بر بام بازار سه شنبه 07 آبان ماه…

220
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 07 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 29Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

امروز نیز بازار خوش گذشت اما هنوز به شخصه عرض می کنم که نمی از آن نفس های عمیق کشید چرا که نبض اقتصاد بر روی تک نماد ها در حال تپیدن است.متاسفانه کارایی بازار آن قدر پایین امده است که نمی توان تصمیم درستی اتخاذ کرد.در حالی که در مذاکرات اخیر دولتی ها با بورسی ها تاکید بر حمایت بازار سرمایه می شد اما فکر نمی کنم تمرکز و وقتی برای شفافیت گذاشته شده باشند.

در مجموع به لحاظ موج شماری می توان این گونه گفت که شاخص موج A نزولی خود را تکمیل کرده است و با رشد امروز پا به عرصه ی شروع موج B گذاشته است.باید دید که چه اتفاقی می افتد.بهترین کار شاید نظاره باشد هر چند که بازیگردانان نماد های اصلی معتقد هستند که فرصت خرید برای بازار پیش آمده است.سناریویی که می توان تعریف کرد این است که اگر ریزشی دیگر نداشته باشیم می توان پس از لمس 75400 امید به صعود های زیبا تر داشت.

در حوزه ی سیاست خارجی باید منتظر 13 آبان و مقدمات آن بود.

گذری بر کدال امروز:

نماد

چکیده ی گزارش

وضعیت

توضیحات

کشرق

صورت های مالی

پوشش مناسب و تعدیل مثبت

پوشش  58% و تعدیل بیش از 24%

رتاپ

اطلاعیه ی افزایش سرمایه

پوشش نامناسب

پوشش 38 % و تعدیل 1 تومانی

*گروه خودرو و لیزینگ

درست است که خیلی از کروز و مجموعه اش برای بالا آوردن خودرو می گویند اما به نظرم زمانی افراد متوجه ی این رشد خواهند شد که مقاومت های 315 به خوبی شکسته شود.این روزها شبندری دیگر شاید در راه باشد…!

در سایر نمادها مانند زامیاد و سایپا نیز امید ها همچنان بر قرار است.دوستانی که خگستر را با پیشنهاد این بخش گرفته بودند اگر کوتاه مدتی اند می توانند شناسایی سود کنند.

در سایر نمادها مانند خلنت پیشنهاد نگهداری است.

شنیده هایی هم در خصوص مذاکرات چند خودروساز غول! با ایران در بازار وجود دارد.

*سیمانی ها

در این صنعت هم گویا در خصوص نرخ صادراتی مذاکراتی صورت گرفته است و به زودی اعلام می شود.هنوز خبری موثق نداریم که سنگین وارد گوره بشویم.نوسانگیری را توصیه می کنیم از نماد هایی چون سغرب سکرما سهگمت و سدور نوسان بگیرید.

*گروه پتروشیمی

فعلا در خصوص خوراک مذاکراتی در حال انجام شدن است.معاون نظارت بر نهاد ها به دنبال 10 سنت است که نهایی اش کنند.توجه داشته باشید که برخی پتروشیمی ها بالاتر و برخی پایین تر این نرخ را در نظر گرفته اند.

*گروه پالایشگاه

بسیاری از حرف وحدیث ها در حال نقض و حتی قوت گرفتن است.در خصوص شبندر شایعاتی گفته می شود که گویا در حال ارسال نامه ای برای تعدیل مجدد است.اصلا تایید نمی شود و البته رد هم نمی شود..! دوستای که قصد ورود به صنعت را دارند توصیه دارم بیشتر بر روی شپنا و شبریز کار کنند.

*گروه مواد غذایی

در این گروه هم با مطلبی که یکی از سایت های خبر رسان منتشر کرد موجبات ریزش غبشهر را فراهم کرد.در این مطلب آمده بود که سهم در 5200 مقاومت اصیل دارد.البته با تماسی که شخصا به شرکت گرفتن هنوز اعتقاد بر 6000 تومان باقیست.

*گروه بانک

این پدیده ها هم که نفس بازار را گرفته اند فوق العاده پیش می روند.از حمایت رئیس پول و اعتبار در خصوص افزایش سرمایه ها گرفته تا عدم افزایش نرخ های سود و افزایش نرخ تسهیلات برای تزریق نقدینکی و قدرت و …

*ساختمانی ها

و بالاخره شاخص صنعت با رسیدن به حمایت حرکتی از خود نشان داد. می توان ثغرب را در کف قیمتی دانست.

*گروه فلزی  معدنی و سنگ آهنی

وضعیت رشد قیمت ها در پایان سال میلادی امری ست که خیلی ها از ان می گویند.کنور و کبافق و کاما بهتر عمل کردند.کبافق( که موجبات خشم سهامداران را فراهم کرد بود و باعث تجمع سهامداران و نگارش نامه ای اعتراض آمیز به سازمان بازرسی شده بود) هم امروز رشد کرد.به نظر می رسد در این سهم خبر هایی باشد .چرا که 7 میلیارد تومان گویا شرکت …

به دارندگان توصیه ی نگهداری داریم….

اما تحت نظر ها:

شبریز

وسپه

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

نطر گذاشتن