بر بام بازار سه شنبه 14 آذر…

252
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 14 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 4Rating:

 

سلام عزیزان


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد  57.71 واحدی همچنان لب مرز 00033 واحدی است و حتی المقدور منفی نشد. فولاد شبندر فملی کچاد اخابر خودرو کرماشا از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد اندک 0.17 درصدی شاخص شدند.شاخص درجا زد.پیش بینی ها از حمایت سرجایش است.وضعیت تکنیکی جاری شاخص در سایت موجود است.شاخص در محدوده ی معین شده گویا منتظر اتفاقیست که برود یا بماند.نزدیکترین مقاومت محتمل را 33350 فرض میکنیم.اگر برود در مرحله ی اول دل به 34 و 35 خواهیم بست.

 

ارزش معاملات نیز به 1,289.842 B رسیده است.

عدد شاخص 33,073.40 واحد.

 

نرخ $ اندکی افزایش داشته است.

عده ای از مترصد بودن بازار در خصوص وضعیت سیاسی اخیر صحبت میکنند.

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، این گروه فعلا تحرکات خاصی ندارد.امیدواریم عزیزانی که مطلب دیروز یا همان مستند چند خطی از گزارش تلویزیونی را دیروز خوانده اند در معاملات خود بهتر عمل کنند، دوستانی هم که نخوانده اند میتوانند به گزارش 13 آذر نگاهی بیاندازند.

خودرو خاور خمحرکه خمحور خکار خزامیا خبهمن ختوقا خاذین خپارس و خرینگ همگی در درصد منفی و بعضا صف فروش بسته شدند.

بهترین عملکرد را از خفناور خکاوه و خبهمن میبینیم.

این گروه فعلا هیچ دلیل غیر سیستماتیک برای حرکت ندارد.

 

لیزینگی ها  هم مانند دیروزند : در بین این گروه ولغدر صف خرید سنگینی دارد و ولصنم نیز مثبت بسته شده است.

 

*گروه بانکی  امروز سمایه سومین روز منفی را از دوسوم پایانی بازار بر دوش کشید و درمنفی بالا بسته شد. وکار برخلاف دیروز مثبت است. انصار نوین تجارت در منفی. وبملت وکار وپارس و در صدر آنها بانک دی در مثبت معامله شدند.

*در  ساختمانیها به ترتیب وتوس  وساخت ثشرق آ س پ عملکرد بهتری نشان دادند.ثتران منفی بود. ثنوسا هم مثل دیروز صف فروش دارد. .ثامان نسبت به مقاومتش به شکل صف فروش حساسیت نشان داده.. ثباغ ثشاهد ثاخت ثاباد متعادل رو به پایین.

گمانه هایی مبنی بر ثبات قیمتی و تمایل به افت در مسکن وجود دارد.

 

*در گروه سرمایه گذاری  ابتدا وبوعلی  پس از سه روز منفی در صدر و وبانک در درصد خوبی بسته شدند.وصندوق  بازهم منفی شد.وتوشه صف فروش گرفته..ملت دیگر صف خرید ندارد اما مثبت بسته شده.و صنعت هم اندکی مثبت بود. بقیه اعضا هم کمو بیش منفی بودند.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

قپیرا  که به خاطر گزارشش خوش آب و رنگ شده و درصد کامل را از آن خود کرده بود امروز رنگ باخت و اندکی منفی شد. همینطور قنیشا و قهکمت نیز منفی بودند.قشیر قزوین قشرین قلرست و قشکر منفی سنگینی خورده اند.

 

در گروه موادغذایی  امروز همه ی اعضا تقریبا صف فروش در منفی کامل.

 

* در گروه کاشی و سرامیک  دیروز در موردشان کمی بد نوشتم و امروز کمی اثر کرد! کساوه کهرام و کترام در صدر هستند و بقیه هم کم وبیش مثبت.این گروه مدتی بود که درجا میزد البته درجا به سمت پایین احتمالا رسیدن به قیمت های پایین آنها را کمی جذاب کند.

*گروه سیمانی ها  هم کم وبیش نوسانیند.سقاین سکرما سکارون سهرمز بهتر از بقیه بودند و سفارس و سغرب از دیروز رنگ باختند. شاید سغرب استراحت دارد اما شخصا استراحت را با صف فروش چندان سازگار نمیبینم.و بقیه منفی و مثبت در درصد های معمولی.(0.5 تا 2.00)

 

*در گروه پتروشیمی  عموما ترجیح داشتند کمی نفسگیری کنند که فرصت خرید محسوب میشود،فعلا بزرگان این صنعت بی حالند.اما در این بین شمواد شیراز شسینا شفارس و شلعاب همچنان به جلو.شسینا معاملات عجیبی دارد در کمتر از 60روز غیر کاری 124% بازدهی داشته! اما گویا از درجه ی نقدشوندگی پایینی برخوردار است.

زاگرس کمی متعادل شد.شدوص پس از دو روز رنگ باخته.

گفته شده بورس کالا قرار است هوای اینها را داشته باشدحالا ببینیم چه خواهد شد.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  در کانی ها ابتدا کمنگنز (درصد کامل) و در رتبه های بعد کچاد و کروی(کروی درگیر معدن انگوران است) خوب ظاهر شدند بقیه ی کانی ها منفی و متعادل به جز کاما که منفی بالایی خورده است.فاسمین فسرب فرآور فایرا فخوز وتوکا  برخلاف دیروز جالب ظاهر نشدند، فلوله فنورد فروس فملی فولاد امروز هم در درصد مثبت بسته شدند،انگار فولاد افت قیمت نداشته است، فخاس با توجه به درجه ی پایین نقدشوندگی در 90 روز غیر معاملاتی 62% بازدهی داشته.

امروز برای زنگان معاملات 408,858 تایی را داشتیم  2 میلیون متقاضی در 302.

در چین تقاضا برای فلزات رو افزایش بوده است.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  امروز شنفت بسته شد.شبندر با 6 میلیون صف در درصد کامل عرصه را ترک کرد.

شبریز نسبت به دیروز صف خریدش دوبرابر شده است.اما این که متناسب با حجم مبنا معامله نمی شود آدم را دلسرد میکند.

 

*در گروه برقی  بترانس بموتو بشهاب از وضعیت بهتری برخوردار بودند.در ایامی هستیم که معاملات بلوکی بترانس تاثیر خوبی بر آن گذاشته البته رسیدن به نزدیکترین حمایت خود و فیبو اکسپنشن 50% رالی قبلی نیز به سهم کمک کردند،اما این بلوک مورد شکایت واقع شده است که موجبات ریسک را فراهم آورده.بکام و بسوئیچ منفی بسته شدند.

 

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  به جز حتوکا نسبت به دیروز رنگ عوض کرد و منفی خورد.حتاید دومین روز منفی خود را پس از مثبت های پیاپی گذراند.حپترو حفارس در منفی بالا.

رتکو تنها دو روز سبز رنگ داشت و امروز را منفی گذراند،صف مپنا به 7 میلیون رسیده اما مثبت اندکی خورده است.

 

حفاری در محدوده ی اشباع است و دو سه روزیست که حواشی آن تقلا میکند.روزی مثبت و روزی منفی.امروزش را به مثبت رضایت داد،ظاهرا به 23% فیبو ریتریسمنت واکنش نشان داد.

فاراک  امروز از پول بک روندش بازگشت و  فاذر   نیز مانند حفاری عمل کرد و به تارگت های محتمل رسیده(نمودار در سایت هست).

*گروه رایانه در این گروه فقط رتاپ نسبتا خوب بود.

*در گروه لاستیک و پلاستیک وضعیت متعادل رو به بالاست.پاسا دارای صف خرید و پکرمان  و پتایر نسبت به دیروز منفی و صف فروش.

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain, No Gain

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن