بر بام بازار سه شنبه 16 مهر ماه…

225
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 16 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 8Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

دوستان امیدوارم صحبت های دیروز آقای رئیس جمهور را دیشب گوش داده باشید.بالاخره شنیدن این صحبت ها سبب ساز ترسیم مسیر پیش روی اقتصاد کلان خواهد بود.در اوایل صحبت اولویت بر کالاهای اساسی و تامین آنها بود.دولت عزم خود را جزم کرده در دوره ای که از ان به عنوان دوره ی 100 روزه یاد می شود جلوی بخش عظیمی از بحران و رکود ها را بگیرد تا بتواند در فرصت مناسب تر آنها را مهر کرده و در جهت مطلوب هدایت کند.در این حوزه ی هدف دولت این بوده که با پیگیری این موارد تورم را به نصف رسانده تا بتوانند مانع گرانی ها شوند.اولویت دوم دولت در خصوص ارتباطات بین المللی است.آقای روحانی در این سیاست خود به دنبال رسیدن به تعامل ابتدایی با همسایه ها و سپس با سایر نقاط و قاره هاست.این وضعیت قرار است به طور جزیی تر در حوزه ی صادرات اقدام پذیرد تا واردات.

در مجموع پیگیر وضعیت سیاسی هستیم تا ببنیم اوضاع چه خواهد شد.

ارزش معاملات    6889 میلیارد ریال

حجم معاملات    1158  میلیون عدد

 

$$$            3038 (14:30)

در گروه خودرویی شاهد رنگ های قرمز رنگ در اکثر نماد ها بودیم.وایران کمی با بقیه فرق دارد.اتفاقاتی ظاهرا در این نماد در حال افتادن است.لذا انگیزه برای رشد دارد.از طرف دیگر نماد در 120 تا 130 حمایت نیز دارد.البته گفتنیست که این سهم بسیار خسته کننده است.

در گروه سیمانی سیمان خاش را داشتیم که تعدیل 49% را داشت و سود خود را به 1660 ریال رساند.سایر اعضا کم وبیش مثبتند.سیمان شرق گویا بهترین باشد اما کم جان ترین هم شده.نگاه را باید به این سهم دور تر کرد.

در گروه رایانه اخیرا فعالیت بانک تجارت و دو شرکت سرمایه گذاری را بر روی رکیش می بینیم که سبب ساز اقبال بالایی شده است.به نظر می رسد رکیش اهداف میان مدت 1500 و کوتاه 1200 را داشته باشد.در نماد رتاپ نیز توصیه دارم در 680 تا 700 خرید مطمئنی داشته باشید.

گروه پتروشیمی نیز امروز پارسان گویا جابه جایی بلوکی را تجربه کرد.در نماد فارس دوباره اقبال سبب ساز رشد شاخص شد.شلعاب نیز با الگوی مناسبی که دارد اهداف خوبی هم دارد.درست یا غلط اعضای گروه بابت تخفیفات خوراک سبز تر به نظر می رسند.متانولی های بازار نیز در اوج خود معامله شدند.در نماد خراسان نیز با توجه به نفوذ به مقاومت انتظار رشد را تا 1100 دارم.پیشنهاد می کنم داشته باشید.

گروه فلزات نیز اوضاع بسیار بهتر شده است.به عنوان مثال به ارزندگی فباهنر 260 تومانی و فاسمین 800 تومانی اشاره دارم.کبافق نیز از همان هایی است که قدرت خود را با اصلاح دو روزه دوباره به رخ کشید و 2800 را خواهد دید.

برسیم به قند و نبات…شاخص گروه در حمایت خود است و کم کم انتظار داریم بازگردند.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبازگشت های این 3 سهم
نوشته بعدیبر بام بازار چهارشنبه 17 مهر ماه…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

9 نظرها

  1. سلام دلیل صف اخابر چی بود؟ خبرهایی از افزایش نرخ مکالمات بازهم بر زبانها جاری است. درست است یا مثل دفعه قبلی بادو هواست؟؟

Comments are closed.