بر بام بازار سه شنبه 20 اسفند ماه…

293
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 20 اسفند ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Mar 11Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

دوستان این روز ها خیلی ها دیگر رمق دیدن بازار را ندارند و بورس جدیدا تبدیل شده به یک سریال تکراری بی محتوا.هر روز یک خبر و خبر اگرخوب باشد به زور بتواند شاخص را 500 واحد بالا بکشد که آن هم دوام چندانی ندارد.همه ی این ها علائم ورود به منطقه ی خطرناک برای این دماسنج است اما از آن جایی که بازار ما حافظه ی خوبی ندارد نمی توان از آن کاملا چشم پوشی کرد و هر لحظه و هر مناسبتی می تواند ابستن اتفاقی نو باشد.لذا توصیه می کنم بخش زیادی را نقد باشید و مانند پلنگی که در میان بوته ها در کمین آهوان است شما هم مترصد علائم بازگشتی باشید که البته اعلام خواهم کرد.

در مجموع اوضاع آنقدر قهر آمیز شده که ورود اشتون به ایران هم نتوانست این سراشیبی را تعدیل کند.یادمان نرفته که زمانی که اولین توافق ایجاد شد چه گره هایی که بر صفوف تقاضا شکل گرفته بود اما در جال حاضر همه ی عوامل دست به دست هم دادند تا هر چه خبر خوب هست کمرنگ و بی توان باشد.یکمی هم از انصاف نگذریم می توانیم اشاره ای به بازدهی خوب بورس در 9 ماهه داشته باشیم که اصلاح 3 ماهه را می طلبد. از آن طرف هم در پایان سال و رونق سایر بازار ها در سایه ی فروکش التهابات سیاسی و چراغ سبز های مراودات بین المللی بی تاثیر نیست.بازار مسکن با همان خبر تکراری اعطای وام و اعتبارات و بازار خودرو با خبر تسهیل واردات قطعات و بازار ارز با رشد تقاضا و ملزومات و در نهایت بازار طلا با توجه به افزایش اونس جهانی در سایه ی وقایع اوکراین و زد و بند های جهانی و بالاخره به بهانه ی سایر مناسبات می تواند به راحتی حواسمان را از بورس و متعلقات پرت کند.

در این چنین وضعیتی آرامش  و تفکر عمیق و تعمق وسیع برای انتخاب بهترین شکل تصمیم گیری مثمر ثمر واقع شود.عزیزان از هیچ بازاری غافل نشوید و بالاخص بازار سرمایه را رها نکنید چرا که می توانید با کمی افت توقعات سال بعدی پولهایتان را 1.5 برابر کنید…

 اما در خصوص شاخص باید عرض کنم با تفاسیر موجود اگر زیر 77 تثبیت شود به سمت 73-74 رهسپار خواهیم شد.

مطابق شکل زیر شکست روند 370 روزه می تواند شاخص را تضعیف کند.

شاخص تصویر

مهمترین اخبار را به اطلاع تون می رسانم:

پترول : این نماد را باید زیر نظر گرفت دیروز 100 میلیون سهم شپدیس را از بازرگانی پتروشیمی خریداری نمود.

پترول امسال توانایی تعدیل 20 تا25 تومان سود را خواهد داشت.بهترین منطقه برای بازگشت سهم می تواند 160 تا 180 باشد و آخرین حمایت و محکمترین آن 140 خواهد بود.

 وخارزم : ارزش خالص دارایی نماد با احتساب سرمایه جدید بالغ بر 200 تومان به ازای هرسهم می باشد.

غپاک: سود سال 93 را با افزایش 68 درصدی 371 ریال اعلام نمود افزایش مقداری تولید و فروش عامل تعدیل اعلام شده است . سود عملیاتی غپاک نیز با افزایش 39 درصدی 1584 ریال برآورد شده است.

ارزش معاملات فولاد در بورس کالا دیروز به بیش از 200 میلیارد تومان رسید بر این اساس فولاد از اول دی ماه مجموعا 16409 میلیارد تومان فروش داشته است این در حالی است که فروش فولاد در سه ماهه سوم بالغ بر 21860 میلیارد تومان در بورس کالا تخمین زده می شود.
این نماد با فرض تقسیم سود 60 تومانی در مجمع و سود برآوری 725 ریالی سال 93 از پی به ای 4.6 برخوردار خواهد بود.
در حال حاضر محدوده 390 محدوده حائز اهمیتی می باشد که افت به زیر این حمایت ، هدف بعدی را تا 360 تومان پایین خواهد کشید.

در این گروه فولاد آلیاژی یزد اقدام به ارائه بودجه سال 93 نمود که بر این اساس سود خود را با کاهش 61 درصدی 686 ریال اعلام کرد،این در حالی است که سود فولادی آلیاژی یزد از محل افزایش درآمد های غیر عملیاتی(حاصل از سرمایه گذاری و فروش دارایی) به مرز 176 تومان رسیده بود که این موارد در سال 93 تکرار پذیر نبوده است.

وضعیت بازار جهانی: هر تن مس به 6707 دلار، هر تن آلومینیم به 1729 دلار، هر تن روی به 2064 دلار و هر تن سرب به 2050 دلار رسید.
در گروه پتروشیمی نیز اوره با کاهش 7 دلاری به 400 و متانول نیز با افت 15 دلاری به 450 دلار رسیدند.

 برای دیدن نماد های جدید تحت نظر و گزارش روزانه نماد های پر بازده تحت نظر ما و سبد حرفه ای اینجا را کلیک کنید.

موفق باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیصفحه نخست روزنامه های اقتصادی 20 اسفند
نوشته بعدیوپترو در حال افت…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن