بر بام بازار سه شنبه 09 مهر ماه + شنیده های چند نماد + وضعیت شاخص

260
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 09 مهر ماه + شنیده های چند نماد + وضعیت شاخصReviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 1Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

همچنان شاهد رشد های عالی از بازار هستیم.امروز روز بسیار جالبی برای بورس بود به این صورت که شاهد برگشت گروه صنایع بانک و خودرو بودیم.پیش از این انتشار  شاهد شایعه ی تخفیف تعرفه ی واردات خودرو به میزان 30% بودیم که منجر به فشار فروش سنگینی بر روی گروه خودرو شده بود اما امروز می بینیم که ظاهرا در حد شایعه بوده و احتمالا خبر بهتری برای این گروه آمده که لیدری خودرو سبب ساز بازگشت کل گروه شد.در این اوضاع به طور مجموع اکثر نماد ها صفوف خرید را در کف قیمتی تجربه کردند ولی جالب تر از همه ی این ها این بود که زمانی که ولساپا از صف فروش جمع و به سمت صف خرید رفت شاهد توقف نماد معاملاتی بدون اطلاعیه ی قبلی از طرف ناظر بودیم.البته اطلاعیه یک ساعت بعد با عنوان بررسی اطلاعات بیشتر منتشر شد.

در نمودار زیر شاهد عبور شاخص از میدلاین چنگال هستیم که وضعیت مناسبی را با توجه به اسیلاتور نشان می دهد.اما باید انتظار برای کاهش و فرسایش رشد هم منطقی باشد.در مجموع نگاهی به مقاومت و هدف شاخص داشته باشیم.

776688 تصویر

در گروه بانکی نیز انشار اطلاعیه ای که بر روی کدال نشسته بود سبب ساز صف 68 میلیونی وبصادر در ابتدای بازار شد.در این اطلاعیه آمده بود که جلسه ی هیئت مدیره قصد افزایش سرمایه ی 93% را از محل اندوخته ی ناشی از تجدید ارزیابی دارد.واضح است که با این خبر دوباره کل گروه با رونق معاملاتی و به اعداد سبز رنگ پیوستند و بالاخره دوباره شاخص ساز شدند.

در گروه مواد غذایی لیدری را با غالبر آغاز می کنیم.سهمی که ماه پیش انتشار خبر نهانی افزایش سرمایه ی 400% منجر به دوخته شدن نگاه ها به ان شد.البته که وقفه ی طولانی نماد و عدم تحرک قیمتی سبب ساز خروج ریسک گریزان و نوسانگیران شده بود اما با شکست 830 تومان می شد سیگنال خرید را دریافته و بازدهی مناسبی را از آن خود کرد.در این بین غشان با شکست روند نزولی خود اهدافی چون 800 را دنبال می کند.اما برای مهرام انتظار دارم آرام آرام حرکت خوبی را شروع کند.

در گروه سیمانی شاهد جمع شدن صفوف فروش میلیونی در سشرق بودیم.سهمی که در 238 و 210 حمایت های خوبی را ثابت کرده است و خبر هایی مبنی بر تعدیل در ان شناخته می شود.سفارس که به تازگی لیدری خود را شروع کرده بود به صف خرید حجیم خود وفادار نماند و منفی شد.التبه انتظار داریم اگر این بار آخرین مقاومت را بشکند 350 را لمس خواهد کرد.

در گروه شیمیایی گویا وضعیت نرخ خوراک هنوز مبهم است! البته برای ما سهامداران خرد این گونه است.خبر هایی مبنی بر رد شدن نرخ خوراک 13 سنت ای به گوش می رسد گه می توان حال گروه را به سمت سبز تر شدن دگرگون کند.تاپیکو نیز بدهی خود را در خصوص 250 میلیارد تومان برای مالکیت در پالایشگاه ستاره ی خلیج فارس تسویه کرد و با توجه به سودآوری زیر مجموعه ها می توان شاهد پوشش مناسبی از عایدی این نماد در 6 ماهه باشیم.رفع موانع کشتیرانی و حمل نقل هم می توان از مزیت های این گروه بر شمرد و با خیال راحت وارد سهم هایی شد که احتمالا افزایش نرخ محصولات را اعلام خواهند کرد.البته می توان تثبیت دلار در حوالی 3000 و متمایل به بالاتر را انگیزه ای برای رشد سهام گروه تلقی کرد.

شنیده های امروز:

طی اطلاعیه ای تجارت از فروش 10.84 درصدی پتروشیمی تبریز بطور یکجا و به صورت نقد به قیمت 4101 ریال خبر داد که گفته می شود شبریز و پارسان خریدار خواهند بود.
از سوی دیگر اعلام افزایش سرمایه صادرات انتظارات را از تجارت افزایش خواهد داد زیرا گزینه بعدی بعدی از صادرات تجارت با 100 درصد افزایش سرمایه می باشد.
در صورت منفی شدن امروز در اول بازار فرصت مناسبی برای حضور خواهد بود.
منطقه 220 -260 محدوده فعلی که توان حرکت حداقل به هدف 310 را دارد.

صادرات با لمس مجدد 230 تومان و انتشار خبر افزایش سرمایه اهداف بعدی را 260 و 310 میتوان در نظر گرفت.حضور در افزایش سرمایه بازدهی مناسبی را در پی داشته باشد.در صادرات با توجه به فروش دارایی ها مازاد بحث تعدیل نیز جدی است.

