بر بام بازار سه شنبه 02 مهر ماه…

223
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 02 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 24Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

بالاخره آقای روحانی برای نشست سازمان ملل وارد نیویورک شد.گفته می شود کاخ سفید اذعان داشته که احتمال دارد که باراک اوباما روبروی ریاست جمهوری ما بنشیند.اتفاقی که شاید بتواند شوکی دیگر را در بازار و کل دنیا به راه اندازد.در کل خبر های خوبی مخابره خواهد شد و اشتون در دیدار با ظریف هم از این دیدار به عنوان مذاکره ای خوشایند و مثبت نام برده است.

اما امروز در ابتدای بازار شاهد جنجال دیگری هم بودیم به نام اختلال در هسته ی معاملات که به نظر می رسد که به احتمال قوی سامانه ای جدید در حال راه اندازی بوده و در حین کار نقصی در آن وجود داشته که این گونه بازار را یک ساعت و بیست دقیقه تاخیر انداخت.

در هر صورت نظریه ی مالی رفتاری این امر را توجیه می کند چرا که دوستان متوجه شدن این تاخیر چه اثر بر روی بازار گذاشت.بنده توضیح بیشتر نمی دهم…

ارزش معاملات    3258 میلیارد ریال

حجم معاملات    924  میلیون عدد

 

$$$            2930 (13:30)

برویم به سراغ صنایع امروز:

امروز اتفاق تازه ای نداشتیم در گروه خودرو شاهد عرضه ی بالایی بودیم که ناشی از اتفاقات جانبی بود.حواشی بازار در ساعات پایانی به گونه ای رقم خورد که صف های مستحکم ریزش کرد.در نماد های گروه سیمانی با توجه به قرار گرفتن شاخص گروه صنعت در کف خود و بر روی حمایتی از جنس فیبوناچی رشد خوبی را در زیر مجموعه ها داشتیم.سشرق می تواند در این بین رشد خوبی را داشته باشد.در گروه پتروشیمی اظهار به ریزش گروه در اثر افت دلار خیلی منطقی نیست چرا که خیلی از اعضا هستند که دلار خود را در بودجه  2500 تنظیم کرده اند.اما احتیاط همیشه شرط عقل بوده و تا گزارش های 6 ماهه می توان برای تصمیم درست تر صبر پیشه کرد.در گروه فلزات نیز اقبال از  اساسی تر ها افتاده و به نظر انتظار در آنها برای روشن تر شدن نرخ های جدید در بورس کالا و LME معقول و منطقیست.البته فخوز در 6 ماهه گویا پوشش خوبی دارد.

گروه رایانه نیز این روزها با خبر هایی مبنی بر معاملات بلوکی و طرح و توسعه صف های محکمی دارند.

شنیده های امروز:

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی زاگرس، مهندس محمدرضا میراحمدی با این حکم به عنوان مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس منصوب شد.
مهندس میر احمدی پیش از این به عنوان مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه فعالیت می کرد.
شرکت پتروشیمی زاگرس با تولید سالانه 3/3میلیون تن یکی از بزرگترین تولید کنندگان متانول در دنیا می باشد که در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی(عسلویه) واقع شده است.

مدیرعامل جدید شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، روز گذشته (30 شهریور 92) جلسه تودیع مهندس محمدرضا میراحمدی و معارفه مهندس احمدرضا اشتری با حضور مهندس فریبرز کریمایی رئیس هیأت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و مدیران ارشد و میانی این شرکت برگزار شد.

گفته میشود در ماه های پیش رو ایرانول با خبرهای مثبتی مبنی بر تعدیل بیش از400 تومان مواجه خواهد شد.
انتظار داریم نواسات سهم در محدوده 1470 تا 1250 تومان محدوده شود و حرکت بعدی سهم را به مرز 1800تا1900 تومان پیش ببرد اما نه در کوتاه مدت و صبر نیاز دارد .
ایرانل به نسبت شنفت و شبهرن بسیار کند تر میباشد که دلیل آن نوع حمایت های سهامدار عمده عنوان میشود.

شرانل فروش  صادراتی رادر بودجه اولیه با نرخ 2550 تومان تسعییر نموده است.

در خصوص فسرب گفته میشود با تغییر استاندار زنجان به زودی شاهد بازگشایی و آغاز به فعالیت این کارخانه خواهیم بود.
گفته میشود محیط زیست تاکنون مدرکی دال بر آلایندگی واحد سرب نیافته است وتاکنون هیچ مدرک مستندی وجود نداشته و ارائه نشده است و مطالبی که مطرح شده در حد صحبت می باشد.

ایران ترانسفو برای هدف 700 تا 800 تومان با توجه به رفتار معاملاتی اخیر سهامداران عمده در محدوده 600 تا620 با چالش مواجه خواهد شد اما شرایط در میان مدت کماکان مسیر اصلی را رشد ترسیم میکند.
در این نماد صحبت هایی از تعدیل بیش از 30 درصدی در 6ماهه از محل کاهش قیمت بهای تمام شده مس و افزایش سفارش ها و فروش ترانسفورماتور شنیده میشود.
کماکان پی به ای بالا ریسک سهم را متمایز ساخته که درصورت تعدیل شرایط نرمال خواهد شد.

در رکیش سهم جابجایی هایی بین ملی انفورماتیک و رانفور با بانک تجارت و سرمایه گذاری ایرانیان در جریان میباشد.
سهم هدف 1000 تومان را در پیش گرفته آنچه که نکته سهم میباشد حرکت بیش از یکساله رکیش زیر 1000تومان میباشد ،کارت اعتباری در میان مدت و در 1تا2 سال آتی همگام با سایر شرکت های همگروه روزهای خوبی را خواهندداشت که در هدف را در بلندمدت بیش از 1300 تومان میدانیم

این شرایط در رانفور  بالای 1600 و با هدف بلندمدت بیش زا 2000تومان صدق می کند.

مپنا محدوده مقاوت 740 تومان در حال نزدیک شدن میباشد کماکان روند رشد بلندمدت سهم را تاییر میکنیم اما ریسک های خاص خود را دارد.
انتظار میرود روند فعلی عرضه ها در محدوده 740 تومان شدت گیرد و سهم برای گذر از محدوده یاد شده با چالش مواجه شود البته در این بین مپنا متقاضی هایی چون سرمایه گذاری غدیر دارد.

در بررسی خبرهای رسانه ای داشتیم که معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزیر نیرو، اولویت‌های این معاونت را در دولت یازدهم تشریح و حمایت حداکثری از بخش خصوصی فعال در صنعت آب و برق را ازجمله این اولویت‌ها اعلام کرد. این خبرها میتواند در بهبود روند امید بخش گروه های برقی و تجهیزاتی  موثر واقع شود.

گفته میشود وزارت نیرو در صدد راهی برای صادرات برق به سوریه و لبنان از طریق عراق میباشد  ،شنیده میشود  مپنا قرار است 12 نیرگاه هزار مگاواتی نیزبسازد.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبازگشت از این 3 سهم
نوشته بعدیبررسی تک سهم های سبد حرفه ای
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

  • ببینئد دوست عزیز گروهی از تاریخ دو هفته ی پیش با سرپرستی صندوق بازنشستگی صدا و سیما بر روی سهم فعال شدند و در بین راه با سایرین همراه شده و رشد عالی را تجربه کرد.در این حوالی فوق العاده پر ریسک است و بنده به شخصه وارد سهم نخواهم شد چرا که شیوه ی بازی کردن با این سهم را نمی دانم.اما 1000 و 1200 می تواند ماحصل این امر باشد.

 1. با سلام
  دیروز و امروز سه سیگنال خرید شما به محدوده های تعریف شده برای خرید رسید:
  کطبس رو 540 کف ساخت
  غالبر 860 رو با قدرت رد کرد
  بساما هم 265 رو با صف خرید پشت سر گذاشت

  بازهم توصیه میکنم برای ارتقا سطح سایت و رضایت مشتریان همچین سیگالهایی رو چه تو سایت چه از طریق sms به مشتریان اعلام کنید
  با تشکر

نطر گذاشتن