بر بام بازار سه شنبه 15 مرداد ماه…

236
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 15 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 6Rating:

 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

به نقل از همشهری وزیر پیشنهادی نفت برنامه کوتاه‌مدت خود را ناظر بر شرایط ویژه و تحریم‌های تحمیلی نوشته که به گفته او باید به فوریت اجرایی شود و کاستن از شدت تحریم‌ها را در گرو تحقق اهداف کلان پیش‌بینی شده عنوان کرده است.

خبر گذاری فارس اعلام داشت مدیرعامل پتروشیمی مارون از مهار حریق ناشی از حادثه خط لوله گاز پتروشیمی مارون خبر داد و گفت: همکاران ما برای تعمیر آن وارد عمل شده‌اند و انشالله فردا این خط لوله به سرویس باز می‌گردد.

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

در این گروه ب توجه به افت دلار اوضاع بهتر شد.خفناور را طبق اعلام دیروز برایش حمایت متصور شدیم.در نمودار ماهانه ی خودرو امید و انگیزه به چشم می خورد.اظهارات در خصوص خمحور و ولیز مثبت است اما منفی دارند.در خصوص وایران می توان گفت اصلاح سهم طول کشیده اما هدف 160 و 190 تومانی زیر سر دارد.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

در خصوص گروه سیمان گفته بودیم که بعد ماه مبارک انتظارات برای افزایش نرخ افزایش یافته و این امر گروه را تقویت خواهد کرد.شاید بتوانیم بگوییم که سیمانی ها از دید نموداری تراکمی هستند.این به معنی انتظار نمودار برای خبر یا محرکی برای تعیین مسیر است.سفارس سپاها می توانند خوب ظاهر شوند.

*گروه قند و نبات

بالاخره خبر های خوب و امیدوار کننده وارد گروه شد.امروز اعلام شده شکر دیگر کالای اساسی نیست.با این وجود ارز مرجع نمیگیرند و وارداتشان مختل شده و تقاضا برای داخلی ها افزایش خواهد یافت.مذاکرات نیز جهت افزایش قیمت در حال قوت گرفتن است.برای لرستان اهداف خوبی مد نظر است.

*گروه بانکـی ،

واقعا باید به سهامداران پست بانک تبریک گفت.این بانک رشد خوبی را پس از شکست روند نزولی اش در پی گرفت.انصار نیز گویا گره ی معاملات بلوکی اش از بین رفته و نفسی کشیده است.نمودار انصار در سایت موجود است.

*در گروه موادغذایی

در این گروه غبشهر و مارگارین به دلیل عدم تغییر در نرخ شان اصلاحی معامله می شوند.به نظر نمی رسد این وضعیت ادامه دارد باشد.غبشهر قرار است افزایش سرمایه دهد.ضمن این مطلب تعدیل هم خواهد داد و این مشروط به شفاف سازی اعضای گروه است.

*در گروه پتروشیمی

شکربن به لمس حد ضرر رسید اما نسبت به آن ضعف نشان داد و امروز نیز بازگشتی خوبی داشت.

فارس همچنان پر قدرت شده و زحمت شاخص را می کشد.شیران به سطوح حمایتی نزدیک شده و با توجه به خبر ورود وامید به شیران تقویت هم خواهد شد.نکته:در خصوص وآتی بدانید که شنیده شده معاملات بلوکی اش در حال درست شدن است و امروز نیز شاهد جمع شدن چندین بار صف فروش هم بودیم.وآتی برای شبندر و شراز زیان دیده است که بازگشایی آن ها به واتی کمک خواهد کرد.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

کنور را قبلا خدمتتان عرض کردم.مس دوباره نزولی شده اما سیگنال خروج ندارد.طلا نیز نزولی شده و نقره و مس هم نزول خواهند داشت.فملی امروز را به نظر با این فرضیات و مقاومت هایش منفی بود.ذوب به ملاقات 400 تومان می رود.فباهنر نیز مقطعی و با واگرایی مثبت بازگشته و انتظار رشد قوی نداریم.

نکته:

1-     شنیده شده هلدینگ های دارویی در پی تعدیلات مثبت هستند.

2-     توسعه ی ملی خریدار حجم بالایی از رکیش است.

3-     ذوب محصولاتش را در بورس کالا گسترش داده و حجم بالایی از واردات را کاهش.

4-     خبر های خوش نوین باعث بهتر شدن وبانک و وساخت خواهد شد.

5-     کارشناسان برای وپترو ریسک بالایی در نظر گرفتند.

دوستان این چند روز به دلیل مشغله پاسخگوی شما نیستم.ان شاالله چهارشنبه با اخبار مهمتری در خدمتتان خواهم بود.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیفسرب و رسیدن به یک محدوده ی مهم
نوشته بعدیواتی و نوسانات سهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

12 نظرها

نطر گذاشتن