بر بام بازار سه شنبه 15 بهمن ماه…

227
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 15 بهمن ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Feb 4Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

دوستان امروز بازار با امید و اقتدار به میدان آمد.اما رفته رفته همانطور که با اوج گیری خودرو و گروهش رشد دیروز و جمع شدن صفوف فروش محرز شد،امروزم با همین خودرو و گروهش بازار ریزشی و عدم اعتماد حاصل شد.در هر صورت این را می تونم بگویم که همه چیز به 86000 بستگی دارد.آخر شاخص هم باشد برای 77000.

شاید ورود سرمایه گذاران خارجی و اخبار خوب (که قبلا هم وجود می داشت) و البته جشن های انقلابی توجیه ای برای نوسانات سبز باشد.در کل به نظرم همه در پی نوسانگیری هستند.عده ای هم برای صندوق در حال جمع آوری صفوف فروش و خرید های منفی….

این روزها توصیه این است که به دنبال سهم های پدر ومادر دار بروید.

مهمترین اخبار امروز

علی طیب نیا در دیدار با شورای عالی حسابداران رسمی مهم ترین اولویت دولت را بازگرداندن اعتماد و اطمینان عمومی به اقتصاد کشور اعلام کرد و گفت: اقتصاد کشور در شرایط رکود قرار دارد و تمرکز کنونی دولت نیز بر افزایش تولید و ثروت آفرینی است.وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: در زمینه مبارزه با تورم موفقیت های خوبی حاصل شده و روند رشد تورم ماهانه از ۳.۵ تا ۴ درصد در آذرماه به نیم درصد کاهش یافته است.طیب نیا افزود: توفیق در کاهش تورم زمانی حاصل می شود که عمده تلاش های دولت باید صرف برگرداندن رونق و به حرکت درآوردن تولید شود. وی بازگشت اعتماد و اطمینان عمومی به اقتصاد را زمینه ساز رشد تولید و سرمایه گذاری در کشور دانست و بیان داشت: رشد سرمایه گذاری و تولید در کشور بدون سرمایه اجتماعی ممکن نیست و نتیجه و ثمره سرمایه اجتماعی نیز اعتماد و اطمینان کلی اقتصاد کشور است.

در جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس و در ادامه بررسی بخش های درآمدی لایحه بودجه نمایندگان مجلس مقرر کردند که بدهی دولت به بانک ها از طریق منابعی که بانک ها از صندوق ذخیره ارزی به بخش های خصوصی در سال 93تسهیلات داده اند تسویه می شود بر این اساس نمایندگان مجلس مقرر کردند صد درصد منابعی که از حساب ذخیره ارزی به عاملیت بانک های دولتی صرف اعطای تسهیلات به بخش های خصوصی و تعاونی شده است و در سال 93وصول می شود بابت تسویه بدهی دولت به این بانک ها لحاظ می گردد و مبالغ مازاد بر آن به حساب افزایش سرمایه دولت در بانک های مربوط منظور می شود.

شنیده های بازار:

شرکت صنایع شیمیایی سینا:شنیده شده بلوک 20 درصدی سهام شرکت صنایع شیمیایی سینا بزودی برای فروش آگهی خواهد شد. گفته می شود قیمت پایه هر سهم “شسینا” در این معامله “قیمت تابلو بعلاوه 20درصد به شرط آنکه از 2000 تومان کمتر نباشد” تعیین شده است. شسینا بزرگترین تولید کننده محصولات پایین دست پتروشیمی شامل فرمالین و هگزامین،رزین و پارافرمالدئید می باشد. پارافرمالدئید محصول انحصاری این شرکت در خاورمیانه می باشد. لازم به ذکر است با توجه به احداث پتروصنعت گامرون با فعالیتی مشابه به فعالیت شسینا با هرینه ی بیش از هشتصد میلیارد ریال در سال جاری که ظرفیت تولید یک سوم شسینا را دارد، ارزش جایگزینی شرکت صنایع شیمیایی سینا بیش از یک هزار و پانصد میلیارد ریال برآورد می شود.

بلوک پارسیان:شایعاتی مبنی بر تعویق فروش بلوک پارسیان توسط ایران خودرو در بازار پیچیده که یکی از دلایل افزایش عرضه ها در این گروه است.گفته می شود وصندوق نیز به مشتریان بلوک پارسیان اضافه شده است.

شنیده ها حکایت از برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی بیمه ملت و قابلیت تعدیل مثبت 20 درصدی سود هر سهم در گزارش 12 ماهه دارند.

شنیده ها حکایت از اجرای طرح توسعه و پروژه جی 3 و 4در شرکت همراه اول در سال آینده و قابلیت تحقق سود 1200 تومانی هر سهم با توجه به اثرات مطلوب طرحها دارند.

شنیده ها حکایت از اثر پذیری مثبت اخابر از تحولات همراه اول در سال آتی  و پیشبرد پروژه های جی 3 و جی4 دارند.

**دوستان قولی داده بودم برای معرفی سهم های میان و بلند مدتی به عنوان استراتژی خرید سهام مطمئن در بازاری غیر مطمئن:

اولین سهمی که معرفی می کنم پاسارگاد است.این سهم به دلیل داشتن زیرمجموعه ای به نام میدکو و تحقق 60-65 تومان سود تا پایان سال و هدف 430 تومانی باشد برای میان مدتی ها تا رشد خوبی را از پایان سال و سال بعد داشته باشیم.

دومین سهم فردا معرفی می شود…

پیروز باشید :…

bashgah-banner

16 نظرها

  1. جناب عباس زاده عزیز، امیدورارم سهمایی که پیشنهاد میدهید مثل شبریز نشه…
    چندماهه پیش اینهمه رو خرید شبریز تاکید داشتی، یادتون میاد هرروز آخر بربام بازار تاکید به خرید داشتی
    میدونم بنیاد خیلی خوبی داره، منم چندماهه باهاش سوختمو ساختم، روز به روز پایین میاد الانم که بازار اینجوری شده
    بازا همینه میدونم، ازشما دلگیرم که چرا شمایی که اینمه رو سهم تاکید داشتی و افرادی امثال من که به شما و سایت خوبتان اعتماد داریم دیگه حرفی از شبریز تو گزارشات بربام بازار نمیزنی…
    درکل ممنون به خاطر بربام بازارای خوبت

  2. سلام جناب عباس زاده ی عزیز. ببخشید سوالی داشتم که اگر پاسخ دهید واقعا ممنون خواهم شد. من تقریبا همه ی سهمهای سبدم رو توی ضررم اما خبهمن، خزامیا و وساخت این وسط واقعا قوز بالای قوز شده اند و شورش را درآورده اند. مخصوصا وساخت که علیرغم بوقچیهای خیلی خوبی و صاحب نامی که دارد، از سمبلهای سهام بی پدر مادر و بی صاحاب است! (من نمیدانم این سهم با سود 5 تومن در سال، چطوری رویش شده تا این قیمت بالا برود!!!). شما جای من باشید با این سه سهم چه میکنید؟ خبهمن:خرید 332 تومان (24.4 درصد ضرر)، خزامیا (16.5 درصد ضرر) و وساخت: خرید 584 تومان (22.8 درصد ضرر). به حدی ناراحت و اعصاب داغون هستم که اصلا توان تصمیم گیری ندارم. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید. ممنونم از لطف شما.

نطر گذاشتن