بر بام بازار سه شنبه 18 تیر ماه…

270
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 18 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 9Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

انتظار ها برای ریزش تقویت شده است و شاهد بودیم خیلی از سهم های خوب به رنج 4 منفی هم کشیده شدند.امروز وضعیت بدین گونه بود که اکثرا دست به ماشه بودند تا خوبها را شکار کنند.تاپیکو هم آمد و 350 عرضه شد.

ارزش معاملات    7225 میلیارد ریال

حجم معاملات    2070   میلیارد عدد

 

$$$                3300

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

گروه همچنان مثبت معامله می گردد.به جز گروه بهمن و خمحور و خکار و خفناور باقی مثبت کامل را دارند.انگیزه ی گروه به تسهیل مبادلات بازرگانی و بهبود شرایط دریافت اعتبار و تسهیلات است.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

فعلا این گروه جسته و گریخته مثبت و منفی می شود.اظهارات بر این است که شاید دوره شان به سر آمده.در کدال هم سیمان بجنورد را داشتیم به 80% تعدیل مثبت در EPs 90 که امروز نیز صف خرید داشت.

*گروه ساختمان

کرمان ثنوسا ثاژن وآذر از برترین های صنعتند که امروز راهشان را از گروه جدا کردند.این گروه ریسک دار شده و تا گزارش جدید ندهند نمی توان در موردشان تصمیم گرفت.

*گروه قند و نبات

قصفها و قشرین از برترین های امروزند.قلرست هم می توانست مثبت شود اما مقاومت کارش را ساخت.در خصوص قشهد حواستان باشد که  در حال پولبک است.شاید بازگشت خوبی داشته باشد.

*گروه بانکـی ،

گروه بانکی هر روز با خبر های جدید دنبال می شوند.در مچمع پاسارگاد کلی از این سهم و وضعیت رو به بهبود گفته شد.در خصوص ونوین هم افزایش سرمایه به قوت خود باقیست.پست بانک در حال شکست روند نزولی چند ساله است.

*در گروه موادغذایی

مواد غذایی هم پر تقاضا دنبال می شود.بازگشت مارگارین و بهشهر دمی تازه به گروه خواهد داد و شاهد اقبال دوباره خواهیم بود.افزایش روغن و شیر تا 10% دیگر در گوشه های بازار شنیده می شود.

*در گروه پتروشیمی

شیران و واتی هر دو پر تقاضا بودند و این قضیه از تعدیلشان کلید خورده است.سینا در تایم هفتگی دلچسبتر به نظر می رسد.پارسان فرسایشی شده و در 950 مقاومت دارد.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

گروه فلزات مجموعا بهتر از دیروز بودند.در نماد کروی شاهد تحرک جدید هستیم به طوری که خرید حقوقی افزایش پیدا کرده است.این مصادف با شکست مقاومتش است.کنور و حق تقدمش هم تا منفی کامل پیش رفتند.فجر بابت گزارشش مثبت بود اما حجم مبنا نداشت.از فولای انتظار تنفس داریم.

*در خصوص پالایشگاهی ها

شتران تعدیل 55% منفی را به بازار اعلام کرده است.در خصوص شراز هم همین را می شنویم.اما شبریز اظهار داشته است با خرید پتروشیمی تبریز به گنجایش آن اضافه خواهد شد.

در گروه دارو همچنان طرفداران را با خبر تخصیص دوباره ی ارز مرجع گرد اعضا میبینیم.به جز یکی دو تا سهم خیلی اصلاح نداشتند.برای اسوه و کوثر انتظار افزایش عرضه را داریم.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیوپترو و قابلیت های رشد
نوشته بعدیخلیج فارس و ترمز در معامله !!
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

6 نظرها

نطر گذاشتن