بر بام بازار سه شنبه 19 آذر ماه…

257
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 19 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 10Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام بر دوستان بازاری؛

روز بسیار زیبا و خوبی بود.البته نه اینکه سهم های ما مثبت شده است.بلکه به این خاطر که بازار به حمایت ها احترام گذاشت.در اکثر گروه ها وضعیت بهتر از دیروز بود.در حوزه ی سیاست خارجی کمی بگو مگو داشتیم.روز گذشته اوباما و وزیرش کمی بد خلقی کردند.البته این امر را ما تقریبا محتمل می دانستیم.چرا که پس از توافق ما در ژنو ،اسرائیل بسیار خشمگین شد لذا انتظار داشتیم که آمریکا فرزند نامشروع خود را با این سیاست نوازش کند.

در مجموع بازار با انتظار خبری نظیر ارتباط بانک تجارت با پاریس و افزایش سرمایه های تجارت و ملت در گروه بانک،رسیدن قیمت به حمایت های گروه خودرو و پالایشی و البته خبر هایی مبنی بر عدم دریافت عوارض از پالایشگاه ها،خبر های خوب برای سیمان که وجود داشت و دارد،این گونه رشد را تجربه کرد.

اخبار حائز اهمیت در سایر رسانه ها :

 معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت حقوق کارمندان دولت سال آینده ۱۸ درصد افزایش داده می شود و نرخ دلار در بودجه ۹۳ بین ۲۵۸۸ تا ۲۶۵۰ تومان تعیین شده است.

 نکته ابهام‌برانگیز لایحه بودجه افزایش سه برابری بودجه عمرانی در کشور است که به نظر می‌رسد دولت به‌دلیل فشارهایی که از طرف پیمانکاران برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دولت گذشته وارد می‌شود با خوش‌بینی بسیار زیاد این رقم را پیشنهاد کرده است که به‌نظر نمی‌رسد شاهد تحقق آن باشیم و شاید بهتر است مجلس در این مورد این رقم را اصلاح کند. در لایحه بودجه سال آینده نرخ تورم در پایان سال ۹۳ کمتر از ۲۵ درصد ، بیکاری کمتر از ۱۱ درصد ، رشد سرمایه گذاری ۳ و نیم درصد و در مجموع نرخ رشد اقتصادی ۳ درصد پیش بینی شده است.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اعلام این که ظرفیت جذب سالانه 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری در این منطقه وجود دارد از افزایش تولید نفت خام در دو تا سه ماه آینده خبر داد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از بهره‌برداری از بخش یوتیلینی پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی تا خرداد سال آینده خبر داد.

فعالان سنگ آهن با انتقاد از بحث های مطرح شده مبنی بر احتمال وضع عوارض صادرات سنگ آهن، گفت: در شرایطی که سنگ آهن ایران ۱۲ دلار ارزانتر از تولیدات هندی خریداری می شود، وضع عوارض باعث کاهش تولید و عدم اجرای طرح های توسعه ای است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بورس انرژی در کمتر از یک سال فعالیت روند رو به رشدی دارد، گفت: معاملات میعانات گازی آغاز شده است و فروش نفت خام به پالایشگاه داخلی نیز تا آخر آذر عملیاتی خواهد شد.

عضو سندیکای صنعت برق گفت: بازار انرژی عراق پتانسیل مناسبی برای حضور بخش خصوصی دارد. وی ادامه داد: در حال حاضر رقبای ما (ترکیه وعربستان سعودی) سهم بیشتری از این بازار را از آن خود کرده‌اند. کلاهی با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی این کشور‌ها با دریافت وام‌های بدون بهره از کشور خود اقدام به صادرات خدمات می‌کنند، افزود: این درحالی است که بخش خصوصی کشورمان به دلیل بالا بودن قیمت مواد اولیه توانایی رقابت را ندارد. وی در پایان خاطرنشان کرد: عمده مشکل این بخش خصوصی کمبود نقدینگی است.

در بودجه 93 آمده است به منظور اجرای طرح‌های افزایش بازدهی نیروگاه‌ها با اولویت نصب بخش بخار در نیروگاه های سیکل ترکیبی، توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، کاهش تلفات، بهینه سازی مصرف، صرفه جویی در مصرف سوخت مایع، کاهش گازهای گل‌خانه ای و حفاظت از محیط زیست و طرح های آلودگی هوا و افزایش سهم صادرات سوخت، به وزارت نیرو اجازه داده می شود تا سقف یکصد و بیست هزار میلیارد (120.000.000.000.000) ریال از محل منابع داخلی به روش بیع متقابل با سرمایه گذاران بخش‌های خصوصی و عمومی قرارداد اجرای طرح های افزایش بازدهی و تولید نیروگاه‌های بخش دولتی و خصوصی ، توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر، کاهش تلفات و بهینه سازی مصرف انرژی با اولویت استفاده از تجهیزات ساخت داخل منعقد کند.

دولت نیز مکلف است در قبال این تعهد، سوخت صرفه جویی شده یا معادل آن نفت خام را با محاسبه میزان صرفه جویی حاصله در مدت حداکثر دوسال به سرمایه گذاران تحویل دهد. آیین نامه اجرایی این بند توسط وزارتخانه های نیرو و نفت حداکثر دو ماه پس از تصویب این قانون با تأیید معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور به تصویب هیأت وزیران می رسد.

بازار ارز :

در بازار این روز نرخ دلار به در حالی با کاهش 5تومانی به 2940 تومان رسید . نرخ مرجع بانک مرکزی نیز 24811 ریال اعلام شد این در حالی است که افزایش نرخ ارز در بودجه 93 نتوانست بر بازار ارز آزاد تاثیر گذار باشد.

خبر مهمی از خصوصی سازی:

پوری‌‌حسینی در مورد واگذاری سهام شرکت‌ها تا پایان سال گفت: قرار است 17 درصد سهام هلدینگ خلیج فارس به ارزش 10 هزار میلیارد تومان واگذار شود که قیمت پایه آن تصویب شده و امیدواریم بلوک آن در هفته‌های آینده از طریق بورس واگذار شود. وی ادامه داد: همچنین بلوک‌های پالایشگاه‌های لاوان و بندرعباس مورد تصویب قرار گرفته و جمعا قرار است 18 هزار میلیارد تومان از طریق بورس واگذار شود. وی در ادامه افزود: در حال حاضر قیمت پایه واگذاری سهام پالایشگاه لاوان تصویب شده و قیمت‌گذاری بندرعباس نیز با اندکی تاخیر از آن صورت خواهد گرفت. رییس سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان کرد: همچنین از شرکت‌های غیر‌بورسی تعدادی نیروگاه‌ در دست اقدام است که واگذاری سهام نیروگاه شهیدرجایی در اولویت قرار دارد. وی خاطر‌نشان کرد: ارزش واگذاری‌های این چهار شرکت بالغ بر20 هزار میلیارد تومان خواهد بود و 40 درصد واگذاری‌ها را شامل می‌شود؛

** شنیده شده **

گفته شده با افزایش صادرات سیمان به عراق و کشورهای همجوار توسط شرکتهای لب مرزی از جمله سهگمت، درآمدهای ارزی این شرکت به میزان قابل توجهی افزایش یافته و قابلیت تعدیل مثبت درآمدی در این سهم فراهم گشته است.

شنیده شده در پی افزایش عملیات لیزینگ و همچنین افزایش قیمت سهام واتی و وصنعت، ولصنم که بلوک عمده این دو سهم را در ترکیب پرتفوی خود دارد،با جهش سودآوری و تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی سود هر سهم مواجه گردیده و بزودی به بازار اعلام خواهد شد.

شنیده ها حکایت از تعدیل مثبت انتظاری درآمد در اکثر زیر مجموعه های سفارس،افزایش NAV هر سهم سفارس به 600 تومان،ارزش جایگزینی به 2000 تومان و سطوح ارزندگی 80 درصدی از خالص ارزش داراییها دارند.

شنیده ها حکایت از تعدیل مثبت قریب الوقوع ختوقا از بابت افزایش سود زیر مجموعه ها نظیر خرینگ و خشرق، افزایش NAV هر سهم تا 4350 ریال و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 70 درصدی NAV دارند.

شنیده ها حکایت از تعدیل مثبت قریب الوقوع 15 درصدی پتروشیمی خراسان از بابت افزایش نرخ فروش داخلی و صادراتی اوره و کریستال ملامین و انتظارات از رشد قیمتی سهم دارند.

** گفته شده **

سود هر سهم  را  از 9696 ریال به 10421 ریال افزایش داده است افزایش معادل 8 درصد که سود مخایرات را نیز حدود 30 ریال  افزایش خواهد داد .
که میتواند جو اخابر را تلطیف کند اما نکته مهم بحث ارزش گذاری این روزهای مخابرات است که گفته میشود به زودی شاهد تحولات مثبتی در ادامه رشد اخیر شاهد خواهیم بود.
محدوده 360 تومان محدوده حمایتی اخابر عنوان می شود.
در نماد همراه با توجه به گذر از کانال صعودی اهداف جدیدی حداقل معادل 6100 تومان را برآورد می کنیم.
دو حمایت سهم 5270 و 5100 تومان می باشد در این میان افزایش سرمایه 100 درصد از محل سود انباشته نیز میتواند شرایط مساعدی را برای نماد همراه سازد.

فسرب: پالس هایی در جریان است که این نماد پر حاشیه مجدد با رشد همراه شود.
با لحاظ حد ضرر زیر 225 تومان در صورت گذر پر حجم امروز از مقاومت 242 تومانی اهداف بعدی 257   و 265 خواهد بود.
سهم دو مقاومت نزولی 2 و 5 ماهه را پیش رو دارد که با گذر از 250 تومان مقاومت نزولی 5ماهه را به بالا خواهد شکاند.

تراکتور: در این نماد سایپا فروشنده و اعتضاد غدیر و مدیریت صبا که بخشی زا زامیاد را در اختیار دارد خریدار بودند گفته می شود سایپا در راستای تامین مالی قصد واگذاری بخش یا کل مجموعه تراکتور را دارد .

به نظر می رسد برای نوسانگیری محدوده منفی 430-440 مناسب باشد الگو پرچم الگوی نزدیکی به روند فعلی می باشد.

به نظر میرسد بازی غدیر کماکان ادامه داشته باشد دیروز شاهد افزایش عرضه ها به خصوص از جانب صندوق بازنشستگی نفت بودیم شرکت سرمایه گذاری که گفته می شود در خرید بلوک فارس به دنبال سهم می باشد . از سوی دیگر غدیر قصد احداث دو نیروگاه 500 مگاواتی رادارد گفتنی است غدیر بخشی از دو نیروگاه 1000 مگاواتی را در اختیار دارد.

مقاومت 810 تومان فعلا سد قیمت غدیر خواهد شد.

شبندر: امیدواری ما زمانی محقق می شود که امروز به راحتی و با حجم مناسب بتواند از 1530 تومان گذر کند که در ان صورت می توان گفت که رشد نماد محتمل خواهد بود.
محدوده قیمت 1580-1640 تومان از اهداف شبندر می باشد.از تامین به عنوان خریداران بلوک پالایشگاهی یاد می کنند.

مپنا:در این نماد گفته می شود دو دستگاه توربین راستون در منطقه لاوان نصبت و راه اندازی شد که توسط مجموعه مپنا ساخته شده بود . در مورد رفع گره نیز گویا سازمان تا زمانی که قول مساعد برای  افزایش 10  درصدی سهام شناور را به 20 درصد نگیرد اقدام به رفع گره معاملاتی نخواهد کرد ، گفته میشود سازمان بورس با سهامداران عمده در حال رایزنی می باشد تا سهام شناور خود را افزایش دهند. در این سهم گفته می شود باید عرضه 10 میلیون سهمی در صورت گره از سوی سهامداران عمده تضمین داده شود.

فعلا هدف قیمت سهم را 1200 تومان می دانند.

بسوئیچ:سهم در سقف مقاومت 26 ماهه وکانال صعود قرار دارد.رفتار سهم طبیعی است این اصلاح میتواند با فروش فروشنگان هیجانی تا510 ادامه داشته باشد اما گذر از مقاومت وکانال یادشده هدف680-700متصور می شویم.

تکنوتار:اصلاح موقت در روند صعود
حمایت 340 هدف 430

حتوکا امروز جهت افزایش سرمایه 300 درصدی (200اورده 100 انباشته) متوقف می شود.بعد از افزایش سرمایه با 10 درصد تعدیل بازخواهد شد.

فملی:مس نیز در بورس لندن باافزایش 7150 دلار معامله می شود بیش از 70درصد معاملات مس توسط حقوقی ها خرید می شود.انتظار داریم با صف خرید همراه شود وبه هدف کوتاه مدت 460-470 تومان برسد.

این لینک از این سهم را بررسی کنید.ظاهرا شروع موج 5 را گوشزد می کند

در آخر هم دعوتتان می کنم این دو سهم را بررسی کنید…

غشان

سغرب

تذکر:از دوستان خواهشی دارم اینکه سوالاتی را که پاسخ داده نمی شود را به پای دلیل خاصی نگذاشته و فقط کمبود وقت را دلیل تقصیر اینجانب بدانند.لذا درخواست دارم دوباره آنها را مطرح بفرمایید.

نظر سنجی:از دوستان و کاربران این سایت و این بخش تمنا داریم که در خصوص بر بام بازار و بخش نهایی آن یعنی پیشنهاد بررسی سهم نظر بدهند تا در جهت ارتقا آن بر آییم.

پاینده باشید :…

bashgah-banner
نوشته قبلیبررسی دقیق تر فنورد
نوشته بعدیسیگنال های خرید کارشناسان بازار
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

23 نظرها

    • آکنتور ظاهرا در سابت کار شده است.فملی احتمالا با توجه به انتشار گزارش خوشبینانه ی سیاست انبساطی آمریکا و گزارش تولید و تقاضای چین نسبت یه فلزات و در نهایت مس جهانی بهانه ای برای رشد دارد.کچاد را کمی دوری کنید.کچاد را اینجا شخصا پیشنهاد دادم و بعد از آن 10% رشد داشت که با توجه به رشد درآمد دولت از بهره های مالکانه و انتظار این امر تایید نشده در بازار فروختیم.موفق باشید.

  1. سلام و سپاس از آقا فرزاد عزیز
    انصافا همه چی‌تون خوبه و قابل تقدیر،فقط کاش تو قسمت پیشنهادات،قیمت ورود رو هم میزاشتید
    دیگه عالی میشد که اگه یه کوچولو مقاومت و حمایتش رو هم میگفتید.
    ضمن اینکه،کلا هم زدین تو خط سیمانا…:)

نطر گذاشتن