بر بام بازار سه شنبه 17 اردیبهشت ماه…

164
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 17 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 7Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

عزیزان تحلیل ها همچنان منتظر شما در سالن 38-A هستیم.پیشنهاد ویژه ی ای برای حاضرین خواهیم داشت…در خصوص دیرکرد مطالب امروز و احتمالا این چند روز قبلا پوزش میخواهم.

دیروز مطالبی را به عرضتان رساندم که به طور موردی اشاره کردیم،اگر وقت کردید سری به مطلب دیروز بزند ضرری ندارد.

خلاصه ای از آخرین اخبار را مفید و مختصر عرض می کنم خدمتتان :

اول این که تصمیمات نهایی در خصوص بالا رفتن ترعرفه های مخابرات در حال پیش گرفتن است و گویا قرار است نرخ به طور کلی بالا رفته و از آن طرف محدودیت های جابه جایی برداشته شود.

دوم این که شنیده‌ها حکایت از توافق بر سر افزایش قیمت برخی از انواع روغن خوراکی تا سطح ۲۵درصد دارد. انتظار می‌رود دو شرکت صنعتی بهشهر و مارگارین توام با گزارش‌های سه ماهه تعدیل سودی را اعلام کنند.

سوم درخصوص اقتصاد جهانی نیز گفته شده انگار فلزات حالی برای از جای برخواستن وجود ندارد لذا این امر موجب تسری به گروه فلزات ما گردیده است.

از آن طرف حدودا یک هفته ای بود که زمزمه ها برای رشد سود بانکی بالا گرفته شده بود اما امروز از زبان وزیر شنیده شده هنوز برنامه ای برای سال 92 نیست.

و در انتها آری یا خیر گفته شده که منفی امروز را به پای عرضه های فردا بدانید….

و اما نمودار شاخص(گریزی بر دلیل ریزش آینده) عزیزان پوزش می خواهم از شما چرا که آپدیت چارت تا روز شنبه است لذا این دو روز را خودتان لحاظ بفرمایید…

 

 

 

 

ارزش معاملات    2,187,062.81   میلیارد ریال

حجم معاملات         210,871       عدد

 

 $$$                 3565

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

خب اوضاع این گروه گفتن ندارد.ریسک های سیستماتیک زیادی بر گروه وارد است و می توان اثرات محیطی بازار را به آن نیز تسری داد.

خفناور را میبینیم که همچنان پایدار مانده.

 

 

*گروه بانکـی ،

پست بانک همچنان مثبت معامله می گردد.قبلا هم گفته بودیم که اگر قرار باشداین ها حرکت کنند اولویت با صادرات و دی است.

 

*در ساختمانیها

کرمان بی وقفه ادامه می دهد.ثعمرا نیز این هفته را خوب ظاهر شد.

ثتران قبل از هدف بر روی مقاوما فعلا کم آورده. 

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

ستران و برخی همگروهی ها هنوز به روند پر قدرتی که آغاز کردند ادامه می دهند اگر چه که مجموع رفتار این گروه نشان می دهد که هنوز فروشنده ی پر قدرتی وارد نشده اما همچنان ریسک ورود را لحاظ کنید.

سهکمت را اشاره ای داشتیم.

 

* قندیها ،

گویا از این اتاق تصمیم گیری این جلسات اخیر در خصوص خبر خوشی بیرون نیامده که این گروه به سختی به رنگ قرمز رضایت داده.فعلا که قنیشا توانسته طاقت بیاورد اما مطمئنا با رسیدن به کف های قبلی گروه دوباره حرکت نوسانی اش را شروع خواهد کرد.

 

*در گروه موادغذایی

به جز وبشهر غپینو و غالبر بقیه ی گروه همچنان خوب حرکت میکنند و مشخصا این افزایش نرخ را لحاظ کردند.اخباری مبنی بر بازگشایی غمارگ گفته اند و این که بازگشایی اش حدود 900 رقم خواهد خورد.

 

*در گروه پتروشیمی

فارس همچنان عرضه می گردد.معامله ی بلوکی آن ثمرات خوبی را بر جای خواهد گذاشت.شاراک منفی بالایی خورده است خصوص رفتار امروز شاراک از دید نموداری:1- اشباع خرید2-کاهش انرژِی3-خستگی روند و نقدینگی کسانی که قبل از توقف داشتند4-همخوانی p/e سهم با سود درج شده.عنایت داشته باشید تایم ماهانه هنوز از ارزندگی سخن می گوید شپارس شگل شسینا شکلر از برترین ها.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

کاما و کگل از مثبت های سنگ آهنی اند.کبافق نیز هنوز نتوانسته باز گردد.

فولای همچنان انتظار یم سطح مناسب برای بازگشت را می کشد.میدکو امروز بد نبود اما حقش هم این نیست.زنگان احتمالا 250 را ببیند.

فزرین و فسرب هم به دیروزشان وفادار نبودند .امروز روز فرآور بود.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

این گروه هم به گل نشسته و فروشنده هایش کمی قوی شده اند.بالاخره وقت آن رسیده که استراحت کنند.مطمئنا خبر نفی بازگشت سهم صندوق توسعه ی ملی آن ها را در هم خواهد کوبید.

 

*گروه تجهیزات و خدمات مهندسی ،

حال و روز این گروه هم مانند قبل.فعلا برای نوسان گیری اقدام کنید نه سهامدارای.

 

* گروه لاستیک و پلاستیک

حالا که بارز رفته شاید نوبت پتایر است.سایر همگرویی ها خریدار ندارند.

 

*گروه دارو

درازک نتوانست به پای دیروزش بنشیند و به سرعت به منفی شتافت.

 

مطلب اضافی این است که اخیرا شاهدیم گزارش های زیادی از تعدیلات و حسابرسی شده های شرکت ها بیرون می اید که با توجه به این قیمت ها و ارزش ها ممکن است تمایل زیادی را در افراد برای حضور در مجامع فراهم آورد.لذا شاید به قطعیت بتوان گفت دلیل این روزها را در مجامع میبینیم.

 

 

همواره پر سود باشید…

 

 

 

 

 

 

bashgah-banner

8 نظرها

نطر گذاشتن