بر بام بازار سه شنبه 24 اردیبهشت ماه…

199
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 24 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 14Rating:

 
 
 

سلام عزیزان


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از این که مطلب را دیر گذاشتیم پوزش می خواهیم.

مطمئنا شما می دانید که چه بر سر بازار آمده است.اطلاعات لازم و مکفی را برای شما در بر بام دیروز گذاشتم تا آگاه باشید چه ریسک های سیستماتیکی دور و بر بازار را فرا گرفته است.امروز تصمیم داریم به جای بررسی گروه های صنعت خلاصه ای از صنایع و دلیل سر پا ماندن مثبت های امروز را بگوییم و اشاره ای نیز به جدید ترین اخبار داشته باشیم.

 

1-      گروه خودرو به عنوان یکی از جاذبه یهای بازار و در عین حال گرفتار جو بازار گشته.از قبل ضعف بنیادی و مشکلات نقدینگی و تامین مالی را داشیم.اکنون نیز وضعیت سر درگمی را اضافه میکنیم.

2-      در خصوص فارس که دیدم که با کشف قیمت عرضه ی عمده ی آن مخالفت شده و مورد تصویب قرار نگرفت لذا افت سنگینی رقم خورد در صورت ادامه افت در محدوده قیمت عرضه سهم یکی از گزینه های ارزنده بازار میباشد . سهم تقسیم سود حداکثری و تعدیل در گزارش 92 را دارد.
خراسان بزرگترین تولید کننده کریستال ملامین است که وجه تمایز نماد با نمادهای اوره ساز میباشد. از آن طرف دولت و مجلس باهم کورس گذاشته اند به نظر میرسد این شرایط در گروه پتروشیمی با مطرح شده نرخ خوراک 11 تا 17سنتی وارد فاز جدیدی شود.شاید بهترین کار در این مقطع نظاره کردن و کم نمودن حجم باشد تا شرایط مساعد گردد.در مورد پارسان نیز قبلا نوشته بودیم.

3-      برای پالایشگاهی های خصوصی(بورسی و مشمول اصل 44) این طور آمده که آنهایی که خوراک خود را بر اساس 95% فوب خلیج فارس دریافت کنند نیازی به پرداخت 26% نخواهد بود.لذا انهایی که از خوراک یارانه دار استفاده می کنند باید سهم دولت را به آن بدهند.

4-      در خصوص سنگ آهنی ها ین بار پس از ابلاغ و تایید گمرک و اطلاع رسانی سراسری مبنی بر دریافت عوارش 40درصدی ان بار با رایزنی های صورت گرفته گویا بخشنامه دفتر امور صادرات گمرک لغو شده و صادرات بدون دریافت عوارض از سر گرفته شده.
این مصوبه با محتوای صادرات سنگ آهن بدون عوارض حداکثر تا ساعت 12 روز سه شنبه (فردا) ابلاغ رسمی خواهد شد .گفته میشود مجلس نیز در صدد حذف حقوق مالکانه 600میلیاردی است و تمام این بازی ها لج و لج بازی بین دولت با مجلس صورت گرفته که دودش به چشم بازار رفته و خواهد رفت همان بازی که بر سر پالایشی ها آوردند.

5-      در گروه فلزات نیز نمی توان انتظار خوبی داشت البته با این وضعیت عرض می کنم. ذوب حدوده 300حمایت مناسبی رادارد اما مطمئنا با ادامه شرایط منفی بازلر انتظار افت تا 280 را داریم
از ذوب به عنوان یک نماد نوسان پذیر در مقطع حاضر انتظارداریم در محدوده 280تا 360 تومان در نوسان باشد.گزارش 12ماهه ذوب در راه است که با تعدیل اندک اما در گزارش 92 تعدیل 60 تا 70 تومان را خواهیم داشت.در مجموع در برخی از سهم ها انتظار بالایی می رود.میدکو ذوب فولاد فولاژ فولای و …

6-      در گروه بانکی هم وضعیت را مانند خودرو می بینیم اما با این امتیاز که یک خبر آنها را فراتر از یک نوسان تکان خواهد داد.پست بانک با این وضعیت پس از 570 تارگت خود را در 600 خواهد دید.

7-      گروه ساختمان که تازه با کرمان و وساخت جان گرفته بود ،وقتی بزرگان بازار را دید از ترس قرمز شد.حتی مهمان را هم به این رنگ عادت داده.

8-      اما گروه غذایی، آنهایی که مستعد بازگشت بودند اکنون به صف رسیدند.جو بازار نباید به این گروه ربط داشته باشد.غمهرا هنوز از نفس نیوفتاده اما از دید تکنتیکی انتظار افت هیجان را داریم.

9-      گروه سیمانی به علت صادراتی که به عراق دارد مطلوب ظاهر شده،گفته می شود اگر صادرات به عراق نبود به علت مازاد سیمان بسیاری از شرکت ها یا باید تعطیل می شدند یا نصف ظرفیتشان فعالیت می کردند.

10- و در انتها شاخص را برای روشن تر شدن وضع آن به نمایش خواهیم گذاشت.در این شکل می بینید که ناحیه ای که با سه خط روند همپوشانی دارد مزاحم شاخص خواهد بود.نزدیک ترین حمایت برای شاخص را 43750 می دانیم.

 

 

 
موفق باشید

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیحمایتی از کهمدا
نوشته بعدیعطف به بر بام بازار 92/02/24
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

6 نظرها

نطر گذاشتن