بر بام بازار سه شنبه 21 آبان ماه …

249
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 21 آبان ماه ...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 12Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز پایانی بازار در نهایت با هر ترفندی که شد مثبت خاتمه یافت.امروز اخابر با عنایت به این که دومین شرکت بورسی از نظر تاثیر گذاری در شاخص است طوری بازار را تا ساعاتی پیش قرمز کرده بود که تاپیکو فارس پارسان فولاد و پارسیان نمی توانستند از پس آن برآیند.در مجموع اوضاع به خوبی تحت کنترل است و پولبکی که وعده داده بودم در حال اتمام است.بازار تنها نکته ای که این ماه به ما آموزش داد،درس قدیمی اما کاربردی “”صبر”” بود.

مهمترین خبر سیاسی امروز شاید می توانست اجازه ی بازرسی به آژانس برای تحکیم روابط از نوع اعتماد سازی در مجتمع آب سنگین اراک بوده باشد.به نظر می رسد گام های ایران بلافاصله در حال شکل گیری و دادن درس صداقت به غربی ها است.این حرکت از این حیث قابل توجه بود که پس از گمانه های منفی اسرائیل از زبان سران فرانسه اجرا شد و در واقع بار دیگر نیت کشور را برای آژانس و جهانیان آشکار ساخت.

از طرف دیگر هم به گزارش ایرنا رسانه های آمریکایی دوشنبه شب به نقل از مقام کمیته ی بانکی کنگره گزارش کردند که سنای آمریکا منتظر برگزاری جلسه ی مشترک با وزیر امور خارجه ی
امریکا و شنیدن نظرات وی مانده و دست به افزایش تحریم ایران نخواهد زد.

 

شنیده های امروز:

 

اثرات مطلوب و فزاینده بر درآمد اخابر بر وسینا و امکان تعدیل مثبت 100 درصدی سود هر سهم از 320 ربال فعلی به 640 ریال با شناسایی اثرات تراز ارزی مثبت بانک.

افزایش تولید و نرخ فروش محصولات در کارتن ایران و قابلیت دستیابی به سود 1000 ریالی هر سهم در انتهای سال مالی.

افزایش نرخ فروش محصولات در کترام نسبت به مفروضات بودجه و توانایی تعدیل مثبت درآمد هر سهم از 84 ریال فعلی به 500 ریال در گزارش 12 ماهه.

پیش بینی های شنیده شده:

وتوسا 607ریال محقق نموده انتظار بازار تقسیم حداقل 40 تومان سود می باشد.ویژگی مثبت پرداخت زودهنگام سود از اول دی ماه می باشد.مقاومت قیمت 260

شخارک

امسال توانایی تعدیل 800 تومان سود را دارا می باشد از سوی دیگر افزایش سرمایه 100 تا200 درصدی از سود انباشته نیز جدی شده است که با این حساب گذر از 3800 تومان هدف بعدی را تا 4200 بالا خواهد کشید.

ساختمانی ها:شاخص گروه ساختمان الگوی تکنیکی و آغاز فاز جدید را تایید نموده است به نظر می رسد شاخص گروه امادگی حرکت حداقل رشد 18 درصدی را دارا می باشد در این بین نمادهایی که مجامع پیش رو دارند میتوانند در اولویت قرار بگیرند . معمولا ساختمانی ها نشان دادند که تقسیم ها خوبی دارند
ثغرب آ.س.پ ثباغ و … از این دست می باشند.
از سوی دیگر خبر راه اندازی صندوق پس انداز مسکن با هدف رونق بخشیدن به این گروه به خصوص در سال 93 از اهم برنامه های دولت می باشد.توجه به نمادهای ساختمانی بیش از پیش جالب شده است ،کرمان این نماد با توجه به در اختیار داشتن 22 و 99 درصد دو شرکت آرین ماهتاب گستر و ماهتاب گستر کارمانیا از زیر مجموعه های شرکت نیروگاهی گروه ماه تاب مورد توجه قرار گرفته است بررسی ها نشان می دهد که این گروه ماهتاب با در اخیار داشتن چندین نیروگاه جایگاه مناسبی دارد .
از سوی دیگر برنامه پذیرش نیروگاه عسلویه که امروز در هیات پذیرش نهایی میشود می تواند روند کرمان را قوت بخشد.
با گذر از 610 تومان هدف بعدی 750 تومان خواهد بود.

در این گروه خبر مثبتی برای صادر کنندگان منتشر شده بر این اساس ارز صادرات میتواند برای واردات و در چرخه تولید و تجارت مصرف شود و در داخل سپرده گذاری و یا به بازپرداخت های وام های ارزی اختصاص یابد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سی و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی درباره مصوبه لغو پیمان سپاری ارزی که در روز ملی صادرات وعده آن داده شده بود گفت: ابهاماتی در بخشنامه مالیات بر ارز صادراتی وجود داشت که خوشبختانه وعده لغو آن به تحقق نزدیک شد. وی ادامه داد: لغو این بخشنامه(مالیت صادرکندگان) در دولت تصویب و براساس مصوبه هیات دولت بخشنامه عدم معافیت مالیاتی صادرکنندگان که در گذشته صادر شده بود دیگر نیازی به ادامه ندارد.

با این شرایط شرکت ها مجبور به نرخ ارز صادراتی با نرخ مبادله ای نخواهند وای خبر مثبتی برای نمادهایی چون شیران فارس و .. می باشد.

بررسی گروه ها به روایت رنگ ها:

خودرو:احتمالاتی در خصوص توافقات-شنیده هایی در خصوص پوشش زیان ایران خودرو-خبر های مناسب در خصوص خساپا

سیمان:اوضاع مناسب نمودار شاخص گروه صنعت

قند و شکر:اوضاع مناسب در نمودار زیر مجموعه ها

ساختمان:در مطالب قبل ذکر شد.

پتروشیمی:بحث دولت و مجلس در خصوص نرخ بهای خوراک

تحت نظر های اخیر برای میان مدت:

ومعادن

فولاد

پارسان

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیسطوح حمایتی مهم از این 3 سهم
نوشته بعدینماد تحت نظر س….
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن