بر بام بازار سه شنبه مورخ 05 شهریور ماه…

232
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه مورخ 05 شهریور ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 27Rating:

امروز دماسنج بازار سرمایه با توجه به دستور العمل رفع گره معاملاتی مخابرات افت بالایی را تجربه کرد.این شرکت به تنهایی این نماگر را بیش از 290 واحد به زیر کشاند و به فضای منفی ساعات اول معاملات دامن زد.با توجه به شکل گیری فشار فروش بر این نماد شاید در صورت عدم تعادل باید منتظر اعداد 200 تومان هم بود…!

اما نکته ی قابل توجه امروز انتشار خبری تایید نشده در خصوص جای گیری جنگنده ی های آمریکایی در اطراف سوریه بود.از آنجایی که این کشور در همسایگی ماست لذا انتظارات برای نگرانی از حمله به این ناحیه به طور عمومی منجر به ایجاد اضطراب و نگرانی در منطقه خواهد بود و مسائل اقتصادی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

ذکر این عامل ضروریست که همواره در اطراف بازار سرمایه ما اتفاقات خوش و ناخوشایندی در پی رخداد هستند اما عامل موفقیت و ماندگاری در بازار تنها تکیه بر تحلیل های صحیح و خودداری از اخذ تصمیمات هیجانیست.

اما در طرف دیگر بازار می توان به مصوبه ای جدید در خصوص بازاری موازی بازار سرمایه اشاره کرد.

بر اساس شنیده ها تیم اقتصادی دولت درصدد اقدام به فرآیندی در خصوص افزایش نرخ سپرده هاست.این امر اگرچه گروه صنعت بانکها را منفی و دچار فشار عرضه کرد اما باید دانست این امر در میان مدت قدرت بانک ها را در ایجاد درآمد از طریق اعطای تسهیلات بالا خواهد برد.لذا در این مقطع بحثی که مطرح است در خصوص نسبت قیمت به درآمد بازار سرمایه و بازار پول است که اگر این مصوبه بخشنامه شده و به اجرا نیز برسد بر اساس فرضیه ی بالا بودن نرخ سود سپرده نسبت به تورم،از جذابیت بورس به شدت کاسته خواهد شد و بازار پول با تقویت یافتگی قدرت را از دستان بورس خواهد ربود.

امادر خصوص اکثر صنایع شاهد ریزش صفوف خرید و شروع فشار شدید عرضه ها هستیم.و مشاهده می گردد تنها نماد های گوشه نشین دارای صف خرید هستند.

پیشنهاد می کنیم سهام ارزنده ی خود را نگه داشته و با شناسایی سود مطمئن خارج شوید و فعلا نوسانگیری را برای حفظ جو بازار کنار بگذارید.

دوستانی که اخیرا سوال پرسیده اند و پاسخ نگرفته اند،سوال خود را دوباره مطرح کنند.

bashgah-banner

12 نظرها

  1. سلام با این خبرهای بد درمورد سوریه و احتمال حمله و متشنج شدن اوضاع فکر نمیکنم دیگر بازار تحلیل بشناسد و همینطور سهامداران . بنده 90 درصد خریدهام بر مبنی تحلیل هست ولی سراسر بازار منفی است. حال با این اوضاع چه باید کرد؟ حال باید از همه سهام ها( چه سهم های با تحلیل قوی و چه هیجانی) خارج شد که تا پیشتر ضرر نکرد؟؟؟

    • در شرایط بد درست است باید خارج شد.به تحلیلتان پایبند باشید.فرض کنید تا یک سال اوضاع همینطور بود.آیا این سهام در یک سال نمی توانند 20% به شما بدهند؟فرض کنید این اخبار به زودی با خبر های خوب تعدیل شود و ورق بازگردد.لذا پیشنهادم این است به تحلیلتان اعتقاد داشته و اگر در سود هستید اقدام به شناسایی بخشی از آن کرده و همچنان منتظر بمانید.

نطر گذاشتن