بر بام بازار سه شنبه 23 آبان

207
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 23 آبانReviewed by علی صابریان on Nov 13Rating:

بازار امروز نیز همچنان با اقبال به سهامداران شروع به کار کرد و صف های خرید اکثر ساختمانی ها همراه با آن شروع و با صف خرید نیمی از آنان به پایان رفت اگرچه جو امروز برای این گروه احتمالا به دلیل نزدیکی مجامع و شاید هم دور ماندن از رشد اخیر بازار مثبت تلقی می شد اما در این میان فقط نیمی از اعضای گروه صف های خود را حفظ کردند که از بین آنان  ثتران و ثشرق و ثمسکن بیشتر از هم گروهی های خود در کانون توجه بودند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اما در گروه بانکی همچنان سردرگمی را شاهد بودبم به طوری که در ابتدای بازار این گروه وضعیت خوشایندی نداشتند اما رفته رفته تا انتها بازار برخی نیز گاها رنگ سبز را به خود دیدند اما انگار قدرت منفی شدن بانک دی پس از بازگشایی و صف های بانک تجارت و اقتصاد نوین جلب توجه بیشتری می کرد.در کل بازار علاقه ای به این گروه نشان نداد.

در گروه خودرو با نماد خودرو به وضعیت می پردازیم.این نماد به عنوان بزرگترین خوروساز کشور امروز نیز به بزرگترین صف فروش بازار امروز تبدیل گشت به طوری که با حجم معاملات لازم تا درصد های منفی کامل پیش رفت.همچنین خگستر نیز وضعیت مشابه را تجربه کرد.

در مورد سایپا هم وضعیت فرقی نکرده اما این نماد توانست تنها 0.3% از دامنه ی نوسانات مثبت را به خود اختصاص دهد،در مورد سایر نماد ها افت قیمتی را نسبت به دیروز شاهد بودیم.

سرمایه گذاری ها هم می توان گفت ابتدا وتوکا و وملت و سپس وغدیر بیشترین تحرکات مثبت را نشان دادند و رشد قیمتی را در آنان بیشتر از سایر اعضای گروه شاید بودیم،اما وساپا همچنان افت قیمتی را نسبت به دیروز تجربه کرد که از ناخوش بودن اوضاع خودرویی ها نسبت به تامبن مواد اولیه و باقی قضایا حکایت دارد.برآیند این گروه تقریبا خنثی بود.

اما به قندی ها میرسیم،خبر افت قیمت ها به حد کافی و شناسایی کف قیمتی در این نماد ها از یک طرف و بتای منفی این گروه نسبت به بازار و احتمالات افزایش نرخ محصولات آن ها، جان تازه ای به این گروه بخشیده و اکثرا را به سمت رشد قیمتی کشانده است.

اما قزوین،قهگمت و قشهد از همراهی گروه خود خودداری کردند.

کاشی و سرامیک نیز امروز در اکثر اعضا روز خوبی پشت سر نهادند اما ناگفته نماند کاشی اصفهان تقریبا منفی کامل امروز را به همراه داشت.

سیمانی ها هم وضعیت متعادلی را تجربه کرند به طوری که سهرمز با صف خرید،سدور و سبهان در راس مثبت های امروز و  سرود و سکرما در راس منفی ها بودند.

در گروه پتروشیمی بازار مثبتی را شاهد بودیم.انگار در مورد تعدیل قانون منع صادرات محصولات مرتبط با پتروشیمی و مسائل ارزی قرار است تغییراتی صورت بگیرد تا پتانسیل رشد قیمتی وسود آنان را به انجام برساند.

زاگرس،شپدیس،شپترو،شخارک،زاگرس،شفارس،شدوص،شسینا، کرمانشا و به تبع آنها پارسان در صدر این گروه هستند.البته منفی شدن پاکسان را متناسب با گروه در خور اهمیت نمیبینیم.

و اما فلزات اساسی،امروز این نماد ها یا رویکردی مطمئن تر به بازار وارد شدند که می توان اثرات رشد قیمتی فلزات جهانی را در آنان یافت.اما همچنان در پیچ و خم قوانین مختلف در خصوص ارز و محصولاتشان در بورس کالا وتامین مواد اولیه دست و پنچه نرم میکنند.لازم به ذکر است ذوب آهن اصفهان با اقبال خوبی مواجه شده است.

در خصوص پالایشگاهی ها هم شبندر در کانون توجه با صف خرید بیش از 27 میلیون سهم قرار دارد.شبریز هم در درصد های مثبت به کار خود پایان داد.

 

bashgah-banner
نوشته قبلیبازار آتی (23 آبان)
نوشته بعدیسه شنبه 22 آبان
  تحلیلگر و محقق بازار سرمایه ،   گوینده "روانشناسی بازار" رادیو سهام ،   مدرس دوره های "تحلیل تکنیکال کاربردی" در شرکت ها و سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی ،   سازنده دوره پرطرف دار "10 شاه کلید بزرگان بورس" در رادیو سهام ،   ""ادعایی مبنی بر بی رقیب بودن و خدایی در تکنیکال ندارم اما چندین سال است با تحلیل تکنیکال بورس ایران زندگی کرده ام و آن را خوب می شناسم""  

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن