بر بام بازار سه شنبه 11 تیر ماه…

252
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 11 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 2Rating:

 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

خب دوستان انگار به پایان آمد این دفتر مثبت خوردن های قریب به هزار شاخص.همانطور که دیروز عرض کردم شاخص امروز و احتمالا فردا را به همین رنگ سپری خواهد کرد.این فرصت خرید را برای بسیاری از سهام فراهم خواهد کرد.در ابتدای صبح امروز مطلبی را نقل کردم که حاوی نکات خوبی بود.امیدوارم مطالعه کرده باشید.انتظارم برای شاخص فرسایش تا 5 جولای است.

ارزش معاملات   3,832.83  میلیارد ریال

حجم معاملات      1.09 میلیارد عدد

 

 $$$                 3380

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

در گروه خودرو وضع نامتعادلی را مشاهده می کنیم.انگار آنهایی که قبلا مورد اقبال نبودند اکنون بهتر شده اند.لیزینگ با اقبال بهتری روبروست.خودرو و خساپا به منفی چهار هم رسیدند.خودرو با صف سنگینی از نوع فروش روبروست.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

گروه همچنان با اقبال روبروست.این ماه خبر های خوب برای گروه پشت سر هم ظاهر شد و انگیزه ی مضاعفی را ایجاد کرده است.تمام اعضا با مثبت بالا به کارشان پایان دادند.

*گروه قند و نبات

در خصوص یک قندی دیروز مطالب در سایت اضافه کردم که امروز به کار می آمد.دلایل خوبی برای رشد گروه در آینده وجود دارد.اما مطمئن ترین گروه برای امروز با توجه به رفتار بازار،قندی ها بودند.

*گروه دارو

این گروه هم گفتن ندارد.با عدم تعلق ارز مرجع به واردات این گروه شاهد استقبال از رشد در صورت های مالی این اعضا نیز خواهیم بود.

*گروه رایانه

گروهی که اخیرا نامحسوس از جای خویش بلند شده است و به واسطه ی گزارش هایشان مجموعا تحرکات مناسبی از خود نشان دادند به طوری که رانفور و مرقام و سیستم از برترین های امروز بودند.

*گروه بانکـی ،

در این گروه با توجه به رشد اخیر،انتظارات در خصوص افزایش عرضه شدت گرفت.پیش بینی شخصی این است که اگر خبر خوبی در خصوص سود سپرده یا اتفاق جدیدی از سوی بانک مرکزی صورت نگیرد به کمای صغری می روند.این گروه را نمی توان با پشتوانه دید.چرا که دولت تدبیر و امید هنوز کار خود را شروع نکرده است.

*گروه ساختمان

در  گروه ساختمانی فعلا به جز چند نماد + ثنوسا که جهت فروش زمینش استقبال شد،شاهد نوسانگیری هم بودیم.

*در گروه پتروشیمی

نقل قول:گزارش 3ماهه کرماشا به گونه ای اعلام شده که مطمئنا در حداقل انتظار بازار نیز نبود
کرماشا در 3ماهه 469ریال معادل 25درصد از سود 1900ریالی را پوشش داد که نسبه به 3ماهه مشابه 91 12درصد کاهش را نشان میدهد.شرکت 12درصد از از فروش براوردی را محقق نموده که همین امر یک نکته است که با پوشش 12درصدی 25درصد سود را پوشش داده!! که این خود یک نکته تعدیلی قابل توجه در گزارشات آتی محسوب میشود.
اما روند قیمتی سهم با این گزارش دچار شوک روانی خواهد داشت و افتی را تا محدودا 780تومان میتواند به خود و به گروه وابسته تحمیل کند.می خواهیم از این به بعد حواسمان را بیشتر به شپدیس جلب کنیم.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

گفته شده در خصوص محدوده 600 محدوده قیمتی مناسبی برای ومعادن خواهد بود.

نقل قول:دیروز در بورس کالا در عین حال که تقاضا به نسبت برای خرید محصولات فملی افزایش یافته بود اما شاهد کاهش 3درصدی کاتد و مفتول نیز بودیم .از سوی دیگر سیگنال هایی مبنی بر افزایش قیمت های جهانی و مس نیز صادر شده که انتظار میرود در هفته های پیش رو نماد فملی نیز بعد از مدت ها روند بهتری به خود بگیرد.قبلا در خصوص فملی اشاراتی داشتم.اکنون با این خبر بیشتر آن را مد نظر بگیرید.در سایر نماد های اصلی و لیدر شاهد افت قیمتی هستیم که این هم فرصتیست…

*در خصوص پالایشگاهی ها

شبریز امروز با بالاترین تاثیر بر روی گروهش از درصد های منفی به مثبت هم سرک کشید و در نهایت مثبت نیز بسته شد.این وضعیت شبریز تا حدودی هم منجر به تغییر وضعیت شراز نیز گشت.

*گروه تجهیزاتی

امروز،روز این گروه بود.حفاری از یک طرف بازگشایی خوبی را رقم زد و مپنا هم گفتن نداشت.این گونه معامله شدن مپنا شاید خبری می دهد.86 میلیون و در انتها صف خرید.اگر دولت معوقات این ها را بدهد احتمالا مثل گروه سیمان نتوان کنترلشان کرد.

bashgah-banner
نوشته قبلیقندی ها در تکاپوی قیمتی ….
نوشته بعدیدیران و یک نقطه ی مهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

13 نظرها

نطر گذاشتن