بر بام بازار سه شنبه 21 مرداد ماه…

229
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 21 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 13Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

از ابتدای بازار امروز اوج شکل گیری روند صعودی و صف های تقاضا را به چشم دیدیم.در خصوص بسیاری از گروه ها و سهم ها امیدواری ها همچنان برقرار است.اما چند نکته را می خواهیم زیر ذره بین بگذاریم:

1-     روند بسیاری از نماد ها مثبت ارزیابی می گردد،این امر در نمودار آنها نیز صادق است.به طور مثال ارزیابی شخصی بنده در خصوص فاسمین و وخارزم و بکام و بترانس و کروی و دجابر و سفانو و فاذر و ونفت و وصنعت و … مثبت است.در خصوص سایر سهم های پرطرفدار نظیر وبیمه و وسپه و فولاد و ذوب و اخابر نیز امیدواری ها بالاست.و انتظارات هم خوب.

2-     امروز شاخص به عدد 60000 رسید.اولا این عدد سقف کانال است.ثانیا از اعداد رند است.ظاهر امر این است که باید انتظار ریزش داشته باشیم.

3-     مجموع دو عامل بالا آیا جمع پذیر است؟مطئمنا جواب منفیست چرا که امروز یکی دیگر از استراتژی های سازمان امروز نیز پیاده شد.و آن هم بروز خبر های ناخوش از طرفی و بازگشایی پاکسان و منفی شدن فارس شاخص را ضعیف کرد.لذا شاهد تغییرات ناچیز نسبت به دیروز بودیم.

4-     امروز در مجلس در خصوص وزرای کابینه از جمله ارتباطات و سایرین صحبت شد.که ربطی به بازار نداشت.اما از طرف مجلس مخابره شده بود که در خصوص اخابر و مپنا و … خبر های خوبی در راه نیست.دلیل عرضه ی امروز اخابر می تواند این باشد.البته قطعا همین بود.

نتیجه:با دو فاکتور منفی و مثبت مواجه هستیم.

استراتژی:خرید های بنیادی و کاهش نوسانگیری+اعتقاد به خرید (اجتناب از فروش و خرید زود هنگام)

 

ارزش معاملات    3674 میلیارد ریال

حجم معاملات   1.068  میلیارد عدد

 

$$$            3195 (13:20)

گروه خودرو با بازگشایی خودرو وضعیت بهتری هم پیدا کرد.اگرچه خودرو در قیمت 190 تومان 3 میلیون صف فروش به خود گرفت اما در نهایت با اعطای 25 درصد بازدهی آرام گرفت.به جز ولصنم ،سایر اعضا با توجه به وضعیت سیاسی و افت امروز دلار دوباره به کانون توجه بازگشتند.

در گروه بانکی خبری منتشر شده بود مبنی بر این که معافیت مالیاتی ناشی از افزایش سرمایه ی بانک ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تا 31 شهریور ماه اتفاق خواهد افتاد که ظاهرا این امر باعث ریزش صف های خرید مستحکم شد.اما تجارت در راه خود محکم ایستاده است.

در گروه قند خبر نرخ شکر حداقل 1900 تومانی گروه را سبز رنگ کرده است.

در فلزات اساسی نیز با افت کمی در فلزات جهانی این صنعت هم بوی ابهام و ترس و ریزش گرفته است.فایرا به نظر می رسد هدف 1000 تومانی در پی داشته باشد.

به نظر می رسد وضعیت امروز بازار ناشی از هیجان باشد.البته این وضعیت با توجه به رشد اخیر اکثر نماد ها می توان تا یافتن نقطه ای برای ثبات و بازگشت،ادامه دار باشد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیشپترو و نوسانات سهم تا کجا
نوشته بعدیوضعیت جدید وبانک …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

12 نظرها

 1. سلام.امیدوارم که حالتون خوب باشه…..
  2تا سوال داشتم
  وبصادر رو روی 216 تومان خریدم….به نظرتون اشتباه کردم امروز روی ماکزیمم نفروختمش؟چیکارش کنم؟
  یک ماهی هست زنگان رو دارم از 532 تومان باهاشم….به نظرتون رشدش تا کی میتونه ادامه داشته باشه؟میتونم فردا خالی کنم دوباره رو قیمتهای پایین تر سوار شم؟یا اینکه ریسکش بالاست اینکار؟
  ممنون از وقتی که برای پاسخ دادن میذارین

  • کاربر عزیز.وقتی بازار همچنان در حال مثبت خوردن است و اهداف و اخبار مهم روزهای پیشین اشاره شده است،نیازی به تکرار مکررات نمی بینیم مگر اینکه خبری دست اول به دست مان برسد.مثلا در زمان نگارش خبری رسیده که زنگنه در آینده ی نزدیک به تامین خوراک پتروشیمی ها خواهد پرداخت.سود های خود را در مواقع مناسب شناسایی و در مواقع ریسکی جحم کم کنید.

نطر گذاشتن