بر بام بازار سه شنبه 26 دی…

215
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 26 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 15Rating:

         

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

 

شاخص بازار امروز به میزان 239.69 واحد گویا قصد تثبیت بالای 38000 را در سر دارد و این درحالیست که مقاومت خود را با یک کندل شکسته و روزنه ای از امید را از دید تکنیکی برای افراد فراهم کرده.در کل  کگل فولاد وامید کچاد پارسان ومعادن شپدیس از تاثیر گذارترین امروز بودند که منجر به رشد 0.6294 درصدی شاخص شدند.گزارش های رسیده از شرکت ها و خبر طرح های توسعه ای از عمده دلایل مثبت امروز به شمار می رود.

در خصوص هدفمندی گمانه های ضد و نقیض زیاد است.از یک طرف عزم دولت برای اجرا و از طرفی خبر ناکافی بودن نقدینگی برای واریز به حساب ها و عدم آمادگی بسترها و … جلوه نمایی میکنند.

احتمالا در آینده ی نزدیک نشست نمایندگان انرژی اتمی را خواهیم داشت.

 

امروز ارزش معاملات خوبی در حدود  1,490.316 B را داشتیم.

حجم معاملات امروز هم به 394.420 M رسید.

عدد شاخص    38,322.50واحد.  

$3295

 

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، امروز شاخص گروه با توجه به رسیدن به حمایت محکمی توانست افت بیشتر اعضا را منتفی کند.

همچنان اعضا منفی ولی کماکان بهتر از دیروزند.در این میان عضوی که خود نمایی میکند خبهمن است که راه را به سرعت جدا میکند.این وضعیت خبهمن نشان از تشکیل الگوی پرچم دارد… .

رسیدن به قیمت های پایین و انتشار اخبار لحظه ای برای نوسان گیران پر ریسک بد نخواهد بود.

* لیزینگی  همچنان  ولیز نرم و آرام به سمت بالا حرکت میکند.شاهد سبز شدن ولصنم و ولغدر پس از منفی های اخیر نیز هستیم.

 

*گروه بانکـی

امروز پست بانک به مقاومتی از جنس خط روند خورد که نتیجه اش صف فروش بود.

در این میان از جذابیت  بانک صادرات هم کم شده به طوری که صف فروش 1 میلیونی را برایش رقم زد.

امروز در میان منفی ها دی و سمایه افت بیشتری متحمل شدند.

*در  ساختمانیها

با این که احتمال در خصوص تغییر نرخ مصالح بوجود آمده گروه تحرکی ندارد.امتداد این مسیر بدین معنیست که رشد نهاده ،رشد محصول را الزاما در پی ندارد.

کرمان به مثبت خویش ادامه داده . وساخت اوضاع متعادلتری پیدا کرده البته همینطور ثامان وتوس بهتر معامله می شود .ثمسکن هم بدقلق شده اما شاید وقتش فرا رسیده که حوالی 159 به کمکش بیاید.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید از زیر مجموعه ها مثبت خوبی داشت. دیروز اشاراتی داشتم در خصوص مقاومت وغدیر که امروز بازدارنده ظاهر شد.وسپه مثبت بود.ونیکی در 170 مقاومت دارد که احتمالا درجا بزند .وساپا صف فروش ندارد . وبوعلی منفی بالایی داشت. اما منفیست وصندوق مثبت بازار را ترک کرد وتوشه وملت همچنان منفی.

*اما به قندی ها میرسیم…

امروز شاهد تعادل بودیم.سرنوشت این گروه گویا شده چند روز صف خرید سپس تعادل و در آخر صف فروش و دوباره تعادل.

امروز قلرست و قثابت تحرکات مثبتی داشتند.قمرو قشهد(احتمال بازگشت مقطعی) و قزوین بالاترین افت در میان همگروهی های خود کسب کردند.

*در گروه موادغذاییتنها غاذر است که به یکه تازی ادامه داده.در این میان غمارگ غپینو غبهنوش و غپاک هم سبز بودند.غبشهر به زیر 1000 تومان رسیده لذا در نقطه ی خوبی نیست اگر بازنگردد 880 را خواهد دید.

*در گروه کاشی و سرامیک

کساوه همچنان سردم دار منفیست.اما کهرام با این که متقاضی ندارد اما مثبت است.

*گروه سیمانی ها

با توجه به گزارش های رسیده و کاهش نرخ بهای تمام شده ی محصولات از طریق کاهش بهای سوخت شاهد اقبال و سبز شدن یکدست اعضا بودیم.در این میان سغرب سدور سهگمت که افت بالاتری را متحمل شده بودند امروز بالاترین رشد را از آن خود کردند.

*در گروه پتروشیمی

امروز شاراک با انتشار گزارشی مبنی بر عدم تغییر نهاده اش جای پارسان را گرفت.شخارک منفی هم سبز شد.امان از این وپترو بااین صف فروشش.شفارا همچنان بدون عرضه کننده .شفارس هم مثبت بدی نداشت.شپدیس به منفی هم رسیده و شسینا هم بدون متقاضی منفی سنگینی متحمل شده.

عکس العمل این روزهای پتروشیمی ها جالب است اما جالبتر از آن احتیاط معامله گران است.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی همچنان در تعادل مثبت اند اما به جز کروی کبافق کمنگنز  ، ومعادن کگل کنور از ارشد های امروزند.فباهنر همچنان منفی بالایی دارد اما ظاهرا باید در همین حوالی بازگردد. فخاس همچنان متقاضی در حداکثر دارد. فنوال همچنان صف فروش.فولاد در صدر ایستاده.فسرب فرآور وتوکا و فنوال هم از بدترین های امروز.

مدیرعامل ذوب آهن در خصوص راه اندازی پروژه ی کک سازی خبر های خوبی مبنی بر آغاز آن در آینده ی نزدیک داد.

*در خصوص پالایشگاهی ها  همچنان پر طرفدار.

 

*در گروه برقـی

بترانس متعادل شده.بموتو نه تنها در حداکثر نیست بلکه منفی هم دارد بالبر هم منفی بالایی تجربه کرد.

مس در حوالی 8040$

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی

رمپنا همچنان در حمایت حمایتش است.رتکو  همچنان مشکوک میزند.ادامه ی مثبتش شاید نوید سر و شانه کف را بدهد که متعاقبا بررسی خواهیم کرد.

حتاید در گروهش بهترین بود.در این میان حتوکا توریل حپترو منفی بالاتری داشتند.

 

حفاری  از حمایتش مثبت شده در تایم ماهانه هم امید وجود دارد. فاراک همچنان منفی 207 حمایت خوبیست برایش.فاذر اگر از 200 بازنگردد احتمال تا 174 است.

 

 اخابر  هم در نزدیک حمایت 227است و متعادلتر به نظر میرسد.

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner
نوشته قبلیفرصت شکار ف… سه شنبه 26 دی
نوشته بعدیبررسی ونی…سه شنبه 26 دی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن