بر بام بازار سه شنبه 24 دی ماه…

296
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 24 دی ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 14Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص

سلام خدمت دوستان بازاری؛

امیدواریم حالتان خوب باشد.اگرچه خوب بودن در این بازار ممکن است کمی دشوار است اما سعی کنید راحت باشید.تنها جمله ای که می توانید با آن آرام شوید این اس که اصلاح امری ست طبیعی.اگر سهام خوب و بنیادی دارید نباید نگران باشید.در واقع ریشه ی این نگرانی ها هزینه ی فرصت پول است.یعنی عاملی که سبب می شود پول به خواب رود و حتی کم ارزش تر شود.لذا برای راکد نگه داشتن آن سعی می شود که تمایل به نقد شوندگی در بازار افزایش یابد.

پیشنهاد می شود برای اخد تصمیم درست تر جهت پایان مدت تسویه های اعتباری کمی صبر چاشنی معاملات چه خرید و چه فروش شوند.

      در مجموع اصلا فکر نکنید که خصوصی سازی نشسته و در حال عرضه ی سهام هست…

**شنیده ها**

شنیده ها حکایت از تعدیل مثبت بیش از 22 درصدی سود هرسهم شخارک در پی افزایش نرخ جهانی متانول و محصولات LPG شرکت و عدم بروز مشکل در  تأمین خوراک مصرفی شرکت دارند.(که امروز گزارش ان بر روی کدال نشست.

شنیده ها حکایت از افزایش مقدار و نرخ فروش فروش محصولات در نماد فولای و قابلیت تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی سود هر سهم در گزارش 9و 12 ماهه دارند.

شنیده ها حکایت از پوشش مفروضات بودجه و تحقق درآمدها در نماد سبهان، قابلیت افزایش سود هر سهم از 9251 ریال سالجاری به 1000 تومان و امکان اعلام سود 1200 تومانی برای سال مالی 93 دارند.

*گروه خودرو و لیزینگ

این روز ها با توجه به وضع و اوضاع سیاسی و اخبار منتشره در خصوص رفع تحریم از ابتدای 20 ژانویه شاید بتوان این گروه را نسبتا خالی از ریسک سیستماتیک دانست.در مجموع حواس ها خیلی به این گروه زیان دار باشد.زامیاد سهمی است که در لابلای هم گروهی هایش سود دارد.امروز خکاوه با 93% زیان به بازار بازگشت.این در حالی بود که اگر سابقه ی معاملات را ببنید صفوف تقاضا و مثبت های پی در پی شگفت زده تان خواهد کرد.(امان از این رانت های خبری و اطلاعاتی)

*گروه ساختمان

متاسفانه این گروه کمی خواب دارند.ه چند که نشانه های بازگشت در آنها کم نیست.تا زمانی که عبده تبریزی در شورای عالی هست نگرانی برای آن معنای چندانی ندارد.کمی تمایل به بازار فیزیکی گروه را بی جان کرده است.

*سیمانی ها  

انتظار همچنان بر درجا زدن هست.در این گروه فعلا پیشنهادی نداریم.سغرب می تواند در میان مدت از بهترین های باشد.

*گروه بانک

این گروه هم ظاهرا قصد های خوبی دارند.یک سناریوی که می توان به آن نگاه خاصی داشت همان رفع تحریم هاست که می تواند ریزش را کمرنگ تر کند.پاسارگاد و کارآفرین از برترین ها بودند.

*گروه پالایشگاه

صحبتی را برای ما باقی نمی گذارند.گروه در تراکم طولانی مدت است.معمولا در این مواقع باید انتظار خبری را داشته باشیم.بهترین نمودار از نظر من شراز هست.

*گروه پتروشیمی

انگار اوره سازان نظیر شیراز و خراسان و کرماشا و … اوضاعشان بدک نیست.قیمت های جهانی رشد داشته اند که انگیزه ساز شاید تمام گروه باشد.امروز غول پتروشیمی ها برای تعدیل بست.

در مجموع امروز شاهد هم عرضه و هم تقاضا در حقوقی ها بودیم.امید است که هر چه زودتر بازار شفاف تر شود.

شاخص کل را ببنید که چگونه سیگنال هشدار را صادر کرده بود.اگر شاخص وارد کانال شکسته شده نشود به سمت 84 و در نهایت کوتاه مدت 80 هزار واحد را لمس خواهد کرد.

 شاخص. تصویر

تحلیل نماد تاپیکو را در اینجا میتوانید ببینید..

پیروز باشید…

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن