بر بام بازار سه شنبه 25 تیر ماه…

256
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 25 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 16Rating:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

بالا گرفتن عرضه در بازار را می توان مرهون دو عامل دانست.اولا اینکه وقتی از تازه واردی نظیر تاپیکو اینگونه استقبال می شود آنهم در قیمت کف تکنیکی پس نمیشود از سایرین انتظار داشت.چزا که تاپیکو در پرتفوی خود پتروشیمی های بالقوه و قوی دارد.

دوما این که مدت هاست شاخص بدون نفس گیری در حال رشد است.هم اکنون نیز با برخورد با سقف کانالی که در حال حرکت بود ترجیح داد کمی بماند.قبلا اشاره داشتیم در حوالی 54000 انتظار فرسایش مثبت از شاخص می رود اما فعلا که انرژی در شاخص نیست و شاید وقت آن فرا رسیده که بگوییم پالایشگاهی ها از شما برکت و از شاخص حرکت…

ارزش معاملات    2816 میلیارد ریال

حجم معاملات    792   میلیون عدد

 

$$$                3220

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

روزگاری خمحور منفی بود اما به سرعت با ارائه ی سیگنال خوبی مبنی بر الگویی کلاسیک قصد تحرک جدیدی را گویا دارد.در هر حال امروز سهم از مثبت شروع کرد،به منفی رسید و در نهایت تقویت شد.

امروز به طور کلی انتظار ها بر آورده نشد.چند روزی بود که شاهد صفوف محکمی از تقاضا در این گروه بودیم اما امروز به جز خفناور و خلنت و محور منفی های بالا توام با صف خرید را دیدیم.

دیدگاه بزرگان استراحت است اما توصیه ی شخصی این است که در نقاط مناسب آنهایی که با تامین مواد مشکلی نداشته و تکنیکال خوبی دارد را شناسایی کنید.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

کشتی صنعت جذاب سیمان این روز ها به گل نشسته.با وجود این همه رشد،در خصوص رشد مجدد کمی سخت است اظهار نظر کنیم.مگر اینکه سهمی مانده باشد تعدیل نداده یا الگویی خوب در نمودارش نهفته باشد.مانند سغرب که از پولبک بازگشته است.اما دقت کنید در تایم هفتگی با اشباع روبرو هستیم.در هر حال در 950 مقاومت داریم.اما سدور نیز پتانسیل بازگشت را دارد.

*گروه ساختمان

امروز ثمسکن برای تعدیل موقتا خداحافظی کرد.پس از آن ثاباد خوش اقبال بود که به نظر می رسد علاوه بر رسیدن به نقطه ی حمایتی افزایش سرمایه نیز در پی دارد.

*گروه قند و نبات

قند اصفهان در حال تحرکات جدیدی است بدین شرح که اگر بتواند همانطور که امروز نشان داد به حرکت خود ادامه دهد می توان گفت از الگویی کلاسیک رهایی یافته و سیگنال مثبتی تلقی می شود.در کل بسیاری از افراد با توجه به ماه مبارک و پیشینه ی صنعت انتظارات مثبت داشتند که فعلا آن را باید در نرخ ها و سیاست های دولت جدید در ارائه ی یارانه های تولیدی (نه فقط به این گروه) و تدابیری برای واردات شکر و نرخ آن جستجو کرد.

*گروه بانکـی ،

این جمله را از من نشنیده بگیرید..اما در تجارت گویا خبر های خوبی دنبال می گردد.این چند روز نیز صف فروش میلیونی را هم تجربه کرد اما دیروز و امروز ورق برگشته است.در خصوص پست بانک مطلبی مبنی بر شکست روند نزولی چند ساله نوشته بودیم که هنوز بر آن مصر هستیم.این منفی ها را در حد پولبک می بینیم.پست بانک سهمی بود که از اوایل مارچ 2013 تا کنون بیش 99% بازدهی داشته است.

در خصوص بانک صادرات شنیده شده که گویا در قضیه ی تجدید ارزیابی نسبت به تسعیر ارز در قیاس با سایر اعضای گروه بد تر خواهد بود.

*در گروه موادغذایی

اقبال داشتیم با غمارگ و غبشهر این اقبال محکمتر شده است.نسبت به غاذر و غشان و غشاذر اظهارات مثبت است.مهرام و وبشهر همچنان منفی اند.اما کسی نباید به منفی های مهرام خرده بگیرد چرا که از معدود سهم هایی است که در 95 هفته بیش از 660% رشد را تجربه کرده بود.اما دوستان از وبشهر می پرسند باید گفت سهمی است که در پرتفوی خود محتاطانه معادن و پارسان و ونوین را در اختیار دارد.رشد شارپی اخیرا داشته که نگاه تکنیکی را کمی به آن سخت می کند.برای سهم با وجود بی انرژی بودن آن در 310 تا 330 انتظار افزایش تقاضا را داریم.این بار غاذر اگر خوب حرکت کند هدفی معادل 590 تومان خواهد داشت.

