بر بام بازار سه شنبه 05 آذر ماه…

217
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 05 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 26Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز چهارم بازار بر خلاف چیزی که از ابتدای هفته در نظر گرفته می شد(بر اساس معاملات روانی) بسیار استرس زا و متشنج بود.از ابتدای ساعت معاملات شاهد فشار عرضه ی بالایی بودیم اما رفته رفته هر چه به میانه بازار نزدیک می شدیم موجبات رشد تقاضا محسوس بود.در گروه بانکی همانطور که در مطلب روز گذشته دیدیم احتمال استراحت بالاتر از رشد است.این بار این قضیه در نمودار کاشی و سرامیک به چشم می آید.نمودار شاخص گروه بیمه را هم می توانید از اینجا ببینید.

در حوزه ی سیاست خارجی فعلا خبری نیست و از آوردن اخبار تکراری صرفنظر می کنیم.

شنیده شده:

در پی افزایش نرخ فروش محصولات و رشد 66 درصدی فروش صادراتی محصولات ختراک به مقصد کشورهای اروپایی ، فعالان بازار در انتظار تعدیل مثبت درآمد و تحقق سود 500 ریالی سهم در سال آینده این شرکت هستند امری که میتواند سطوح قیمتی سهم را بیش از این نیز افزایش دهد.

گفته شده تحولات مهم و گسترده ای در پارسان در حال وقوع است که فروش بیش از 30 میلیارد تومان از سرمایه گذری های شرکت از آن جمله است امری که تأثیر 30 ریالی به ازای هر سهم دارد همچنین برنامه افزایش سرمایه 50 درصدی شرکت تا عید اجرایی خواهد شد که میتواند اثرات مطلوبی بررشد سودآوری شرکت بر جای گزارد.

شنیده شده تسهیلات اعطایی بانک کار آفرین به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و حاشیه بهره در این بانک موفق بورسی بالا رفته است. همچنین، مطالبات معوق و مشکوک الوصول بانک نیز کاهش قابل ملاحظه ای داشته و انتظار می رود شاهد تعدیل مثبت بیش از 15 درصدی سود هر سهم در گزارش 9 ماهه وکار باشیم.

برخی شنیده ها حاکی از این است که اجرایی شدن برنامه افزایش سرمایه وتجارت که در دستور کار این شرکت قرار گرفته، به سال آینده موکول خواهد شد.

شنیده ها حکایت از رفع کلیه موانع صادراتی برای فروش محصولات پتروشیمی و ورود منابع ارزی حاصل از صادرات، کاهش شدید نرخ هزینه حمل و بیمه محصولات پتروشیمی و قابلیت تعدیل مثبت سود هر سهم شاراک از مبلغ 4230ریال فعلی به 6000 ریال طی دو مرحله و گزارشات 9 و 12 ماهه دارند.

شنیده ها حکایت از افزایش خالص ارزش داراییهای وبهمن به بیش از 320 تومان و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 70 درصدی NAV و انتفاع 250 میلیارد تومانی شرکت از پروژه بافکار طی سالهای آینده دارند.

افزایش خالص ارزش داراییهای خگستر به بیش از 700 تومان و اثرپذیری مطلوب سهم از افزایش قیمت وپارس، قابلیت رشد قیمتی تامحدوده 60 درصدی NAV و تعدیل مثبت درآمد.

** اما بررسی گروه ها:

*گروه خودرو و لیزینگ

امروز در این گروه عرضه ها به شدت بالا بود.با این اوصاف هدف خودرو 350 خواهد بود.دوستان 30% پرتفو رو به گروه اختصاص بدن.خاور زامیاد خودرو سایپا بهمن  از برترین های صنعتند.

*سیمانی ها

احتمال اصلاح می دادیم.متاسفانه این اصلاح با هیجان حقوقی ها به پایان رسید.در مجموع امید به گروه از بین نرفته.10% پرتفو برای این گروه باشد.سهگمت ای که این روز ها پر رونق شده جا دارد تا 715 بریزد.اولین حمایت فرداست.

*گروه پالایشگاه

هنوز بازار فروشنده است.این گروه بی حال شده چرا که سرمایه هنوز متوجه ی گروه نیست.دوستانی که پالایشی دارند به دید میان مدت حتما نگه دارند.شتران از انهایی است که می تواند بدون افزایش سرمایه 50% را حداقل ببیند.

*گروه بانک

مقاومت ها در کمین گروهند…پاسارگاد اصلاحش را در حال تمام کردن است.هدف اول 300 و دوم 320 و سوم کوتاه مدت 350.

*گروه پتروشیمی

بهترین گروه این روز ها.زاگرس 98% صادراتی است.این سهم های صادراتی را از یاد نبرید.در خصوص نرخ خوراک معاون پتروشیمی هنوز قبول نکرده که نرخ 8 سنت شده.منتظر بمانید.

نکته ی امروز برای دوستانی که دنبال دلیل صف شدن معادن کچاد کگل وامید وسپه و … هستند.» دریافت بهره ی مالکانه از سنگ آهنی ها تا زمان افزایش نرخ سنگ آهن لغو شد……

پیروز باشید…

bashgah-banner

7 نظرها

نطر گذاشتن