بر بام بازار سه شنبه 12 آذر ماه…

258
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 12 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 3Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

دوستان امروز و در واقع این هفته را می توان جنجال برانگیزترین هفته ها نامید.نکته ای که حائز اهمیت است این بود که بازار به شدت به اخبار حواشی حساس شده است.در واقع بازار علاقه دارد خودش تحلیل کند و در زمان افشای خبری فشار خرید یا فروش ایجاد کند.

در چنین بازاری که بازار خوکی و گوسفندی نام دارد بسیار مراقب باشید.روند بانک ها را ببنید که چگونه یک روز در میان سبز و قرمز می شوند.همه ی این عوامل نشان از تشنج و روان پریشی سرمایه گذاران دارد.یک عاملی که این موضوع را سبب می شود نیاز به کسب بازدهی در دوران طلایی بورس است.از طرفی هم شاخص را داریم که گمانه هایی از اتلاف وقت در رفتار خود دارد که برآیند این دو عامل تحلیل را کمرنگ کرده است.

اخبار حائز اهمیت در سایر رسانه ها

 

سخنگوی سازمان بورس اوراق بهادار از امکان تجدیدنظر در کارمزد معاملات سهام با توجه به افزایش دفعات و متوسط ارزش معاملات روزانه خبر داد و گفت: ابطال واگذاری پتروشیمی های خلیج فارس در کمیته ۳ جانبه بررسی و پیشنهادات اصلاحی به شورای رقابت داده شد.معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با پیش‌بینی آینده روشن اقتصادی در سال آینده از کاهش تورم به ۲۵ درصد تا پایان سال ۱۳۹۲ خبر داد. نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور در گفتگویی به هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: خوشه بندی و تقسیم بندی دهک های جامعه یک کار پردردسر و بسیار پیچیده با عواقب بسیار زیاد است.ولی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها می توانیم مجدد گروه های هدف را تعریف کنیم. رئیس کل بانک مرکزی خبر داد یکسان‌سازی نرخ ارز از نیمه دوم سال ۹۳ اجرایی خواهد شد. با قطعیت حکم صادره از سوی دادگاه اتحادیه اروپایی  مبنی بر لغو تحریم شرکت کشتیرانی ، مسیر طرح دعوی جهت جبران خسارت ناشی از تحریم‌های یک‌جانبه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هموار شد. امیرعباس سلطانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در بخش برق به صورت خودجوش تعرفه گران شده است گفت: در قبض‌ها هر سری مبلغی بدون مجوز شورای اقتصاد و بدون مجوز مجلس افزوده می‌شود؛ که با توجه به افزایش تعرفه حق انشعاب و قیمت‌ها در بخش آب و برق کمیته‌ای برای پیگیری موضوع تشکیل شده است. معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از تدوین و ابلاغ نظام‌نامه صادرات برق توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: این نظام‌نامه چگونگی آغاز فروش برق توسط بخش خصوصی است.

بازار ارز

در بازار این روز نرخ دلار به 2950 تومان رسید . نرخ مرجع بانک مرکزی نیز به 24815 ریال اعلام شد .

بازارهای جهانی :  در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت مس و برخی دیگر از فلزات اساسی کاهش یافته است. زیرا گزارش‌هایی که از وضعیت فعالیت‌های کارخانه‌ای در منطقه یورو و چین منتشر شده چندان امیدبخش نبوده است. بر این اساس قیمت هر اونس طلا با کاهش به 1220 و هر بشکه نفت خام WTI و برنت به 93.89 و 111.56 دلار رسیدند از سوی دیگر در بازار لندن نیر قیمت مس با ادامه کاهش از تحولات مسائل اقتصادی حوزه یورو به 6963 ، روی 1854 و سرب به 2042 دلار رسید.

بازار سه شنبه

برای بازار روز سه شنبه همانند روز های گذشته انتظار بازار تحت تاثیر تحولات و اخبار بودجه 93 داریم. همان گونه که اعلام نموده بودیم بازار سه شنبه و چهارشنبه بازار حائز اهمیت و همراه با افزاش عرضه ها در گروه های خودرو پتروشیمی و بانک خواهد بود ، از سوی دیگر بحث هدفمندی یارانه ها به عنوان یک چالش برای برخی سرمایه گذاران مطرح شده است ، در این بین گفته می شود هدفندی یارانه های با افزایش 40 درصدی همراه خواهد شد اما به نظر میرسد اجرای آن بیش از آنکه صنایع را در این دوره متضرر سازد منتفع خواهد ساخت . در هر حال بازار روز سه شنبه با خبر خارج شدن از تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی بازاری متعادل میدانیم که میتواند شرایط پتروشیمی را بهبود بخشد .در گروه فلزات اساسی نیز معاملات مس و فولاد میتواند در تصمیم گیری سرمایه کذاران برای برگشت گروه نیز موثر واقع شود. در پایان بررسی ها نشان می دهد در صورتی که شاخص با اصلاح موقت روبرو شود این استراحت حداقل تا 81هزار واحد میتواند ادامه داشته باشد.

** شنیده شده **

شنیده ها شده با افزایش تولید و نرخ فروش محصولات در کهمدا ،این شرکت ارزنده بطری ساز شیشه ای، توانایی تعدیل مثبت درآمد هر سهم از 1293 ریال به 2500 ریال در سالجاری و سال آینده را بدست آورده و برخی از حقوقی های بازار در حال جمع آوری سهم هستند.

شنیده شده تعدیل مثبت انتظاری در انتظار وپخش است این شرکت هلدینگ سرمایه گذاری که پرتفوی ارزشمندی از چند سهم ارزنده دارویی را در ترکیب خود دارد، توانایی تعدیل مثبت درآمد از مبلغ 2061 ریال فعلی به 2500 ریال را دارد. از دیگر سو، افزایش خالص ارزش داراییهای هر سهم وپخش به 2550 تومان رسیده و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 80 درصدی ناو را فراهم ساخته است.

** گفته شده **

فولاد دیروز در بورس کالا بالغ بر 140 میلیارد تومان انواع ورق را به فروش رساند که رقم بسیار جالبی میباشد انتظار می رود با بهبود تولید خودروسازان تقاضا برای خرید ورق افزایش یابد و شاهد شرایط مناسبی از فولاد باشیم در این نماد گفته میشود در گزارش 9ماهه با تعدیل 10 درصدی روبرو خواهد شد.
با گذر از محدوده 450 هدف بعدی را 470 قرار میدهیم که در نمودار تعدیل شده به عنوان مقاومت قیمت تاریخی به حساب میآید .
البته انتظار ما گذر از محدوده 470 و رسیدن به هدف 530 میباشد. که در صورت تحقق بازدهی 15 درصدی را در پیش خواهیم داشت.

لغو تحریم شرکت کشتیرانی قطعی شد و این شرکت با توجه به وضع تحریم های یک جانبه اقامه دعوی و شکایت نموده است حال با این شرایط انتظار بهبود روند حکشتی را در ادامه ی بازار داریم.

** اما بررسی گروه ها:

*گروه خودرو و لیزینگ

این بار شاهد بلعیده شدن بسیاری از صفوف خرید و تقاضا در بسیاری از نماد های گروه بودیم.برای کوتاه مدتی ها که هیچ اما برای میان مدتی ها آرزوی سود های خوبی را داریم.در این گروه اخیرا از خپارس و روند سود سازی اش شنیده می شود.این همه رنگ قرمز در گروه صنعت نتوانست ورنا که از فروش ایران خودرو اش منصرف شده بود را بلرزاند.

*سیمانی ها

دوستان همچنان بر سغرب و سدور و سهگمت مصریم.احتمال می دهم گروه این چند روز را کمی اذیت کند.شاید برای کسانی که ریسک را دوست ندارند پیشنهادمان خروج موقت باشد.

*گروه بانک

در خصوص این گروه صحبتی نداریم.ای کاش منفی های دو سه روزه انها را آرام کند که قطعا راه درمان این مثبت و منفی های بی تحلیل و خبری همین خواهد بود.خیلی علاقه داریم که پاسارگاد 270 و تجارت 320 تومانی را زیارت کنیم.شاخص گروه با دو مانع روبروست.یکی خط روند و یکی احتمال پایان موج 3.در هر صورت معتقدم اگر این شاخص اصلاح زمانی-قیمتی نداشته باشد،کج دار و مریض بالا رفته و ریسک معامله را در خود هضم نخواهد کرد.در بین بانک ها تجارت ظاهرا داغ تر از بقیه ظاهر شده است.

*گروه پالایشگاه

این گروه اعضایی دارد که همه در اشباع فروش و حمایتند.خبری اگر از خانه ی ملت بیرون بیایند که این گروه را آباد کند قطعا این ها نیز سهامدارانشان را آباد خواهند کرد.نکته ی حائز اهمیت در گروه انتظار اعضای ان در خصوص درز خبری اخیر است.نکته ی  دیگری که می توان عنوان نمود این است که بزرگان بازار معتقدند که گروه برای سال بعد حرفی مانند امسال نخواهد داشت.

*گروه پتروشیمی

این گروه از جمله گروه هایی است که سال بعد را با داده های امروز به نام خود سند خواهد زد.نرخ خوراک از مهمترین عامل خرید و فروش است.مترصد بمانید و یاد آوری کنید که برخی از انها را تحت نظر قرار بدهیم.

نوسان های 5 درصدی این سهم…

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبررسی یک سهم 5 درصدی…
نوشته بعدیبررسی دقیق نماد قچار
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن