بر بام بازار سه شنبه 28 آبان ماه…

270
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 28 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 19Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

سه شنبه نیز سپری شد.بازاری پر از التهابات مثبت و نوسانات عجیب.انتشار خبر های مثبت پشت سر هم که در ادامه ی مطلب خواهم آورد موجبات بازاری مثبت و متفاوت با قبل را بوجود آورد.تیم مذاکره کننده ی ایران راهی شده است و گویا پیشاپیش مذاکرات در حال تاثیر گذاری بر روی بازار است.

امروز اهم اخبار سیاسی را برایتان نگاشتم:

ران – ایرنا – ˈولادیمیر پویتنˈ رییس جمهوری روسیه روز دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با ˈحسن روحانیˈ رییس جمهوری اسلامی ایران گفت که باور دارد فرصت واقعی برای حل بن بست برنامه هسته ای ایران وجود دارد

………………………………………………………

همدان – ایرنا – پس از پایان آخرین دور نشست ژنو درباره فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه آمریکا، انگلیس، روسیه و ایران مذاکرات را مفید و موفقیت آمیز دانستند و رسیدن به توافق را دور از دسترس ندانستند که این پیش بینی شاید در مذاکرات پیش رو محقق شود.

……………………………………………………..

تهران – خبرگزاری فرانسه درگزارشی ازواشنگتن نوشت:باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روزسه شنبه شخصا ازسناتورهای قدرتمندامریکایی مصرانه درخواست خواهد کرد اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران را به تعویق بیندازند تا مذاکرات پرخطر هسته ای با این کشوراجازه موفقیت پیدا کند.

……………………………………………………..

از بازار به گوش می رسد که اخذ عوارض آلایندگی از پالایشی ها رای نیاورده است.

……………………………………………………..

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس‌تی‌وی، جان کری روز دوشنبه (27 آبان، 18 نوامبر) در یک نشست خبری مشترک با احمد داووداغلو، وزیر خارجه ترکیه، در واشنگتن گفت: «به عقیده من، چیزی که ما این‌جا انجام می‌دهیم اسرائیل را در معرض هیچ خطر اضافی قرار نمی‌دهد. در واقع، ما بر این باوریم که این موضوع خطر را کاهش می‌دهد.»

……………………………………………………..

علیرغم برنامه‌ریزی‌های پیشین، مشاوران کنگره اعلام کردند که طرح تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران تا ماه آینده میلادی در سنا به رأی گذاشته نمی‌شود.

……………………………………………………..

تایمز اسرائیل به نقل از شبکه 10 اسرائیل نوشت: مذاکرات ژنو بین ایران و غرب تنها یک مساله ظاهری است چراکه شرایط و مفاد توافق هسته ای پیش از بین بین مشاوران ارشد باراک اوباما و مسئولان هسته ای ایران بیش از یکسال است که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

……………………………………………………..

پایگاه خبری صدای روسیه روز دوشنبه نوشت: ایالات متحده آمریکا به پرداخت غرامت تا 10 میلیارد دلار برای خسارت ناشی از تحریم ها علیه ایران آماده است

……………………………………………………..

و در نهایت خبری که خبرسازترین ها انتخاب شد: مجلس شورای اسلامی به اخذ عوارض آلایندگی از پالایشگاه ها رای نداد.

با توجه به مهمترین اخبار سیاسی که ذکر شد،بازار با این پیش داوری به استقبال خبر های خوش تر رفت و انتظار ها تداوم یافت.

شنیده های امروز:

قطعی شدن فروش ساختمان در ولساپا و امکان یافتن افزایش سود 21 تومانی هر سهم از محل مزبور و برآورد رشد قیمتی بیشتر سهم در بازار.

کاهش قیمت سهام وبانک تا پایین ترین آستانه قیمتی و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 65 درصدی خالص ارزش داراییهای  1050 تومانی سهم.

کاهش قیمت سهام وتوسم تا پایین ترین آستانه قیمتی و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 70 درصدی خالص ارزش داراییهای  400  تومانی سهم.

گفته شده با تعدیلات مثبت و رشد قیمتی زیر مجموعه های سفارس از یکسو،همچنین برنامه انتقال و واگذاری بلوک سیدکو به سفارس طی ماه آینده، این شرکت هلدینگ سیمانی توانایی افزایش سود خود از مبلغ 510 ریال فعلی به بیش از 700 ریال را دارد که انتظار می رود انتشار این اخبار به صف خرید شدن و رشد قیمتی سهم در بازار بیانجامد.

اما بررسی گروه ها:

*گروه خودرو و لیزینگ

گروه خودرو شاید اولین گروهی باشند که پس از رفع تحریم یا مذاکرات مثبت می توانند از برترین های بازار به حساب بیایند.در مورد ایران خودرو زیاد گفتیم که چه وضعیتی دارد.وضعیت سهم و اثر پذیری نماد از پیرامون آنقدر بالا رفته است که شاید نوسانگیری هم توصیه نکنیم.امروز خاور نیز با 10% بازگشایی شد.

*سیمانی ها

دیروز برایتان نوشتم که به منفی های گروه توجه نکنید.هنوز هم بر این عقیده هستیم.گروه را کم بیش دنبال کنید.سشرق داران فردا مراقب سهم شان باشند.

*گروه پالایشگاه

خبری که عنوان شد به شدت گروه را خوشحال کرد.در این بین حمایت های شبندر در 1400 و شپنا و شبریز در 2500 شراز به کمک این پروسه شتافتند.پیشنهاد نگه داری تا مقاومت های قبلی داریم.

*گروه بانک

گروه بانک علی الخصوص سینا پارسیان ملت و تجارت مشکوک به تعدیلات مثبتند.انصار هم از همین گروه است که به خوبی به صفوف خرید پیوست.امروز این قیمت ها در حکم شکست مقاومت ها بود.با این داده ها نمی توان سنگین وارد شد.منتظر یکی دو روز دیگر بمانید.بانک تجارت افزایش سرمایه دارد.

*گروه پتروشیمی

در خبر ها  داریم که گویا خانه ی ملت نیز برای دفاع از نرخ خوراک پتروشیمی ها به مجلس خواهد پیوست.اگر این قضیه هم روانتر شویم شاهد رالی قوی هم از این گروه باشید.در این گروه پارسان و شپدیس در موقعیت های حیاتی ترند.پارسان یکی از مزیت هایی که دارد،شراز و شبریزش است.

تحت نظر:

البرز

دانا

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

10 نظرها

نطر گذاشتن