ورنا مالک بیش از 17درصد سایپا و 7.8 درصدایران خودرو می باشد.سهم در محدوده قیمت 120-122تومان با حمایت مواجه است .بازی در این  نماد فقط مختص ریسک پذیران است.

فارس:دو نکته در سهم وجود دارد بازار با سود انتظاری در سال 93 سهم را می خرد،نکته دو عطش حقوقی ها برای جمع کردن سهم از کف بازار به دلیل منتقی شدن عرضه 38درصدی .
فارس پس از گذر از کانال 1130 تومان وارد کانالی جدید با سقف مقاومت 1350تومان شده است انتظار میرود در صورت افت سهم به مرز 1150 یا محدوده این قیمت با دید میان مدت می تواند گزینه ارزنده ای باشد.

برای وصنعت انتظار می رود در گزارش 9ماهه تا 84 تومان پوشش دهد این شرکت ر 6ماهه اول  765 ریال محقق ساخته است.
سهم در حال زدن FLAG میباشدحرکت مابین 250 تا 300 ریسک پذیران خرید درمحدوده پاینی قیمت و گذر از 300 سیگنال رشد تا 400 تومان را می دهد که فاز اول ان 330خواهد بود.

شاخص گروه فلزات با گذر از مقاومت  تاریخی 37395 فاز رشد جدیدی را آغاز نموده که لیدر آن فولاد و سپس مس خواهد بود هر دو نماد فاز رشد به خود گرفته اند فولاد حرکت به 400 و اهداف بالاتر و مس 420تا450 تومان.
در این بین بحث تعدیل سود ذوب نیز مطرح شده است که به کل گروه کمک می کند.
در فولاد مبارکه افزایش تولید و فروش هرمزگان و تاثیری پذیری زا سود آن جدی است .
فخوز نیز امادگی تعدیل و توقف را دارد سهم نیاز به روان تر شدن قیمت که چاره آن هم افزایش سرمایه میباشد رادارد که تا پایان سال اعلام خواهد شد پیش از این مجوز 135درصدی صادر شده بود.

در نماد بترانس  گفته می شود احتمال  تغییرات مدیریتی جدی شده است و عرضه هایی که از سوی صباتامین سینافرایند و توسعه ملی می باشد در همین راستا است .
گفته می شود تغییرات در گروه توسعه ملی که مدت یکسال بصورت سرپرستی اداره می شد نیز در شرف است  ، شنیده ها از واگذاری شرکت ترانس پست و انحلال شرکت فاوا صنعت حکایت دارد ، در سایر شنیده های بازاری نیز گفته می شود شرکت بازرگانی ایران ترانسفو در شرف تغییر ساختار کاری و ادغام با موسسه تحقیقات می باشد.

فخوز شمش رادر  3ماهه دوم 17315 و میانگین فروش 16900 ریال می باشد این شرایط طبق فرمول قیمت گذاری با فخوز جو روانی و رشد فروش را برای دو نماد به همراه دارد.
از سوی دیگر عرضه فولاد ارفع و افزایش سرمایه در چادرملو سهم را بالا خواهد کشید .هر دو نماد در گزارش 6ماهه و با تعدیل زیر 20 درصد مواجه می باشند.

در این نماد بحث فروش بلوکی مطرح است  که با مخالفت وزیر روبرو شده است از سوی دیگر در ایران خودرو شنیده میشود با برطرف شدن مشکل در تولید 206 اماده عرضه وسیع ان در بازار می باشد.
گزارش 6ماهه نیز نباید انتظار مثبتی داشت و گزارشها منفی میتواند باشد.

راه اندازی واحد بنزین سازی از یک سو ، خبر افزایش سرمایه 100 درصدی از سوی دیگر و انتظار گزارش مثبت 6ماهه این در حالی است که در شبریز گفته میشود این نماد خریدار پتروشیمی تبریز و بلوک 10.84 درصدی آن از تجارت می باشد.
شبریز پیش از این 55.66درصد پتروشیمی تبریز را به قیمت 4101 ریال خریداری کرده بود.

شبریز با برخورد به قیمت 27600 ریال در یک موقعیت تاریخی قراردارد گذر از این فاز رشد جدیدی را آغاز میکند که تا محدوده 3300-3400 در فاز اول ادامه خواهد داشت.

ارزش معاملات    3536 میلیارد ریال

حجم معاملات    754  میلیون عدد

 

$$$            3030 (14:30)

…پر سود باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیخرید و فروش در این 3 سهم
نوشته بعدیآذراب و افزایش سرمایه …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

4 نظرها

  1. سلام.اگه ممکنه نظرتونو در مورد رمپنا بگید.من کل پولمو رمپنا 700 گرفتم.خواهشا
    ممنون

    • مپنا در 720-740 تومان باند مقاومتی دارد.چنانچه از آن به بالا عبور کند احتمال رشد تا به حوالی 900 تومان وجود دارد.چنانچه نتواند از آن به بالا عبور کند احتمال افت به 645 وجود خواهد داشتواگر بالای 640 بماند هنوز هم هدف حوالی 900 تومان برقرار است اما اگر به 640 نفوذ کرد دیگر هدف سهم از بین رفته و روند تغییر کرده است.

Comments are closed.