بر بام بازار سه شنبه 04 تیر ماه…

352
گزارش بازار
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 04 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 25Rating:

 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

اخیرا شاهدیم دور،دور گروه هایی شده که از رشد بازار به دور مانده اند.این روز ها همه جا سخن از جبران گروه های بیُ تحرک در ماه های اخیر هستیم اما نباید فراموش کرد که گرچه این صنایع سبک بال هستند اما گروه هاس قوی تر و وزین تر حامیان قوی تری نیز دارند.امروز شنیدیم که بانک مرکزی طی سال جاری اقدام به تخصیص نرخ ارز مبادله ای به جای ارز مرجع جهت تأمین مواد مصرفی شرکت های دارویی کرد و در مقابل، نرخ فروش تعداد زیادی از محصولات تولیدی این صنعت را افزایش داده، به گونه ای که انتظار می رود طی هفته های آینده قیمت فروش تمامی محصولات با رشد قیمتی همراه شود.لذا برای این گروه تحرک را انتظار داریم.

وضع طلا و دلار و اونس را خودتان بهتر می دانید هم اکنون اونس به  1280رسیده است.توجه داشته باشید که اثر افزاینده گی کاهش دلار بر روی شاخص بازار سرمایه دائمی نخواهد بود و این امر تنها به غنای بازار از نظر نقدینگی و استحکام آن کمک خواهد کرد.

در خصوص شاخص هم همانطور که در روز شنبه ذکر کردم با توجه به نمودار شاخص انتظار فرسایش شاخص را در این هفته داشتیم.اما هفته ی بعد را نمی توان این گون دانست.

فصل،فصل مجامع و گزارش های 3 و 6و 9 ماهه است و این گزینه ها می توانند هر یک به فراخور قدرت و چشم اندازشان بازار و سهام را جهت دهند.در این گون موارد پیشنهاد به دید میان ماهانه مثمر ثمر است.

ارزش معاملات    1,760.052  میلیارد ریال

حجم معاملات      467.788   میلیون عدد

 

 $$$                 3140

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

عزیزان فعال در صنعت خودرو در ارائه ی مطلبشان در بخش نظرات شروع به نوشتن کنند تا بدانیم به جز امید این گروه به رفع موانع تحریمی و دیدگاه مثبت دول غربی،چیز دیگری هم هست که گروه را این گونه به جلو رانده است یا دوباره نوسان و فضایی غیر طبیعی…

فعلا خکار خوساز و خپارس از برترین ها هستند.نقدینگی از این گروه دوباره کنار کشید.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

چه قدرتی دارند این گروه سیمان.این دولت هم به آنها قدرت بیشتری داده است.قدرت این گروه را بگذارید این گونه تعریف کنیم:

1-     صادراتشان برقرار است.

2-     یارانه شان برقرار است.

3-     فاز دوم فعلا خبری نیست.

فقط می ماند حامل های انرژی شان که به طور غیر مستقیم بالا رود که آنهم خبری نیست.

*گروه ساختمان

چیزی جدید از صنعت به دستمان نرسیده است جز یکسری تعدیلات پایان دوره ای و گزارش های جدیدی که با چشم انداز سیاست جدید تدوین شده است.انتظار دارم وساخت از صفش کاسته شود.این انتظار برای ثتران حتی ممکن است ان را منفی هم کند.

*گروه قند و نبات

در خصوص گروه قندی شنیدم که گروه و شاخص ش در مقاومت اند.نظر شخصی مان هم این است که این ها نیاز به پولبک دارند(حداقل شاخص).دید شخصی من به قند هکمتان از بعد تکنیکال از بقیه بهتر است.با هدف 3200

*گروه بانکـی ،

گروه بانکی اینک از این همه رشد تعجب کرده است و فعلا که منفی است.احتمالا از آن به عنوان استراحت یاد کنند.نوین پست و وکار از برترین هایند.اما از کارآفرین انتظار نداریم این گونه صف بماند.

*در گروه موادغذایی

همانطور که عرض کردیم غپینو کمی از آن تک وتا افتاده است.البته شخصا دوست دارم منفی و منفی تر هم شود.غاذر در حال متراکم شدن است که این تراکم در صورت روانتر شدن 450 را یدک می کشد.

*در گروه پتروشیمی

معاون وزیر نفت در حالی در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها از پرداخت ارزی بهای خوراک محصولات صادراتی شرکت های پتروشیمی براساس تفاهم نامه کارگروه مشترک دولت و مجلس خبر داده که با توجه به اظهارات شرکت های پتروشیمی، تاکنون هیچ ابلاغیه رسمی مبنی بر اجرایی شدن این طرح به دست این شرکت ها نرسیده است.(بورس نیوز)

فعلا گروه با این خبر مترصد شده ببند چه خبر خواهد شد(مثل قضیه ی پالایشگاهی ها).اما منفی تر شدن پارسان نظر خیلی ها را از جمله خود ما جلب خواهد کرد.شپلی شپترو و شفارس از پرچم داران امروزند.پاکسان هم از آن خوبهایش است که می تواند از موجودی و تسعیر ارزش خوب بازگشایی شود.وپترو هم فعلا نقل مجالس شده است.شکربن در 510 مقاومت دارد.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

در فلزات اساسی شاهد عرضه ی محصولات فخوز در بورس کالا بودیم.سهم در حال چشمک زدن است اما منتظر می مانیم تا انرژی بگیرد.برای زنگان هم انتظار ندارم این گونه مثبت بخورد.فولاد به بازار بازگشته و آینده ی خوب برایش متصورند.کبافق هم نیازمند استراحت است. الزام به پرداخت حق بهره برداری باعث افت شدید سود در نمادهای کگل و کچاد و شاید تمام گروه سنگ آهنی شود.از آن هم ظرف هم مس نزولی است.

*در خصوص پالایشگاهی ها

از شراز نوشتیم که کجا ها باید خریدش… شبریز هم با خبر خرید پتروشیمی تبریز سبب ساز مثبت شدن خود را فراهم آورده است.

خبر های تکمیلی را تا انتهای روز درج خواهم کرد…

سلامن و پر سود باشید…

bashgah-banner

15 نظرها

نطر گذاشتن