمع آوری سهم و به زیر کشیدن آن توسط حقوقی اتفاق بیوفتد صرفا برای کسب سود از این صنعت مشهور و پر قدرت بصری در جامعه است.

خب خفناور از استراحت خود بازگشته و کامل مثبت خورده.

خمحرکه ششمین روز منفی خود را سپری کرد.خبهمن ادامه ی صدرنشینی.

خزامیا همچنان منفی.خکاوه که دو روز مثبت خورد پیدایش نیست.خوساز مدتیست پیش میتازد.

خگستر از دیروز منفی بالا را تجربه میکند.خاور از مقاومت خوشش نیامده.خکار هم در حداکثر متقاضی دارد.

صدر نشین های امروز:خبهمن خکار خفناور خوساز و بقیه هم منفی.

* لیزینگی  رنگ باختگی گروه را شاهدیم.

 

*گروه بانکی

خبری درشان نیست.اگر رشد تکنیکی و توسعه به کمکشان بیاید تکانی خواهند خورد.امروز دی گردشگری (دیروز فروش بود)بهتر معامله شدند.

سمایه هم منفی بالا.وپست همچنان در منفی کامل صف فروش دارد.

 

*در  ساختمانیها ثامان حق دارد که مثبت های پیاپی خویش را اصلاح کند.وتوس هم صف خرید دارد.آ س پ هم تحرک خوبی داشت و مثبت بالا.

کرمان وساخت ثشرق و ثمسکن جالب نبودند.

 

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای همچنین پیشتازی را شاهدیم.وامید کمی خسته بود.غدیر در ملاقات با 500. وصنعت همچنان متعادل.وسپه مانند دیروز که نه اما همچنان مثبت.ونیکی متقاضش پیدا کرده!البته خیلی وقت بود به در حمایتی در جا میزد که پیشتر اشاره داشتم وتوشه فروش شده ولی وبانک صف سنگین از نوع خرید دارد.وبوعلی متعادل و منفی وملت منفی و در نهایت وصنا هم متعادل و مثبت.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

امروز گروه در راستای دیروز بر روند منفی پافشاری بیشتری کرد به طوری که قپیرا هم به درصد های منفی بالا رسید.

به جز قثابت که تحرکات مثبتی هم داشت اوضاع سردرگم است.

 

*در گروه موادغذایی امروز غنوش در راستای روزهای گذشته همچنان صدر نشینی کرد.اما گروه که دو روز پیش مثبت کامل داشت به تدریج متعادل و به منفی های کامل هم پیش رفت.شاهد رشد فروشنده در سایر نماد ها بودیم.

*در گروه کاشی و سرامیک امروز کهرام پس از سه روز منفی به مدار مثبت بالایی بازگشته اما فقط کهرام.حتی با وجود شنیده هایی که تعدیلات در خور توجه نیستند.البته این را مجاز میدانیم که نقدینگی در دست صنایع دیگر است.عموما اعضا عملکرد رو پایینی داشتند.

*گروه سیمانی ها  شاهد تحرکات سبزی در اکثر اعضا بودیم،زمزمه بر افزایش نرخ را این روزها شاهدیم.سفارس سغرب سدور سرود ستران(که دیروز از منفی ترین بود) سبهان سخاش از مثبت ترین ها بودند.

 

*در گروه پتروشیمی پیشتازی را در گروه شاهدیم که عموما ناشی از این خبر است که گویا قرار است سازمان ها در خصوص نرخ خوراک این صنعت سر به سرشان نگذارند،دوستی میگفت که آقای رئیس جمهور خیلی رو صادرات غیر نفتی تاکید دارند.

شدوص در درصد بالا.شیراز چه صفی دارد! ، شمواد همچنان منفیست،نماد های پارسان کرماشا شاراک شپدیس شخارک زاگرس مارون (تثبیت خط بالایی چنگال) شکلر شیران شفارس(تثبیت بالایی خط روند 420که خوب به نظر میرسد)شفارا در خور توجه و بعضا با صف های خرید بسته شدند.

وپترو است به مدار مثبت بازگشته.امروز شسم دوباره صف فروش هم داشت.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  کانی ها همچنان مثبت اند اما هیجانی نیستند و به آهستگی در حال معاملات اند.کمنگنز قرمز هم شد. فولاد  پر توان حرکت کرد اما بالاخره 261.8 چنگال اندروز آن را اسیر کرد(عدم واردات فولاد به منزله ی تقاضا برای داخل است)، فولاژ با این که صف سنگینی دارد دوباره حجم ندارد.فنوال هم دوباره منفی بالایی شد. فایرا مثبت شد.ذوب صف سنگین+مثبت 5،کروی هم با توجه به زیر مجموعه ها و انتظار تعدیل خوب معامله شد.

به گفته ی تحلیلگران تقاضای فلزات برای سال بعدی میلادی همچنان پابرجاست.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  مثبت های بالا و صف های خرید حرفی برای گفتن باقی نگذاشته.

 

*در گروه برقی بترانس دو روزیست که بد قلقی میکند.بشهاب منفی ترین.بقیه اعضا رو به پایین بودند.

بکاب بهتر معامله شد.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  مپنا دوباره دچار صف سنگینی شده اما رتکو همراهی نکرد.

حتاید حپترو حتوکا هم بدترین عملکرد را داشتند.توریل امروزش را مثبت بست.

 

حفاری در قیمت های بالا معامله شد.اما فاراک  نیاز به استراحت هم دارد.فاذر به 240برخورده که دیدیم بازگشت.

 

صف سنگین اخابر همانا و ندادن حجم مبنا همانا !

 

 

 

پر سود باشید

 

 

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن