بر بام بازار سه شنبه 01 مرداد ماه…

257
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 01 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 23Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

امیدواری به رشد بیش از پیش شاخص قوت گرفته علی الخصوص با بسته شدن نماد هایی از گروه پتروشیمی و دارویی و غذایی و سیمانی و ….اما گروه خودرویی را نمی توان با تحکیم راجع به انها سخن گفت.

ارزش معاملات    2095 میلیارد ریال

حجم معاملات    816   میلیون عدد

 

$$$                3140

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

خودرو با رشد قیمتی ۱۴ درصدی به گردونه معاملات بازگشت .گفتنی است این شرکت هیچ سودی در مجمع عمومی سالیانه تقسیم نکرده است. قیمت بازگشایی: ۱۷۵۰ریال

در مورد گروه خودرو خبر های خوبی می دهند اما یک شبهه در این قسمت می ماند که آیا واقعا این ها استعداد رشد را دارند یا به زور در حال رشدند.در مجموع از دو هفته پیش در حال سبز شدن بهتر شدن هستند.سایپا گزارشی مبنی بر تعدیل 89% منفی داده بود اما انگار گروه متوجه ی این افتضاح نشده است…

نهایتا این که دیدتان نوسانی باشد تا سهامداری.

ولیز و وایران بهترین در لیزینگی ها هستند.

گفته میشود رنا 4/13% بلوک ایران خودرو را به قیمت 400 تومان به مجموعه کروز واگذار خواهد کرد.
قیمت تمام شده برای رنا192 تومان می باشد که در صورت فروش 268 میلیارد تومان سود نصیب رنا خواهد شد.
صندوق خگستر و وساپا از این خبر سود خواهند برد.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

در این گروه توجه تان را به خبر جلب می کنم: با توجه به تقاضای موجود برای سیمان ایران در بازارهای خارجی، انجمن صنفی این صنعت در حال برنامه ریزی برای رشد نرخ های فروش صادراتی است که به طور قطع این برنامه طی “یک تا دو ماه آتی ” به ثمر خواهد رسید. البته در حال حاضر نیز قیمت فروش خارجی کارخانجات مختلف بر مبنای منطقه و نوع سیمان تولیدی آنها متفاوت است، چراکه کرایه حمل اثر قابل توجهی در تعیین قیمت ها دارد.(بورس نیوز)

سیمان تهران و سیمان سپاهان شاید بهتر از بقیه باشند.التبته سشرق نیز باید تحت نظر باشد.

*گروه ساختمان

گروه ساختمان به سرعت بازگشتند.در این گروه به جز دوسه نماد اقبال بالاست.اکثر سهم ها با مثبت بالا بسته شدند.هنوز معلوم نیست برای این گروه چه نرخ فروش و تحویلی مصوب شود.فرارسیدن این فصل برایشان در میان مدت خوب خواهد بود.انتظار می رود افزایش نرخ مجدد برای سیمان،این گروه را نیز به حرکت وادارد.

*گروه قند و نبات

انتظار می رود برای این گروه اعمال افزایش نرخ در راه باشد.قند اصفهان متوقف شده.وضعیت جدیدی که برای گروه ایجاد شد گویا انتظارات را بالا برده.از دید تکنیکی برای شاخص گروه مقاومتی در روز های آینده متصورم.

*گروه بانکـی ،

اعضا با اقبال ویژه ای روبرو هستند که به نظر نمی رسد واقعی باشد.انتظار برای رشد بانک پارسیان با توجه به نمودارش بالا رفته.گفته شده این جو ناشی از بانک ملت است.

*در گروه موادغذایی

مارگارین با توحه به معاملات دیروز و امروز بالاخره کم اورد.برای این گروه با توجه به اشباع شان انتظار ریزش داریم.اما مارگارین و غبشهر را پس از اصلاح برای بلند مدت از یاد نبرید.غاذر نیز احتمال ریزشش کمتر خواهد شد.

*در گروه پتروشیمی

گزارش ۹۲ پارسان با تعدیل بالغ بر ۱۹ درصدی سود بر کدال نشست . شرکت قبلا سود هر سهم را ۱۴۷۲ ریال اعلام کرده بود و هم اکنون آنرا به ۱,۷۶۹ ریال افزایش داده است. وغدیر پیش بینی سود سال ۹۲ را از ۱۰۰تومان به ۱۱۰ تومان افزایش داد و طی ۶ ماه پوشش ۹ درصدی را به بازار ارائه کرد.

این گروه سبز پوش افزایش نرخ کود اوره است.در این میان سخن از شپدیس 3000 تومانی هم میشود.

امروز اتفاق خنده داری افتاد و آنهم بازگشایی خراسان بعد از هفته ها با سقف 5%..!

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

کروی پیش بینی سود سال ۹۲ را با ۶ درصد تعدیل مثبت به بازار ارائه کرد. پیش بینی سود جدید : ۴۵۲ ریال * تحقق ۳ ماهه :۴۱ ریال

کچاد با سرمایه جدید سود 92 را 938و پوشش 3ماهه 31درصدی معادل 291 ریال اعلام نمود
وضعیت تولید و فروش کچاد بسیار مناسب بود مقدار تولید14درصد ،مقدار فروش 28درصد و مبلغ فروش 88درصد نسبت به دوره مشابه با افزایش مواجه شده کچاد پتانسیل رشد سود تا140 تومان را دارد.

مجموعاگروه روی با گزارش لیدرشان خوشحال به نظر می رسند.

در فلزات اساسی نیز شاهد پشتیبانی ار فملی در 300 تومان بودیم.اگرچه امروز مس به 6944 دلار در هر تن رسید اما گفته شده شاهد افزایش تقاضا در چین نسبت به این فلز سرخ هستیم.

*در خصوص پالایشگاهی ها

نقل قول:با توجه به گزارش بسیار مثبت 3ماهه ایرانل این سهم پتانسیل حداقل تعدیل سود 250-270تومان را خواهد داشت که قیمت 1900 تومان را در میان مدت برای سهم منطقی خواهد ساخت.

 

*در گروه تجهیزاتی

در این گروه شنیده شدهعق قرار داد های جدید کمکم حالشان است.در این بین مپنا از پیشتازان بوده و حفاری و فاذر را به دنبال خود خواهد کشید.فارذ امروز از درصد های منفی به صف خرید رسید.

واتی طی اطلاعیه ای در کدال اعلام داشت : واگذاری سهام شرکت های کاغذ پارس و نخ خمین در دستور کار قرار دارد این در حالی است که واگذاری بخشی از سهام شیران را نیز تایید کرده است و ذکر دقیق آثار مالی آن رابه آینده موکول کرده است.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

19 نظرها

  1. عالی مثل همیشه.
    ضروری هست خدمت شما آقای عباس زاده بگم که : تا قبل از اینکه تصویر شما رو ببینم تصور ذهنی از شما با توجه به انشای زیبای تان فرد مسنی بود.اما الان وقتی که تصویر شما رو دیدم این ذهنیت عوض شد. طول عمر زیاد برای شما و دیگر دوستان آرزو دارم

  2. اقای عباس زاده اق ممنون از گزارش های سریع و قشنگ تان یه تشکر فراوان و بعد در مورد پردیس یک سوال ایا قیمت 3000 میان مدت است یا در همین کوتاه مدت میرسه در مورد شرانل ایا نوسان گیری رو مقاومت ان خوب هست یا به نظر شما فردا 1450 را رد میکند ممنون ببخشید سوالم 2 تا شد

نطر گذاشتن