بر بام بازار سه شنبه 12 شهریور ماه…

228
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 12 شهریور ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 3Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

بازار بعد از تعطیلات با انرژی خوبی پذیرای تقاضا بود.اما رفته رفته می توان گفت از ساعات میانی این تقاضا ها محو شدند و در برخی نماد ها شاهد صف فروش هم بودیم.نمی دانم درست است یا نه اما شنیده شده است که جنگنده های آمریکا اقدام به سوخت گیری جدیدی کرده اند.خودمانی تر بگوییم این جنگنده ها امروز بنزین زده اند و این خبر دوباره تشنج را به یاد بازار انداخت.

در مجموع این عواطفی که سهامداران در رفتار خود به کار می برند سبب ساز ریزش 94 واحدی دماسنج شده است.

ارزش معاملات    1156 میلیارد ریال

حجم معاملات    350  میلیون عدد

 

$$$            3235 (13:30)

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

یکه تازی خلنت مبارک سهامدارانشان.تنها نماد مثبت و امیدوار کننده ی بازار همین شرکت است که حس غرور آفرینی را به دارندگان در این آشفته بازار هدیه کرده است.تنها چیزی که می توانم در خصوص این نماد بگویم رشد عمودی آن است که بعید می دانم ادامه دار باشد.

در خصوص سایر نماد ها فعلا از خساپا شنیده شده که بابت فروش یکی از دارایی های ثابتش می تواند تا آخر سال 300 ریال سود را محقق کند.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

بحث این گروه بحث جدیدی نیست.شاخص این گروه به نقاط قوث حساسی رسیده که سرنوشت را در دست گرفته است یا بر خواهند گشت یا واقعا بر خواهند گشت!

در بین این گروه خبر های خوبی از سفارس مبنی بر ایجاد فعالیت های جدید و توسعه ای در عراق به گوش رسیده است.

*گروه بانکـی ،

خب انصار بابت افرایش سرمایه ای که در راه دارد حدود 50% و از محل مطالبات و آورده با اقبال خوبی مواجه شده است.باقی بانک ها فقط سرمایه است که بهتر معامله می شود.البته کار آفرین کم وبیش چشمک های مثبتی هم می زد.در کل می توانیم بگوییم با عایت حدود ضرر نگهداری کنید.

*در گروه موادغذایی

در خصوص این گروه نگاهها فعلا به سمت میان مدت معطوف شود بهتر است.این نرخ از مرجع از جذابیت شان کاهید.اما نگاهی به مهرام و غاذر و غبشهر خالی از لطف نخواهد بود.

*در گروه کاشی و سرامیک

فعلا در این گروه صحبت از امکان افزایش سود آوری در خصوص افزایش نرخ شان وجود دارد اما باید دید که این دستورالعمل کی اجرایی می گردد.باید دانست در این بین با این وجود که کسرا منفی سنگینی می خورد در روند صعودی است.امروز در خصوص کهرام هم خبر های خوبی منتشر شد.

*در گروه پتروشیمی

گروه پتروشیمی با این خبر که صادرات متانول در بازار افزایش نرخ داشته است رشد خوبی را تجربه کرده اند.در این بین اگر بخواهیم به تولید کنندگان این محصول اشاره کنیم می توان به زاگرس و خارک و فناوران اشاره کرد.

*در گروه فلزات

گروه فلزات با توجه به دو خبر زیر رشد خوبی داشته اند:

1-     عدم افزایش نرخ حامل های انرژی

2-     رشد نرخ فلزات

ذوب و فولاد و معادن را می توانید برای فرزندان خود با خیال راحت بخرید.

 وآتی نیز احتمالا با یک منفی دیگر موجبات رشد تقاضا را برای خود را فراهم می کند.و در خصوص شاوان هم دیدیم که معاملات باطل شد.از ابتدا هم مشخص بود این دامنه ی 50% برای سهم اشتباه است.اما توصیه ما به شمابرای دید کوتاه مدت 1500-میان مدت 2200 و بلند مدت 3000 تومان

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیچشم انداز بازار
نوشته بعدیشاخص فلزات اساسی-لاستیک و بانکها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

14 نظرها

نطر گذاشتن