*در گروه پتروشیمی

خیلی ها نمی دانند چرا این گروه کمی تعلل دارد.اما باید گفت که این گروه لیدری داشت به نام فارس و اکنون این لیدر در زیر ذره بین رفته است.لذا برای سایر اعضا انتظار ابهام و سردرگمی داریم.البته که این چند روز روند متعادلی داشتد اما چه می توان کرد که مواد غذایی و خودرویی این چند روز نقدینگی را ذخیره کرده اند.از آن طرف هم تاپیکو سهمیست پتروشیمی دار ولی قرمز رنگ… .

شفارا  هم به طور تراکمی در حرکت است.سهم واگرایی دارد و قابل اعتماد نیست.

شپدیس یکی از سهم هایی که تکنیکال آن در گزارش روزانه و جداگانه قرار گرفت.این روز ها منفی بالا ندارد اما تقاضایی هم ندارد.پارسان نیز کمی خطری شده.انتظار حمایت را در این حوالی داریم.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

در فلزات اساسی شاهد رونق در بزرگان صنعت نظیر فولاد و فخوز و فملی و معادن هستیم.انتظار افزایش تقاضا برای کبافق می رود.فولاد پتانسیل زمانی برای بازگشت را دارد.در مجموع در 24 و 25 جولای انتظار بازگشت قیمتی را داریم.کنور نیز با وجود پتانسیل بالا پس از مجمع هنوز مورد توجه قرار نگرفته.

*در خصوص پالایشگاهی ها

هنوز خبری از گروه نداریم.جز اینکه شبریز و شبندر و شاوان تعدیلات مثبت و شراز و شتران تعدیل منفی داده اند.

بنده به دوستانی که پاسخ سوالاتشان عقب افتاده بود یک معذرت خواهی بدهکارم.در مطالب گذشته پاسخ ها درج گردید.اگر زمان یاری کند پاسخگویی با سرعت بالاتری انجام خواهد گرفت.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیسدور و سطح های حمایتی سهم
نوشته بعدیهمه تعدیلات و مجامع مهم امروز
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

31 نظرها

    • وپست را خوب خرید کردید،سهم در حال تشکیل روندی جدید است که احتمال رسیدن آن با افزایش ریسک به 1000 تومان نیز دور از ذهن نیست.شدوص را هم خوب خریدید با این تفاوت که عجله کردید.سهم را با حد ضرر 950 تا 1000 می توانید نگه دارید.این سهم از آن سهم هایی است که با گروه ش خیلی هم راستا نیست.

    • دوست عزیز تکنیکی خدمتتان عرض میکنم سهم کف دوقلویی را به اتمام رسانده بود و اکنون در حال ریزش می باشد.روند بلند و کوتاه مدت صعودی اما میان مدت نزولی است.با این تفاسیر انتظار بازگشت از 560 وجود دارد و تا وقتی بر روی 730 تثبیت نشود روند میتن مدت نزولی بوده در صورت تثبیت می توان به 870 امیدوار بود.از دید روانی سهم فروشنده های دست به نقدی دارد و باید مراقب باشید اسیر نشوید.و در نهایت باید تحلیلی از قیمت سرب و روی داشته باشیم.

    • با توجه به رشد اخیر بنده پیش بینی خاصی ندارم.اگرچه تا پایان سال گفته شده 2000 تومان را هم لمس خواهد کرد.برای این سهم با توجه به اشباع احتمال ریزش مقطعی وجود دارد.در این میان به دارندگان تا زمان صدور سیگنال فروش،نگهداری و به کسانی که ندارند پیشنهاد خرید نمی دهیم.

  1. دوستی در خصوص مپنا پرسیده بود.مپنا از دید تکنیکی بر روی حمایت خود آمده و احتمال ورود خریداران جدید بالا رفته.البته که سهم متوقف است.اما دقت کنید در کجا بسته شده است.گویا خبری در خصوص تسویه مطالبات به گوش می رسد که این امر به محرک تجهیزاتی ها خواهد بود.

  2. سلام آقای عباس زاده عزیز من به شخصه از بابت عقب افتادن پاسخهایتان هیچوقت ناراحت نمیشوم چون میدانم واقعا سرتان شلوغ است ممنون من فقط در مورد یک سهم سئوال داشتم آن هم زنگان آیا این سهم به مثبت بودنش ادامه میدهد و میشود نقطه های پیش رویش را بفرمایید خسته نباشید ممنون

نطر گذاشتن