بر بام بازار سه شنبه 07 خرداد ماه…

236
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 07 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 28Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

ضمن عرض پوزش بابت دیرکرد مطلب امروز مجبوریم مطالب را کمی خلاصه تر و مفید تر بنویسیم.

امروز خبر رسیده که مجلس بانک ها رو موظف کرده طبق فرآیند فام(فروش اموال مازاد) اقدام به نقد کردن سرمایه ی خوابیدشان کند تا بدهی خود را صاف کنند.آثار این خبر این گونه بود که صف سنگینی را برای تقاضای بانک ها ایجاد کرده.همانطور که اشاره کردیم صادرات انصار سینا و گردشگری صف خرید خود را تشکل دادند.

اما گروه خودرو که دوباره اسیر بازی های قانونی شده به دوران کسالت آور خویش بازگشت.هم اکنون در سطح شهر جان گرفتن معاملات خودرو های دست چندم رونق گرفته است.خزامیا و خاذین بهتر از بقیه ظاهر شدند.

و در گروه سیمان همچنان میبینیم که یکه تازی شان ادامه دارد.فرآیند این رشد خوب را این گونه تعریف میکنیم.

1-      به تعویق افتادن فاز دوم هدفمندی

2-      افزایش صادرات

3-      نرخ ارز

4-      رونق ساخت و ساز پس از فصل سرما

5-      تقاضای کشورهای غربی

 

در گروه پتروشیمی با این که جریان بین دولت و مجلسی ها بر سر خوراک گاز و مایع شان کمرنگ شده اما هنوز باقیست و ممکن است موجبات سردی را در معاملاتشان رقم بزند.فارس وپترو شکربن شیران شدوص شپترو شلعاب شفارس مثبت بالایی را تجربه کردند.در  شپدیس افزایش 200درصدی سرمایه از محل سود انباشته تصویب شد و به گفته شرکت پس از بررسی توجیه اقتصادی در مرحله دوم اقدام به افزایش سرمایه 200میلیارد دیگر از محل صرف سهام خواهد نمود شپدیس در حال حاضر در حال اماده ساز گزارش با سرمایه جدید و تعدیل میباشد.

گروه دارو نیز همچنان پر طرفدار ظاهر شده.ابعاد تکنیکی آنان ماهها بود که آمادگی خود را برای صعود نشان میداد ولی منتظر یک خبر فاند و مطمئن بود.احتمالا اگر اتحادیه یا آمریکا بخواهد دارو را تحریم کند(اگرچه که فعالیت ضد انسانی به شمار می رود) نرخ دارو از این هم گرانتر و گرانتر خواهد شد.اعضا صف های محکمی تشکیل دادند.

گروه پالایش کمی کم جان شده البته حق دارد چرا که دوران متوالی اما ناپیوسته ای را با خوش رنگی شان رقم زدند.شرانل و شنفت را مثبت تر میبینیم.گویا بالا رفتن نرخ فروش روغن خودرو دوباره بر سر زبان ها افتاده.

ساختمان یکم دیر از خواب بیدار شد.اما دیروز روز خوبی برای خرید این گروه بود.امروز تازه فهمیدند قراره 50 میلیون تومان وام بدهند.اما هنوز در مورد ثغرب بی اعتمادی حاکم است.وساخت و ثشرق از برترین ها.

اما گروه روی و سنگ آهن اگر چه که گروه غنی هستند اما نمی توان بر سر قیمت های جهانی و بورس کالا و عوارض شان سرپوش گذاشت.اما در فلزات اساسی ها زنگان و باهنر خوب جلوه نمایی میکنند.باهنر را سبد حرفه ای معرفی کرده بود و زنگان نیز اینجا نامحسوس اشاره شد.فزرین گویا افزایش سرمایه دارد.

گروه قند ونبات نیز با استقبالی که از سایر گروه ها میکنند منفی شدند.البته که جای نگرانی ندارد.اما قشهد را میبینیم که رنگش با بقیه فرق دارد.این سهم را هم به عرضتان رسانده بودیم.

 

گروه رایانه هم انگار باید از جایش برخیزد. انتظار میرود این گروه نیز به زودی مورد توجه بیشتر بازار قرار گیرند حداقل شاخص ها که از این مهم حکایت دارد.در این گروه رکیش یکی پس از بازگشایی در محدوده 700-660 / رانفور 1350-1400تومانی /مداران 260-280تومانی / سیستم پس از اصلاح قیمت البته هدف آن حداقل690 میباشد.
اهداف یاد شده حمایت جدی میباشند و انتظار میرود روند بهتری به خود بگیرند.

 

 

 

شاد و پیروز باشید…

 

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیدو تعدیل از دو شرکت پرپتانسیل
نوشته بعدینیم نگاهی به وصندوق…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

8 نظرها

نطر گذاشتن